Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
1085 |
1917 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
1086 |
| 100 PLN | |
1087 |
1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 22.7 z Łęczycy do Pruszkowa, ładnie odciśnięty fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w niezłym stanie zachowania - tylko sam znaczek mocno uszkodzony, za to bardzo atrakcyjna cena wywoławcza w stosunku do wyceny katalogowej (Fi.8000.-); niepodniesiona gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 5 000 PLN | |
1088 |
1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i z pełną oryginalną gumą (Mi.300 euro), gwarancja Mischal. | Fi.1-3 |
| 260 PLN | |
1089 |
| 300 PLN | |
1090 |
1918 Żarki, I wydanie, pięknie kasowana na wycinkach seria (Mi.300 euro), każdy wycinek z pełnym stemplem "ŻARKI * KRÓL. POLSKIE ", gwarancja. | Fi.1-3 |
| 480 PLN | |
1091 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.1-3 |
| 500 PLN | |
1092 |
1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 550 PLN | |
1093 |
| 100 PLN | |
1094 |
| 300 PLN | |
1095 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach (Fi.500.-), piękny stan. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 400 PLN | |
1096 |
| 700 PLN | |
1097 |
1918 Lubolm, ząbkowana seria stemplowana z widokami miasta. | Fi.1-5B |
| 100 PLN | |
1098 |
1918 Luboml, seria ząbkowana rzadka jako kasowana datownikiem STADT POST LUBOML. | Fi.1-5B |
| 400 PLN | |
1099 |
1918 Luboml, unikalna próba znaczka za 10 (kop.) w kolorze zielonym, odmiennym od koloru znaczka podstawowego - czerwonego, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla czyli 120 gmin obsługiwanych przez etapowy urząd austriacki nr 259; próba zachowała się w bardzo dobrym stanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, a jedynie z delikatnym śladem przywarcia do innej próby w lewym dolnym rogu, fotoatest. | Fi.2 P |
| 2 400 PLN | |
1100 |
1918 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
1101 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano, próby cięte bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, błędnie katalogowane jako gumowane (Fi.na podlepce 1500.-, bez podlepki 2250.-), gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6 P1 |
| 1 200 PLN | |
1102 |
1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 1 gwarancja, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 2, tak jak wydano część nakładu trzy znaczki bez gumy, ostatni małe zmatowienie i lekkie przebarwienie na gumie (Mi.355 euro), gwarancja z opisem typu Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 650 PLN SPRZEDANY | |
1103 |
1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana (Fi.200.-), gwarancja Schmutz,. | Fi.3-6B Mi.3-6B |
| 180 PLN | |
1104 |
1918 Przedbórz, stemplowana seria znaczków II wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-6B |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
1105 |
1918 Przedbórz, znaczek cięty II wydania, typ 2, gwarancja Schmutz. | Fi.3A |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
1106 |
| 115 PLN SPRZEDANY | |
1107 |
1918 Przedbórz, znaczek cięty II, nowa guma, gwarancja z G Schmutz. | Fi.3A |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
1108 |
1918 Przedbórz, list z Gorzkowic 1.03.18 do Przedborza, stempel cenzury w Piotrkowie i znaczek poczty miejskiej z Przedborza z drugiego wydania. | Fi.3B |
| 350 PLN | |
1109 |
1918 Przedbórz, znaczek II wydania, typ 2. | Fi.3B |
| 40 PLN | |
1110 |
1918 Przedbórz, znaczek bez perforacji poziomej typu 1, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.3BMK1 |
| 400 PLN | |
1111 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej, dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
1112 |
1918 Łódź, kartka z Sieradza do Łodzi, stempel doręczeniowy Milicji Miejskiej w łodzi, stempel cenzury wojskowej w warszawie, gwarancja. | Fi.3a |
| 200 PLN | |
1113 |
1918 Łódź, kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel doręczeniowy Milicji Miejskiej w łodzi, stempel cenzury wojskowej w warszawie, gwarancja. | Fi.3b |
| 150 PLN | |
1114 |
1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 500 PLN | |
1115 |
1918 Luboml, parka znaczków za 25 (kop.) w położeniu tete-beche z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci rzadkie i niekatalogowane, dodatkowo znaczek z pustopolem i drugi oddzielony od pustopola drugim pustopolem - międzysektorowym, oba sektory były przesunięte stąd dolny znaczek z przesuniętym rysunkiem, wiele błędów w jednym czworobloku; bardzo ładny stan zachowania, guma oryginalna bez śladów podlepek. | Fi.4 |
| 800 PLN | |
1116 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro, Fi.1200.-), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
1117 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro, Fi.600.-), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski. | Fi.4-6 |
| 500 PLN | |
1118 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein. | Fi.4-6 |
| 480 PLN | |
1119 |
1918 Żarki, stemplowana seria wydania przedrukowego, gwarancja jeden znaczek pozostałe Mikulski. | Fi.4-6 |
| 480 PLN | |
1120 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 700 PLN | |
1121 |
1918 Przedbórz, znaczek cięty II wydania, typ 1, gwarancja. | Fi.4A |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
1122 |
| 1 200 PLN | |
1123 |
1918 Luboml, skośnie przesunięty i lekko obrócony znaczek za 50 (kop.) z odwróconym nominałem w parce z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci niekatalogowany, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla, lekkie ślady podlepek na marginesie, poza widocznymi na skanie zgięciami znaczek i pustopole w bardzo ładnym stanie z gumą oryginalną bez śladów podlepek. | Fi.5 B1 |
| 500 PLN | |
1124 |
1918 Przedbórz, znaczek cięty II wydania, typ 2, gwarancja Walocha. | Fi.5A |
| 120 PLN SPRZEDANY | |