Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
925 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.360.-), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 300 PLN | |
926 |
1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk. | Fi.1-2 |
| 250 PLN | |
927 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
928 |
1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
929 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
930 |
1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
931 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
932 |
1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek. | Fi.1-2 |
| 100 PLN | |
933 |
| 1 100 PLN | |
934 |
| 750 PLN | |
935 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, pełna oryginalna guma na całej powierzchni z jednym lekkim śladem podlepki, sygnowane, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2III |
| 400 PLN | |
936 |
| 1 800 PLN | |
937 |
1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn". | Fi.1I |
| 1 200 PLN | |
938 |
1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn", gwarancja Schmutz. | Fi.1I |
| 850 PLN | |
939 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN | |
940 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
941 |
1916 Zawiercie, czworoblok znaczków za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, bardzo ciekawy bo z błędem na dolnym prawym znaczku "płynąca na pierwszym planie rzeka Warta tworzy w zakolu rozlewisko", dodatkowo na lewym dolnym znaczku "brak krzyża na prawym pagórku", gwarancja Mikstein. | Fi.1III B |
| 1 200 PLN | |
942 |
1916 Białystok, dwa znaczki lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" i bez podpisu, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1Ia, 1IIa |
| 1 800 PLN | |
943 |
1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski. | Fi.1P4 |
| 4 500 PLN | |
944 |
1916 Warszawa, miejscowy list ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.1a |
| 60 PLN | |
945 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 31.5, opłatę doręczeniową pobrano parką znaczków za 10gr poczty miejskiej skasowanych owalnym datownikiem K.O.ST.M. WARSZAWY POCZTA MIEJSKA z datą 31-V-1916; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2 |
| 320 PLN | |
946 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 18.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2, 7, 9, 27Ic |
| 300 PLN | |
947 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 100 PLN | |
948 |
1916 Częstochowa, kartka wysłana 17.4 z Częstochowy do Ostrołęki, stempel cenzury wojskowej w Warszawie, adresata nie odnaleziono i przesyłkę skierowano do nadawcy, gdzie podjęto próbę zwrotu - odciśnięty w kolorze liliowym datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 14 VI 1916 i dodatkowym stempelkiem taryfowym "5" (fenigów), kolejną próbę podjęto po upływie pół roku!!! odciśnięty w kolorze fioletowym datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 13 I 1917 i dodatkowo okrągły stempelek taryfowy III serii - "S.B.A. 3 kop. M.U.P." (Fi.10000.-) - o okrągłych stempelkach taryfowych III serii, autor fundamentalnej pracy "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" S.Petriuk pisze: "Stanowią one najbardziej interesujące, tajemnicze i najrzadsze stemple opłaty poczty miejskiej w Częstochowie" i dalej "W jednym z największych zbiorów poczty miejskiej w Częstochowie, który swego czasu znajdował się w Szwajcarii, nie było ani jednego egzemplarza ze stemplem opłaty III serii" ; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2b, 2i |
| 10 000 PLN | |
949 |
1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.3 |
| 180 PLN | |
950 |
1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest. | Fi.3 |
| 3 000 PLN | |
951 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 1 600 PLN | |
952 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 400 PLN | |
953 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja. | Fi.3-4 |
| 180 PLN | |
954 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest. | Fi.3-4 |
| 1 200 PLN | |
955 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 180 PLN | |
956 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.3-4 |
| 320 PLN | |
957 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i. | Fi.3-4 B |
| 900 PLN | |
958 |
1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja. | Fi.4 |
| 150 PLN | |
959 |
1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja. | Fi.5 |
| 680 PLN | |
960 |
1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.5 |
| 70 PLN | |
961 |
1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.5 |
| 60 PLN | |
962 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym z przesuniętą i lekko obróconą perforacją, na tym wydaniu rzadkie, ładny stan zachowana, gwarancja Witkowski. | Fi.5 MK Mi.5 |
| 400 PLN | |
963 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, w bardzo nietypowej parce tete-beche, z przeperforowanym w wymiarze znaczka marginesem tworzącym prawie pełne pustopola zetknięte dolną krawędzią, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.5a |
| 750 PLN | |
964 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.600.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski. | Fi.5a |
| 750 PLN | |