Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4817 |
| 200 PLN | |
4818 |
| 200 PLN | |
4819 |
1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi. | |
| 120 PLN | |
4820 |
1943 "Rejent, Podstolina i Papkin" (Akt 3 scena 5) - ilustracja z teki "Zemsta" wg.Aleksandra Fredry, sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka datowana "25.II.1943 r.", sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisami obu artystów; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania, inną ilustrację z tej teki zreprodukowano w tomie II Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.26. | |
| 2 000 PLN | |
4821 |
| 200 PLN | |
4822 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.25 |
| 100 PLN | |
4823 |
1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
4824 |
| 200 PLN | |
4825 |
| 200 PLN | |
4826 |
| 200 PLN | |
4827 |
| 200 PLN | |
4828 |
| 100 PLN | |
4829 |
| 200 PLN | |
4830 |
1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, upamiętniającym to samo wydarzenie, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.29 |
| 100 PLN | |
4831 |
1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, znaczek skasowany 6 VIII datownikiem w kolorze różowoczerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.29 |
| 300 PLN | |
4832 |
1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.29 |
| 500 PLN | |
4833 |
| 500 PLN | |
4834 |
1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.29 |
| 100 PLN | |
4835 |
1944 Hetman J.Czarniecki, Prezydent W.Raczkiewicz, Święto Morza, strona adresowa dużego listu poleconego, znaczki unieważnione datownikiem obiegowym w kolorze czerwonym, na środku R-ka 3444, gwarancja. | Fi.29bx2,39, 40 |
| 150 PLN | |
4836 |
| 200 PLN | |
4837 |
1944 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski i znaczek dopłaty skasowane stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919 na grzecznościowo poleconej karcie z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.33, D4 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
4838 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
4839 |
1944 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
4840 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
4841 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
4842 |
| 500 PLN | |
4843 |
| 500 PLN | |
4844 |
| 500 PLN | |
4845 |
| 100 PLN | |
4846 |
| 100 PLN | |
4847 |
1944 wydanie obiegowe, gwarancja Walocha. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
4848 |
| 20 PLN | |
4849 |
1944 kartka nieprawidłowo opłacona, od adresata pobrano brakująca opłatę znaczkiem dopłaty, gwarancja. | Fi.36, D5 |
| 500 PLN | |
4850 |
1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.36, D5, D6 |
| 500 PLN | |
4851 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja. | Fi.36a |
| 80 PLN | |
4852 |
1944 wydanie obiegowe, parka pozioma znaczków w kolorze brązowoczerwonym i znaczek dopłaty za 10 fen na karcie ostemplowane 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.36a, D2 |
| 50 PLN | |
4853 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bohna z Norwegii; gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
4854 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 40 PLN | |
4855 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki znaczków za 5 f., po dwa czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 140 PLN | |
4856 |
1944 wydanie obiegowe, znaczki za 5 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.36a, b |
| 60 PLN | |