Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4697 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1000.-), gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 900 PLN | |
4698 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792", nawet zwykły czysty jest bardzo trudny do nabycia; gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 B |
| 3 500 PLN | |
4699 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia znacznie wyrazistość rysunku i intensywność barwy, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 1 400 PLN | |
4700 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
4701 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 800 PLN | |
4702 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem wystawy z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 405 PLN SPRZEDANY | |
4703 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.bl.2 FALSE |
| 180 PLN | |
4704 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo próby bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.bl.2 P FFi |
| 250 PLN | |
4705 |
1942 zestaw niemieckich banknotów wewnątrzobozowych: za 1, 10, 50 Reichspfennig i 1 Reichsmarke, na papierze ze znakiem wodnym, 50 Rpf. zgięty narożnik. 1 Rmk. z lekkim śladem zgięcia, poza tym w bardzo ładnym stanie. | |
| 800 PLN | |
4706 |
1942-44 Kompletny zestaw 21 stempli okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku (same znaczki kasowane Fi.590.-); gwarancje. | |
| 1 300 PLN | |
4707 |
1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4708 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4709 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4710 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4711 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4712 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4713 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4714 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4715 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4716 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
4717 |
1942 (?) połówka losu II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilet ozdobiony grafiką, na odwrocie numer 4236, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadkie ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
4718 |
1942 polisa nr.1257 obozowej "firmy" ubezpieczeniowej OSA (Obozowe Stowarzyszenie Asekuracyjne) wystawiona 1.IV w ajenturze E na ppor. Tadeusza Ołtarzewskiego; unikalny dokument o bardzo atrakcyjnej formie; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
4719 |
1942 "Pamięci poległych 20DP" - symboliczna grafika przedstawiająca fragment cmentarza wraz z nowymi żołnierskimi mogiłami na tle ruin Warszawy, na pierwszym planie wstęga z pamiątkowym tekstem i krzyż Virtuti Militari; sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisem Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku). | |
| 2 500 PLN | |
4720 |
1942 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Lwów" (jednego z siedmiu istniejących w obozie) - powstałego w styczniu 1941 - o numerze 179 (klub liczył 477 członków), wystawiona na nazwisko ppor. Zdzisława Tarczyńskiego, podpisy prezesa ppor. Bogdana Neumanna i sekretarza ppor. Tadeusza Jakubowskiego, czerwona odbitka dekoracyjnej pieczęci klubu "WOJSK. KLUB SPORT. LWÓW"; okładka ozdobiona artystycznym drzeworytem z emblematem klubu; rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
4721 |
1942 grafika z legitymacji Jenieckiej Odznaki Tężyzny - "jot" wydana przez Kierownictwo Wychowania Fizycznego Obozu IIC z podpisami prezydium; dekoracyjna forma graficzna autorstwa Bronisława Zygfryda Nowickiego, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
4722 |
1942 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Wawel" (jednego z siedmiu istniejących w obozie), wystawiona na nazwisko por. Stanisława Piecucha, okładka ozdobiona artystycznym drzeworytem z emblematem klubu, rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
4723 |
1942-5 zestaw wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi, wycinki ze znaczkami gwarancja Walocha. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
4724 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, pasek kasowanych znaczków z bloku ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.(bl.4) |
| 250 PLN | |
4725 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 200 PLN | |
4726 |
1943 "DRUGA WYSTAWA DRZWORYTU" stempel propagandowy z błędem DRZWORYTU zamiast DRZEWORYTU na karcie pocztowej wysłanej 23.IV, ofrankowanej znaczkiem Pochodnia za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.16x |
| 250 PLN | |
4727 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 40 PLN | |
4728 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, czysty znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
4729 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 200 PLN | |
4730 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczki za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielonego, oba gwarancja i oznaczenie. | Fi.18 B1 |
| 500 PLN | |
4731 |
1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.19 |
| 200 PLN | |
4732 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 100 PLN | |
4733 |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
4734 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana (Fi.150.-), gwarancja. | Fi.19-21 |
| 130 PLN | |
4735 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz. | Fi.19-21 |
| 180 PLN | |
4736 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |