Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 112. Znaczki dopłaty

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
9497

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 3 zł. w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, kreślona, gwarancja Mikulski.

Fi.D78I P
150 PLN
9498

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 3 zł. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, gwarancja Mikulski.

Fi.D78I P
150 PLN
9499

1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D78P
120 PLN
9500

1928 miejscowy list sądowy z Krakowa.

Fi.D72
25 PLN
9501

1929 polecony list urzędowy "opłatę pocztową uiści adresat" wysłany 5.VII ze Skoczowa do Cieszyna, gdzie dotarł 6.VII a, poczta pobrała należność od odbiorcy.

Fi.D73I
40 PLN
9502

1930 godło państwa.

Fi.D80
10 PLN
9503

1931 składany miejscowy list sądowy z Tarnowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty.

Fi.D72
20 PLN
9504

1932 przekaz paczkowy z Bobowej do Kołomyi, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, ciekawy stempel pomocniczy "DORĘCZONO ZAPRZĘGIEM".

Fi.D70, D72
180 PLN
9505

1932 składany miejscowy sądowy list polecony z Tuchowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty.

Fi.D72
40 PLN
9506

1932 przekaz paczkowy ze Lwowa do Kołomyi, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, ciekawy stempel pomocniczy "DORĘCZONO ZAPRZĘGIEM".

Fi.D72, D73
160 PLN
9507

1934 seria wydania przedrukowego.

Fi.D81-8
270 PLN
9508

1934 Orzeł z tarczą, wydanie z nadrukiem nowej wartości, kasowany znaczek za 50/40 groszy bez perforacji po lewej, gwarancja Krawczyk.

Fi.D87
Mi.P90 Ul
50 PLN
9509

1934 wydanie z nadrukiem nowej wartości, seria.

Fi.D89-91
50 PLN
9510

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty na papierze prążkowanym pionowo, fotoatest.

Fi.D89w
800 PLN
9511

1934 znaczek na papierze w prążkowanym pionowo, gwarancja i opis Walocha.

Fi.D89w
220 PLN
9512

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo, z rzadkim błędem "brak kropki po GR", gwarancja i opis.

Fi.D91 B2
Mi.P83
80 PLN
9513

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo, z błędem na poz.69 "23 zamiast 25", gwarancja Krawczyk.

Fi.D91 B5
Mi.P83
60 PLN
9514

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo, z błędem na poz.69 "23 zamiast 25", gwarancja.

Fi.D91 B5
Mi.P83
30 PLN
9515

1934-36 wydanie przedrukowe, PRZESUNIĘCIE DRUKU ZNACZKA PODSTAWOWEGO, znaczek dopłaty za 25 gr/1 zł na papierze prążkowanym poziomo, z przesuniętym w lewo drukiem znaczka podstawowego, co jest dużo rzadsze niż przesunięcie perforacji, zwraca uwagę, że nadruk jest spasowany z linią ząbkowania i cały nowy nominał znajduje się poza rysunkiem znaczka, gwarancja.

Fi.D91 MK
Mi.P83
1 200 PLN
9516

Fi.D91w
600 PLN
9517

1935 kartka urzędowa z Wotzlaff (Wocławy) do Gdańska opłacona przez adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D33
400 PLN
9518

1935 miejscowy list z Krakowa na poste restante, opłata za poste restante pobrana znaczkiem dopłaty.

Fi.D69, 251, 252
50 PLN
9519

1938 potwierdzenie wpłaty bankowej z Krakowa opłacone znaczkami dopłaty.

Fi.D74, D81, D87
100 PLN
9520

1938 przekaz paczkowy z Gliwic do Poznania, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D76, D81
160 PLN
9521

1938 zastępczy adres pomocniczy paczki z Karczewa koło Otwocka do Białegostoku.

Fi.D80, D83, D87
50 PLN
9522

Fi.D81, D87
90 PLN
9523

1938 przekaz paczkowy z Warszawy do Gdyni, na odwrocie opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D82, D86
50 PLN
9524

1938 ozdobne cyfry, seria.

Fi.D92-9
50 PLN
9525

1938 ozdobne cyfry, seria czysta w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.D92-99
200 PLN
9526

Fi.D92-99
50 PLN
9527

1938 ozdobne cyfry, czworoblok znaczka dopłaty za 10 gr. z numerem kolejnym arkusza na marginesie.

Fi.D93
80 PLN
9528

1938 ozdobne cyfry, makulaturowy znaczek bez gumy z przesuniętą w pionie perforacja.

Fi.D93MK
60 PLN
9529

1945 trąbka pocztowa, ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D100-103
40 PLN
9530

1945 trąbka pocztowa, seria prób ciętych gumowanych w parka, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D100-103 P1
7 000 PLN
9531

Fi.D101MK
120 PLN
9532

1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie..

Fi.D102
30 PLN
9533

1946 kartka z Łodzi do Warszawy, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D100
100 PLN
9534

1946 miejscowa kartka z Krakowa 3.1.46 niedopłacona do nowej taryfy 1,50 zł z 1.12.45, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D100, Cp94
45 PLN
9535

1946 miejscowy list z Leszna 20.2.46 na poniemieckiej kopercie, opłatę uiścił odbiorca znaczkami dopłaty.

Fi.D100, D101
40 PLN
9536

1946 Trąbka pocztowa, UNIKALNY ZNANY W DWÓCH EGZEMPLARZACH ARKUSIK PRÓB w kolorze jasnobrązowym, odbitych drukiem płaskim - litograficznym, z form pojedynczych rozdzielonych marginesami wewnętrznymi, na papierze bezdrzewnym żółtawym gładkim średnim o grubości 0,07 mm, nie był gumowany; próby za 1 i 2 zł. są w stosunku do prób za 3 i 5 zł. w położeniu tete-beche, nie są dokładnie opisane w PZP, ani dokładnie skatalogowane, pierwszy opisał go w Filateliście Nr.6 z 2001 roku Prezes Komisji Ekspertów PZF Zdzisław Mąka nie znany dotychczas z literatury blok, podobny do opisanego wyżej (chodzi o środek prób arkuszowych), ale składający się z odbitek form pojedynczych znaczków wszystkich wartości. Charakterystyczne są tutaj szerokie marginesy wokół poszczególnych znaczków, oraz odmienny (od wspomnianego środka) wzajemny układ poszczególnych znaczków; został potem poglądowo pokazany w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych" Adama Kiełbasy-Schoeni i Stanisława Fołty, to jeden z rarytasów znaczków Polski Ludowej i znaczków dopłaty, fotoatest Schmutz.

Fi.D101+100P / D102+103 P
20 000 PLN