Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 112. Znaczki dopłaty

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
9377

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
100 PLN
9378

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 9, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.D3
40 PLN
9379

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 29, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.D3
60 PLN
9380

Fi.D3 B
150 PLN
9381

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 73, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D4I
5 500 PLN
9382

Fi.D4I
1 600 PLN
9383

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.6500.-), dodatkowo z błędem na poz.13 "zalane A w POLSKA", piękny stan, gwarancja, sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein.

Fi.D4I B
Mi.P11
7 000 PLN
9384

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 72 z błędem "uszkodzone litery AA", znaczek w pięknym stanie, bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D4I B14
10 000 PLN
9385

Fi.D5
Mi.P4
2 400 PLN
9386

Fi.D5
2 000 PLN
9387

Fi.D7
Mi.P6
6 000 PLN
9388

Fi.D8
1 000 PLN
9389

Fi.D8
900 PLN
9390

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 39, duża podlepka, gwarancja Mikstein, Ryblewski, Wiatrowski.

Fi.D8
1 000 PLN
9391

Fi.D8
1 000 PLN
9392

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 32 na wycinku, piękny stan, gwarancja i opis Landre.

Fi.D9
Mi.P12
300 PLN
9393

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47, ślad po nieznacznym poziomym przygięciu widocznym od strony gumy, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
420 PLN
9394

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, gwarancja Mikulski.

Fi.D9
250 PLN
9395

Fi.D9
150 PLN
9396

1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.D13
55 PLN
9397

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie koronowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.312.-).

Fi.D13-21
Mi.P13-21
240 PLN
9398

1919-20 róg obfitości, serie dwóch wydań w barwie niebieskiej.

Fi.D13-21, D17-21I
80 PLN
9399

Fi.D15
120 PLN
9400

Fi.D15
55 PLN
9401

Fi.D15
55 PLN
9402

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", znaczek za 5 (h) z bardzo silną drugostronną odbitką druku (abklatsch) na gumie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D15
120 PLN
9403

Fi.D17
60 PLN
9404

Fi.D18
55 PLN
9405

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", parka nieząbkowanych znaczków za 100 (h) na cienkim prążkowanym pionowo papierze (Fi.100.-), tak jak wydano bez gumy; gwarancja Schmutz.

Fi.D20I nz
Mi.20y U
100 PLN
9406

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", parka pozioma znaczków za 2 (f) bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, niewielka podlepka u góry pośrodku między znaczkami - u Fischera niekatalogowane; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D23 MK
150 PLN
9407

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-).

Fi.D23-31
Mi.P22-30
60 PLN
9408

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
50 PLN
9409

1919 róg obfitości, seria.

Fi.D23-31
60 PLN
9410

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", parka pozioma znaczków za 4 (f) bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, niewielka podlepka u góry pośrodku między znaczkami - u Fischera niekatalogowane; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D24 MK
150 PLN
9411

1919 lokalne prowizoria dopłat, CIESZYN 1 (typ 25) - nadruki czarnofioletowe PORTO stempelkiem gumowym na znaczkach wydania Komisji Rządzącej (5, 10, 15, 25, 50 hal), kasowane (Fi.200.-).

Fi.Pd1-3, Pd5
150 PLN
9412

1919 lokalne prowizoria dopłat, SKRZECZOŃ (typ 130) - nadruki czarne stempelkiem gumowym, kompletna seria nieząbkowana od 3 hal do 5 kr z nadrukiem PORTO skasowana 21.II na kopercie (same znaczki kasowane Fi.222.-); gwarancja Perzyński.

Fi.Pd1-12
250 PLN
9413

1919 miejscowy list z Krakowa 16.VI.19 niedopłacony o 10 hal., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty z lokalnym nadrukiem.

50 PLN
9414

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi z Cieszyna, gwarancja Falkowski.

70 PLN
9415

1919 znaczki z lokalnym nadrukiem porta typ 88a z Mielca stemplowane grzecznościowo na kopercie.

60 PLN
9416

1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego Kraków 11.

50 PLN