Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4492 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120-24 Pw2, 122 B2 |
| 150 PLN | |
4493 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 50+50 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.123y |
| 60 PLN | |
4494 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 1+1 zł, bardzo rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.124y |
| 80 PLN | |
4495 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow. | Fi.125 |
| 2 800 PLN | |
4496 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.125 |
| 70 PLN | |
4497 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik cięty, drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja. | Fi.125 ark. nz |
| 800 PLN | |
4498 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 400 PLN | |
4499 |
| 180 PLN | |
4500 |
| 250 PLN | |
4501 |
1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa. | Fi.Cp5I |
| 40 PLN | |
4502 |
1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana ekspresowa karta pocztowa za 30 gr o sygnaturze II.41, wysłana 10.5 z Warszawy do Lizbony z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, datownik odbiorczy 5.6; na froncie i odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp8II, 86 |
| 300 PLN | |
4503 |
1944 całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
4504 |
1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
4505 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-). | Fi.Cp9III B |
| 80 PLN | |
4506 |
1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44. | Fi.Cp9c |
| 60 PLN | |
4507 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
4508 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.70.-). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
4509 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
4510 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.70.-). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
4511 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja. | Fi.Cp10 B Mi.P13 |
| 200 PLN | |
4512 |
1944 widoki, znaczek za 24 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce. | Fi.II |
| 800 PLN | |
4513 |
1944 widoki, znaczek za 40 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce. | Fi.III |
| 800 PLN | |
4514 |
1944 widoki, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu za 6 gr. w barwie niebieskiej, fotoatest Walocha. | Fi.IP1 |
| 6 000 PLN | |
4515 |
1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy z Radomia "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!". | Fi.XII |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
4516 |
1944 "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!" rzadki stempel okolicznosciowy na kartce z Radomia do Krakowa. | Fi.XII |
| 500 PLN | |
4517 |
1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego. | Fi.XV |
| 300 PLN | |
4518 |
1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony ze Szwajcarii wysłany 8.III z Winterthur do Jarosławia, liczne oznaczenia cenzury, m.in. zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 15.3 na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
4519 |
1944 Filia Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie. Koperta urzędowa do poleconej przesyłki pobraniowej dla filii w Katowicach wysłana do Wiednia. | |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
4520 |
1945 list urzędowy oznaczony "Dienstpost" przesłany miejscowo 6.1 w Krakowie, doskonałej jakości odbitka wirnika propagandowego, dwuwierszowa nagłówkowa i okrągła z godłem pieczęć nadawcy "GENERALGOUVERNEMENT SOZIALVERSICHERUNGSKASSE IN KRAKAU", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania nadany kilka dni przed wyzwoleniem Krakowa (18.I). | Fi.Va |
| 100 PLN | |
4521 |
2006 zeszyt wydania Arge Generalgouverment 1939 - 1945 autorstwa Michaela Schweizera i Bernharda Albrechta, język angielski, 90 stron, liczne ilustracje. | |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
5139 |
1940 Oflag IIB - formularz wysłany 12.III z Warszawy do obozu, dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 100 PLN | |