Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aukcja 112. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4492

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
4493

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 50+50 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.123y
60 PLN
4494

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 1+1 zł, bardzo rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.124y
80 PLN
4495

Fi.125
2 800 PLN
4496

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.125
70 PLN
4497

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik cięty, drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja.

Fi.125 ark. nz
800 PLN
4498

Fi.125; 38
400 PLN
4499

Fi.125; 38
180 PLN
4500

Fi.125b
250 PLN
4501

1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
40 PLN
4502

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana ekspresowa karta pocztowa za 30 gr o sygnaturze II.41, wysłana 10.5 z Warszawy do Lizbony z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, datownik odbiorczy 5.6; na froncie i odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp8II, 86
300 PLN
4503

1944 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
4504

1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp9III
40 PLN
4505

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-).

Fi.Cp9III B
80 PLN
4506

1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
60 PLN
4507

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
4508

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.70.-).

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
4509

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
4510

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.70.-).

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
4511

Fi.Cp10 B
Mi.P13
200 PLN
4512

1944 widoki, znaczek za 24 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce.

Fi.II
800 PLN
4513

1944 widoki, znaczek za 40 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce.

Fi.III
800 PLN
4514

Fi.IP1
6 000 PLN
4515

1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy z Radomia "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!".

Fi.XII
180 PLN
4516

Fi.XII
500 PLN
4517

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego.

Fi.XV
300 PLN
4518

100 PLN
4519

1944 Filia Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie. Koperta urzędowa do poleconej przesyłki pobraniowej dla filii w Katowicach wysłana do Wiednia.

108 PLN
4520

Fi.Va
100 PLN
4521

2006 zeszyt wydania Arge Generalgouverment 1939 - 1945 autorstwa Michaela Schweizera i Bernharda Albrechta, język angielski, 90 stron, liczne ilustracje.

120 PLN
5139

100 PLN