Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4212 |
1933 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla. | Fi.IV |
| 500 PLN | |
4213 |
1939 przesyłka zagraniczna do Szwecji, I wydanie przedrukowe, 6 gr + 24 gr - frankatura dwukolorowa, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 14.III.1940 z Warszawy do Sztokholmu. | Fi.1, 6 |
| 250 PLN | |
4214 |
1939 wydanie przedrukowe dla wschodnich obszarów okupowanych, kompletna seria stemplowana na liście z Warszawy 14.2.40 adresowanym do Gniezna. | Fi.1-13 |
| 90 PLN | |
4215 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie listu wysłanego 6 II 40 z Warszawy do Brunszwiku, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; w adresie nadawcy, żołnierza niemieckiego, na odwrocie - podano numer skrytki pocztowej "Postfach 152" w urzędzie nadawczym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-13 |
| 80 PLN | |
4216 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-13 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
4217 |
| 1 600 PLN | |
4218 |
1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Amt Des Generalgouverneurs Krakau" wysłany z Krakowa do Deidesheim, nadany 2.III.1940 w urzędzie Kraków 2. | Fi.6 |
| 80 PLN | |
4219 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 80 PLN | |
4220 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dofrankowana opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-31.03.1940), wysłana 18.3.1940 z Grójca do Krakowa; na odwrocie pozostałości taśmy klejącej. | Fi.Cp1I, 1, 3 |
| 120 PLN | |
4221 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", czysta, w papierze naturalne wtrącenie (Fi.70.-). | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
4222 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
4223 |
1939 całostka pierwszego wydania prowizorycznego typu I z obiegu pocztowego. | Fi.Cp2I |
| 40 PLN | |
4224 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania. | Fi. Fi.Cp2I |
| 70 PLN | |
4225 |
1939 list urzędowy z Chodakowa opłacony znaczkiem niemieckim, stempel "Deutsche Dienspost Osten". | |
| 70 PLN | |
4226 |
1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | |
| 25 PLN | |
4227 |
1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7-11 ostemplowana okolicznościowo w Krakowie; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane użyto znaczka Rzeszy. | |
| 40 PLN | |
4228 |
1940 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.1, 3 |
| 25 PLN | |
4229 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
4230 |
1940 list urzędowy z Lublina do Niemiec opłacony znaczkiem opłat pierwszego wydania przedrukowego. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
4231 |
1940 list z Chełma Lubelskiego do Krakowa. | Fi.6 |
| 40 PLN | |
4232 |
1940 list polecony z Niska do Stalagu XIIIA koło Norymbergi, na odwrocie stempel odbiorczy Norymbergi. | Fi.9, 10 |
| 50 PLN | |
4233 |
1940 kartka z Klemensowa 16.3.40 do Poznania na polskiej przedwojennej całostce. | Fi.11 |
| 250 PLN | |
4234 |
| 250 PLN | |
4235 |
| 600 PLN | |
4236 |
1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | Fi.14-39 |
| 700 PLN | |
4237 |
1940 II wydanie przedrukowe, ośmioblok znaczków za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.33 "przecinek zamiast kropki" (Fi.120.-) i dodatkowo "uszkodzony ornament wokół swastyki" oraz podobnym błędem na poz.25 - dotąd niekatalogowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.17 B1 |
| 300 PLN | |
4238 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej 2" (Fi.120.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.17 B5 |
| 120 PLN | |
4239 |
| 150 PLN | |
4240 |
| 220 PLN | |
4241 |
| 320 PLN | |
4242 |
| 250 PLN | |
4243 |
| 320 PLN | |
4244 |
| 280 PLN | |
4245 |
| 100 PLN | |
4246 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wcięcie w środkowej części prawej cyfry 8". | Fi.20B |
| 150 PLN | |
4247 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 8 z wyrostkiem z prawej strony". | Fi.20B |
| 150 PLN | |
4248 |
| 240 PLN | |
4249 |
1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list przesłany ambulansem relacji Kraków-Zakopane do miejscowości Kalety (Stahlhammer Kr.Lublinitz), znaczek skasowany słabiej czytelnym datownikiem "KRAKAU-ZAKOPANE Bp657"; dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia), Fi.200.-. | Fi.22 |
| 120 PLN | |
4250 |
1940 Urodziny A.Hitlera, dwie pamiątkowe karty ofrankowane znaczkami za 50/50 gr: górna z małym odstępem nadruku, dolna z większym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24I-II; 3 |
| 100 PLN | |
4251 |
1940 II wydanie przedrukowe, najwyższy nominał serii - okienkowy znaczek za 3/3 zł (na odwrocie cieniutki paseczek papieru, którym znaczek mocowano do okienka), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.29 |
| 30 PLN | |