Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41417 |
1823 obwoluta stu z Wongrowitz (Wągrowiec) do Bydgoszczy. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
41418 |
1840 obwoluta listu z Zirke (Sieraków) do Birnbaum (Miedzychód). | |
| 50 PLN | |
41419 |
1841 kompletny składany list z Gdańska do Francji, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie. | |
| 100 PLN | |
41420 |
1845 kompletny składany list z Meseritz (Międzyrzecz) do Poznania. | |
| 40 PLN | |
41421 |
1846 obwoluta listu z Strzepcz do Gdańska. | |
| 120 PLN | |
41422 |
| 40 PLN | |
41423 |
| 100 PLN | |
41424 |
| 300 PLN | |
41425 |
1852 kompletny składany list z Bromberg (Bydgoszcz) do Culm (Chełmno). | |
| 40 PLN | |
41426 |
1853 obwoluta listu towarzyszącego paczce z Krotoszyna. | |
| 80 PLN | |
41427 |
1856 obwoluta urzędowego listu polecony z Rawicza do Berlina. | |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
41428 |
1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
41429 |
1860 (?) obwoluta składanego listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 200 PLN | |
41430 |
1861 obwoluta listu z Zirke (Sieraków Wielkopolski) do Poznani opłacony dwoma znaczkami za 1/2 Silbergroschen wydania z 1859 roku, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo dobry stan zachowania.. | Mi.13a |
| 1 800 PLN | |
41431 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
41432 |
| 50 PLN | |
41433 |
| 300 PLN | |
41434 |
1861 list w kopercie poczty pruskiej ze Świdwina (Schivelbein) nadany w ambulansie na trasie Cöslin (Koszalin) Berlin, rzadki trzyrzędowy stempel kolejowy, odręczna adnotacja miejsca nadania listu. | |
| 200 PLN | |
41435 |
1862 list zagraniczny z pełną treścią wysłany 8/4 z Krakowa do Paryża, okrągły jednoobrączkowy datownik nadawczy KRAKAU, francuskie stemple kraju pochodzenia: "AUTRICHE 2 ERQUELINES" i "PREUSSE 2 ERQUELINES" i datownik odbiorczy wszystkie z dnia 11.IV; na odwrocie kaszetka nadawcy Domu Bankowego "Franz Anton Wolff" - "FRANZ ANT.WOLFF A CRACOVIE" i sucho tłoczona zalepka; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
41436 |
1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
41437 |
1863 obwoluta listu towarzyszącego paczce z Neugard (Nowogard) (stempel lekko poprawiany) do Stettin (Szczecin), na odwrocie pieczęć lakowa. | |
| 50 PLN | |
41438 |
1863 kompletny składany list z Gdańska do Wrocławia opłacony znaczkami wyciętymi z kopert. | |
| 1 000 PLN | |
41439 |
1864 składany list z Strasburg (Brodnica) do Marienwerder (Kwidzyna). | Mi.4 |
| 30 PLN | |
41440 |
1864 NENDZA, pruski znaczek za 4 sgr wydania z 1861 roku, skasowany 13/8 dwuobrączkowym datownikiem w miejscowości Nędza, dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
41441 |
1866 list z Gdańska do Berlina opłacony znaczkami poczty pruskiej. | Mi.16, 17 |
| 50 PLN | |
41442 |
| 60 PLN | |
41443 |
1867 około, mieszana frankatura IV + V wydanie Austrii, list polecony do Krakowa wysłany 24/10 z miejscowości Gablonz (Jablonec nad Nysą), opłacony znaczkiem za 15 kr wydania z 1863 roku, znaczek opłaty za polecenie za 10 kr wydania z 1867 roku zgodnie z przepisami naklejony na odwrocie, stempel przejściowy Reichenberg (Liberec) i datownik odbiorczy Krakowa z 16/10; stempelek "Recommandirt" z dopisanym numerem 278; mieszane frankatury różnych wydań należą do najciekawszych i najbardziej poszukiwanych walorów z obszaru Austro-Węgier; dobry stan zachowania. | Mi.34, 38 |
| 800 PLN | |
41444 |
1867 Borszczów, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Borszczowie. | Mi.35 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41445 |
1868 KRIESCHT, parka pozioma znaczków Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 groszy skasowana 22 12 na wycinku w miejscowości Krzeszyce dwuwierszowym datownikiem ramkowym, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
41446 |
1869 THORN, znaczek I wydania Niemiec za 1 grosz skasowany 27.3 na wycinku prostokątnym datownikiem ramkowym w Toruniu, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
41447 |
1870 POLN.(ISCH) WARTENBERG, parka pozioma urzędowych znaczków Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1/2 grosza skasowana 12 6 na wycinku w miejscowości Syców dwuwierszowy datownikiem ramkowym, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.3 |
| 80 PLN | |
41448 |
1870 list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.5 |
| 50 PLN | |
41449 |
1870 BORYSŁAW, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Borysławiu, znaczek z fragmentem arkuszowego znaku wodnego; dobry stan zachowania. | Mi.37 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41450 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
41451 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
41452 |
1871 BIAŁA, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Białej; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.37 |
| 40 PLN | |
41453 |
1871 list urzędowy z Guben (Gubin) do Poznania. | |
| 60 PLN | |
41454 |
1872 OSTROWO, znaczek I wydania Niemiec za 1 grosz, skasowany na wycinku dwuobrączkowym datownikiem w Ostrowie Wielkopolskim, dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 30 PLN | |
41455 |
1872 kompletny list urzędowy wysłany 19/9 ze Lwowa do Krynicy, zwracają uwagę dekoracyjne malutkie stemple tzw."naparstkowe" (Fingerhut Stempel): nadawczy LEMBERG KRAKAUER GASSE, przejściowy BOCHNIA i niebieski odbiorczy KRYNICA; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
41456 |
1873 BRESLAU, znaczek Rzeszy Niemieckiej za 2 grosze, skasowany 15/4 jednoobrączkowym datownikiem z ozdobnikiem w kształcie pięciopłatkowego "kwiatka" we Wrocławiu - stempel stosowano w okresie 5.6.1872-8.5.1874; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.20 |
| 60 PLN | |