Aukcja 111. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41457

1873 koperta Rzeszy za 1 Gr (147 x 84 mm) stosowana na Ziemiach Polskich; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U5AII
40 PLN
41458

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 4 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie dwa stempelki nadejścia i pieczęć urzędowa nadawcy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.16
100 PLN
41459

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamin (Piekary Śląskie).

50 PLN
41460

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamitz (Kamienica).

40 PLN
41461

1876 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do Głogówka.

Mi.33
100 PLN
41462

1876 list polecony z Gross Bislaw (Bysław) do Chojni, znaczek za 10 fenigów z błędem na lewej ramce.

Mi.33a,34a
240 PLN
41463

120 PLN
41464

1877 obwoluta listu poleconego z Klahrheim (Kotomierz) do Niemiec.

Mi.33a, 34b
150 PLN
41465

1877 obwoluta lista z Czerska koło Chojnic do Tucholi.

Mi.34b
100 PLN
41466

80 PLN
41467

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.

30 PLN
41468

1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna.

45 PLN
41469

1878 całostka prywatnej poczty miejskiej ze Szczecina.

180 PLN
41470

1878 list z Szczecina do Berlina.

50 PLN
41471

1879 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Warszawy do Berlina.

Mi.P4
100 PLN
41472

1879 AMBULANS 27, karta pocztowa za 3 kop wysłana 29 III z Warszawy do Birmingham, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 1 ЭКСПЕД", obok drugi datownik "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР.", stempel ambulansu nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - datownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "5"; na odwrocie angielski datownik odbiorczy z 13.4; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P5
100 PLN
41473

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.

40 PLN
41474

1880 obwoluta listu z Walubien (Warlubie) do Neuenburg (Nowe).

Mi.33
100 PLN
41475

1880 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/8 kop, rozmiar: 145x81 mm; dobry stan zachowania (na froncie niewielkie przebarwienia).

Mi.U27C
50 PLN
41476

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.

40 PLN
41477

1880 (około) kartka nadana w ambulansie pocztowym Frankenstein (Ząbkowice Śląskie)- Raudten (Rudna) do Niemiec.

100 PLN
41478

1881 RYGLICE, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Ryglicach; dobry stan zachowania (prawy górny narożnik słabszy).

Mi.37
50 PLN
41479

1881 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do GBiałej.

Mi.42
120 PLN
41480

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.

25 PLN
41481

1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Kątów Wrocławskich) do Szprotawy. Pięknie odbity ramkowy trzyrzędowy stempel nadawczy.

90 PLN
41482

1881 kartka z Wiednia do Chrzanowa.

40 PLN
41483

1882 rosyjska całostka ze stemplem ambulansowym Sankt Petersbursko - Warszawska żelaznaja droga

120 PLN
41484

70 PLN
41485

70 PLN
41486

1886 miejscowy list z Lublina.

Mi.32
120 PLN
41487

1886 składany list z Borka koło Poznania do Koźmina.

Mi.41
40 PLN
41488

1887 list polecony opłacony znaczkami węgierskimi za 5kr i 10kr wysłany 13.I z Fiume (jedyny węgierski port morski nad Adriatykiem) do Krakowa, na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.23, 24
200 PLN
41489

1887 część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej wysłana 18.IV z Kazimierza Dolnego do Warszawy, datownik nadawczy "КАЗМЕРЖСКАЯ П.О.", na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z 19.IV, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; dobry stan zachowania (karta pionowo złamana); temat - JUDAICA.

Mi.P8A
150 PLN
41490

1888 Zborów, austriacki znaczek wydania z 1883 roku unieważniony kasownikiem w Zborowie.

Mi.45
30 PLN
41491

1888 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 29 I z miejscowości Orchowo do sądu w Gnieźnie, dwuobrączkowy datownik nadawczy ORCHOWO i odbiorczy GNESEN1 z 30 I z godzinnikiem "1-8V", na froncie wpisano niebieską kredką dużymi cyframi "30"; dobry stan zachowania.

60 PLN
41492

1889 wycinek opaski gazetowej ze Lwowa do Warszawy, bardzo rzadki stempel rosyjskiej cenzury "Włożenie konfiskowano / W.C.K." w ramce, stempel tego typu znany na kilku egzemplarzach opasek gazetowych Gazety Lwowskiej.

300 PLN
41493

1889 przekaz paczkowy z Przemyśla do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
41494

1890 obwoluta listu z Hela (Hel) do Gdańska, znaczek za 10 fenigów w odmianie lilakarminowej.

Mi.47aa
250 PLN
41495

1890 Dębniki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Dębnikach.

Mi.53
20 PLN
41496

1890 Nowosielce, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Nowosielcach.

Mi.53
30 PLN