Aukcja 110. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31826

1918 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, dwa różne stemple poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIa
200 PLN
31827

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA, dwa lub trzy znaczki w każdym czworobloku bez podlepki (po 200.-), jeden lub dwa z lekkim śladem (po 100.-).

2 000 PLN
31828

1918 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
31829

100 PLN
31830

100 PLN
31831

100 PLN
31832

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA, znaczki niegumowane.

90 PLN
31833

1918 Sieradz, znaczki z nadrukiem lokalnym.

50 PLN
31834

1919 Czeladź, kartka z sosnowca do Czeladzi, kartka prawdopodobnie opłacona znaczkami bez mocy obiegowej, które oddarto i przystawiono stempelek porta z Sosnowca, bardzo rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Czeladzi za 5 fen.

1 500 PLN
31835

Fi.1-8B
250 PLN
31836

1919 Chęciny, seria ząbkowana, rzadka jako kasowana.

Fi.1-8B
160 PLN
31837

1919 Chęciny, seria łądnie i czytelnie kasowana, w tej formie naprawdę rzadka, ładny stan zachowania.

Fi.1-8B
250 PLN
31838

1919 Chęciny, seria ząbkowanych znaczków poczty miejskiej na podlepkach.

Fi.1-8B
50 PLN
31839

1919 Chęciny, seria czysta z oryginalną gumą na podlepkach.

Fi.1-8B
60 PLN
31840

1919 Chęciny, marginesowa seria czysta w czworoblokach i co rzadkie, z pełną oryginalną gumą bez podlepek, ani ich śladów, naturalne ślady pędzla i fałdy po ręcznym nakładaniu gumy.

Fi.1-8B
440 PLN
31841

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-8B
100 PLN
31842

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą, bez podlepek ani ich śladów.

Fi.1-8B
100 PLN