Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38566 |
1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", gwarancja i opis Walocha | Fi.bl.103 B2 Mi.Bl.72 |
| 20 PLN | |
38567 |
1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.bl.103B2 Mi.Bl.72 |
| 15 PLN | |
38568 |
1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem. | |
| 30 PLN | |
38569 |
1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt X zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem. | |
| 25 PLN | |
38570 |
1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt IX zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem. | |
| 25 PLN | |
38571 |
1979 rocznik kopert FDC (bez bl.: 107(63), 110(66); Fi.117,90). | Fi.2455-2515 Mi.2602-63 |
| 80 PLN | |
38572 |
1979 rocznik znaczków czystych (Fi.105,50). | Fi.2455-2515 Mi.2602-63 |
| 70 PLN | |
38573 |
1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, znaczek za 50 gr górny rząd arkusza z pustopolami (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2456 Mi.2603 |
| 40 PLN | |
38574 |
1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, seria z pustopolami u góry, czyste. | Fi.2456-59 Mi.2603-6 |
| 50 PLN | |
38575 |
1979 polska grafika współczesna, znaczek w kolorze niebieskozielonym katalogowany jako próba, dla porównania po prawej normalny znaczek w kolorze zielonym, gwarancja Kalinowski. | Fi.2461P1 Mi.2608F |
| 160 PLN | |
38576 |
1979 60-lecie PKOl, znaczek z błędem "rozwidlone dolne ramie litery K". | Fi.2465B1 |
| 30 PLN | |
38577 |
1979 60-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, znaczek bez druku barwy karminowej - brak symbolu olimpijskiego, gwarancja Kalinowski. | Fi.2466MK Mi.2613F |
| 300 PLN | |
38578 |
1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski. | Fi.2471MK Mi.2617F |
| 500 PLN | |
38579 |
1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek z znacznym przesunięciem druku barwy brązowej - brak napisu POLSKA, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Kalinowski. | Fi.2477MK Mi.2623F |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
38580 |
1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski. | Fi.2477MK Mi.2623F |
| 500 PLN | |
38581 |
1979 karnet - "VI KONGRES ZWIĄZKU BOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ". | Fi.2480 Mi.2626 |
| 40 PLN | |
38582 |
1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, znaczek za 1 zł z błędem "KŚIĄŻE" na poz.20 w 1 sektorze; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2485 B1 Mi.2633 |
| 60 PLN | |
38583 |
1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, parka pozioma znaczków za 4,50 zł, lewy z błędem "latawiec nad dachem" na poz.3 w 3 sektorze; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2487 B1 Mi.2635 |
| 80 PLN | |
38584 |
1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego. | Fi.2508MK |
| 30 PLN | |
38585 |
| 1 200 PLN | |
38586 |
1979 badanie kosmosu, blok i seria na dwóch listach poleconych z Warszawy stemplowanych kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.2511-5, bl.110 Mi.2659-63, Bl.80 |
| 70 PLN | |
38587 |
1979 "HARCERSKI FESTYN DZIECIĘCY - SPOTKANIE W KRAINIE PIEGUSA", ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 1.VI w Elblągu; temat - HARCERSTWO. | Fi.Cp726 |
| 10 PLN | |
38588 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | Fi.bl.105 ND Mi.Bl.74 ND |
| 150 PLN | |
38589 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | Fi.bl.105ND Mi.Bl.74ND |
| 100 PLN | |
38590 |
| 100 PLN | |
38591 |
| 100 PLN | |
38592 |
| 200 PLN | |
38593 |
| 240 PLN | |
38594 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | Fi.bl.106aB1 Mi.Bl.76 |
| 25 PLN | |
38595 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "złoty" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.bl.106a B1 Mi.Bl.75 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
38596 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani. | Fi.bl.106b Mi.Bl.76 |
| 50 PLN | |
38597 |
1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.107 (63) Mi.Bl.77 |
| 50 PLN | |
38598 |
1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury. | Fi.bl.108 Mi.Bl.78 |
| 70 PLN | |
38599 |
1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt, Syria XI zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem. | |
| 20 PLN | |
38600 |
1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20). | Fi.2516-78 Mi.2664-2726 |
| 45 PLN | |
38601 |
| 120 PLN | |
38602 |
1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-). | Fi.2516-3104 Mi.2664-3252 |
| 550 PLN | |
38603 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7 |
| 300 PLN | |
38604 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7 |
| 200 PLN | |
38605 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7ND |
| 180 PLN SPRZEDANY | |