Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 109. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
24489

Fi.D4
200 PLN
24490

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Walocha.

Fi.U1
20 PLN
24491

Fi.U1
20 PLN
24492

1943 80. rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.3
1 200 PLN
24493

Fi.bl.3
540 PLN
24494

Fi.bl.3
300 PLN
24495

Fi.bl.3
400 PLN
24496

Fi.bl.4
360 PLN
24497

Fi.bl.4
550 PLN
24498

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka.

4 000 PLN
24499

3 000 PLN
24500

600 PLN
24501

1 500 PLN
24502

2 000 PLN
24503

1943 (?) "ALLELUJA" - drzeworyt przedstawiający grupę harcerzy siedzących w kręgu przy płonącym ognisku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP"; dobry stan zachowania (ukośnie złamany prawy górny narożnik).

2 000 PLN
24504

1943 "15 Pułk Artylerii Lekkiej", drzeworyt - zaproszenie na nabożeństwo żałobne za poległych żołnierzy pułku, przedstawiający odznakę pułkową i herb Bydgoszczy na tle charakterystycznych budowli bydgoskich, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ", odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
24505

1943 karnet ozdobiony okolicznościową grafiką przedstawiającą orła w koronie, a na tle jego rozpostartych skrzydeł herby Wilna i Nowogródka (?), wewnątrz data "21 XII 1943"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

2 200 PLN
24506

500 PLN
24507

500 PLN
24508

1 000 PLN
24509

200 PLN
24510

200 PLN
24511

200 PLN
24512

1943 "Import i eksport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Import i eksport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.23; dobry stan zachowania.

1 600 PLN
24513

1943 "Insekty" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment baraku z pryczami; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Insekty"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.18; bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
24514

1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi.

120 PLN
24515

1943 odbitka stempla okolicznościowego "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS".

70 PLN
24516

Fi.22
200 PLN
24517

1944 znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym w rocznicę bitwy pod Racławicami na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja Walocha.

180 PLN
24518

1944 kartka z grafiką obozową "Lwów", stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.24
120 PLN
24519

200 PLN
24520

200 PLN
24521

Fi.25, 28, 36
200 PLN
24522

Fi.25, 28, 36
200 PLN
24523

Fi.27, 29
100 PLN
24524

Fi.28
200 PLN
24525

Fi.28
200 PLN
24526

1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
500 PLN
24527

Fi.29
500 PLN
24528

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
100 PLN