Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 109. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
24409

70 PLN
24410

70 PLN
24411

70 PLN
24412

70 PLN
24413

70 PLN
24414

500 PLN
24415

500 PLN
24416

1942 kartka z grafiką obozową "Łazienki Królewskie w warszawie", drobne zaplamienia.

70 PLN
24417

Fi.(bl.4)
200 PLN
24418

1943 kartka z wielkanocna grafiką obozową, stempel okolicznościowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU". 26.IV - 1943 - 2.V.".

Fi.16
90 PLN
24419

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku z karty pocztowej wysłanej 10.II, unieważniony datownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
70 PLN
24420

Fi.18
40 PLN
24421

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, czysty znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

Fi.18
60 PLN
24422

Fi.18 B1
200 PLN
24423

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 f na karcie skasowany 24 V stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" - ciekawa treść; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.19
250 PLN
24424

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
24425

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie, skasowana okolicznościowo 24.V; gwarancja.

Fi.19-21
180 PLN
24426

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
24427

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
24428

Fi.19-21
130 PLN
24429

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków skasowana 15 V na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.19-21
1 800 PLN
24430

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
180 PLN
24431

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha.

Fi.19-21
120 PLN
24432

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie - druku bibliotecznym przesłanym 30.IX; gwarancja.

Fi.22
120 PLN
24433

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim skasowany 15 IX na pocztówce ozdobionej bardzo rzadką ilustracją przedstawiającą dębową gałązkę, dodatkowy stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA 12-18.IX.43"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
500 PLN
24434

Fi.22
500 PLN
24435

Fi.22
1 000 PLN
24436

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze granatowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.5 11E8, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.22 P2
3 200 PLN
24437

1943 kasownik okolicznościowy Święta Żołnierza na wycinku.

Fi.22, 24
40 PLN
24438

1943-44 Hetmani, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Krawczyk.

Fi.22-30
250 PLN
24439

Fi.22-30
320 PLN
24440

1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.22-30
225 PLN
24441

1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na ilustrowanej pocztówce, datowanej 23.XII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja Krawczyk.

Fi.24
60 PLN
24442

1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłanej 15.VIII, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", na odwrocie doklejony zasuszony kwiat; karta poziomo i pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.24
150 PLN
24443

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.7 26F8, jego adnotacja i opis na odwrocie, poza lekką prześwitką w ładnym stanie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 000 PLN
24444

1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), wysłanej 8.IV.1944; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

120 PLN
24445

120 PLN
24446

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.6. w kolorze mattviolet 15E4, jego adnotacja i oznaczenie stempelkiem P. na odwrocie.

Fi.26 P3
2 500 PLN
24447

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze fioletowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.5. 10F7, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P4
2 500 PLN
24448

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Janem Karolem Chodkiewiczem na karcie świątecznej wysłanej 31.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja.

Fi.27
150 PLN