Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
27916 |
1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
27917 |
1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40). | Fi.2644-99 Mi.2792-2847 |
| 35 PLN | |
27918 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 110 PLN | |
27919 |
1982 "WYSTAWA POCZT HARCERSKICH" znaczek na ozdobnej karcie ostemplowany okolicznościowo 6.VI. w Warszawie; temat - HARCERSTWO. | Fi.2645 Mi.2794 |
| 10 PLN | |
27920 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list do Krakowa ze stemplem urzędu cenzury 802. | Fi.2647 |
| 30 PLN | |
27921 |
1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines). | Fi.2661MK Mi.2809 |
| 500 PLN | |
27922 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, ojciec Augustyn Kordecki - karta maksimum. | Fi.2670 Mi.2818 |
| 10 PLN | |
27923 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 30 PLN | |
27924 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 50 PLN | |
27925 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 25 PLN | |
27926 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 35 PLN | |
27927 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 30 PLN | |
27928 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, marginesowy znaczek za 65 zł z błędem na poz.31 "kropka nad lewą brwią"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2672 B1 Mi.2820 |
| 40 PLN | |
27929 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią". | Fi.2672B1 Mi.2820 |
| 30 PLN | |
27930 |
1982 ojciec Maksymilian Kolbe, lewy znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ". | Fi.2683B1 Mi.2831 |
| 35 PLN | |
27931 |
1982 stare miasta nad Wisłą, makulaturowa parka z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.2686MK Mi.2834 |
| 60 PLN | |
27932 |
1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau". | Fi.bl.117 Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
27933 |
1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
27934 |
1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności. | |
| 15 PLN | |
27935 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Niemiec do Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 40 PLN | |
27936 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Niemiec do Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 50 PLN | |
27937 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 50 PLN | |
27938 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 50 PLN | |
27939 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Gdańska ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 50 PLN | |
27940 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 40 PLN | |
27941 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 15.6. z Hemer w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy z 9.7, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 718". | |
| 50 PLN | |
27942 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
27943 |
1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski. | Fi.2700nz Mi.2848 |
| 2 000 PLN SPRZEDANY | |
27944 |
1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha. | Fi.2715 B1 Mi.2863 |
| 40 PLN | |
27945 |
1983 "300 ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Warszawa 1, znaczki skasowane okolicznościowo na 3 ilustrowanych kartach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2724, 2730 Mi.2872, 2878 |
| 50 PLN | |
27946 |
1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, znaczki z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.2728 Mi.2876 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
27947 |
1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, znaczek z błędem "ścienione S w POLSKA". | Fi.2729B3 Mi.2877 |
| 20 PLN | |
27948 |
1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.2740MK3 Mi.2888 |
| 300 PLN | |
27949 |
1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie. | Fi.2743-8 ark. Mi.2891-6 |
| 150 PLN | |
27950 |
1983 Kobiece stroje ludowe, znaczek za 6 zł z błędem na poz.35 "uszkodzone m w warmiński"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2745 B1 Mi.2893 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
27951 |
1983 kobiece stroje ludowe, znaczek z błędem "uszkodzone m w słowie warmińsko". | Fi.2745B1 Mi.2893 |
| 15 PLN | |
27952 |
1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie. | Fi.2749 Mi.2897 |
| 10 PLN | |
27953 |
1983 SOLIDARNOŚĆ, znaczek za 50 zł przedstawiający uśmiechniętego Lecha Wałęsę z napisem "Lech Wałęsa 1943 Nobel 1983 SOLIDARNOŚĆ 83" skasowany na kopercie owalnym stemplem "POKOJOWA NAGRODA NOBLA 1983 SOLIDARNOŚĆ 4 październik". | |
| 50 PLN | |
27954 |
1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 35 PLN | |
27955 |
1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 60 PLN | |