Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
25713 |
1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680. | Fi.379B Mi.412A |
| 50 PLN | |
25714 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 4.XII z urzędu Warszawa 26 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, kasownik odbiorczy 21.XII na odwrocie; stempelek cenzora nr.1263; wczesna przesyłka lotnicza w ogólnie dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 100 PLN | |
25715 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.379P1 Mi.412B |
| 2 500 PLN | |
25716 |
| 2 500 PLN | |
25717 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw 20 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z różnych miejscowości. | Fi.380-4 |
| 120 PLN | |
25718 |
1945 zniszczenia wojenne Warszawy, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 15 PLN | |
25719 |
| 45 PLN | |
25720 |
1945 kartka nadana z poczty peronowej w Krakowie, stempel "Poczta Peronowa Kraków 2". | Fi.381 |
| 120 PLN | |
25721 |
| 30 PLN | |
25722 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" na wycinku listu obiegowego. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
25723 |
| 20 PLN | |
25724 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany z miejscowości Duninów do Płocka; znaczki skasowane jednowierszowy datownikiem biurowym "30 3" odciśniętym dodatkowo obok - w najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku" - pokazano podobny, ale zawierający jeszcze dwucyfrową datę roczną (D141b), w formie takiej, jak na oferowanej całości nieopisany! dodatkowo prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia DUNINÓW również nieopisany! na odwrocie datownik odbiorczy z 30.III.46; koperta nicowana, użyta dwukrotnie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381a Mi.415 |
| 500 PLN | |
25725 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasnoniebieskiej na papierze y3 z błędem "belka w oknie", na dolnym marginesie numer walca, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.381aB1 Mi.415 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
25726 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany z miejscowości Konopki do Płocka; znaczki skasowane stemplem trzywierszowy AGENCJA/ Pocztowo.-Komunikacyjna/ Konopki (K177 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia KONOPKI, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381b Mi.415 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
25727 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszarawoniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 2 I 46 z miejscowości Sadowne do Płocka; znaczki naklejone na odwrocie skasowane jednowierszowy stemplem SADOWNE (S7 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) odciśniętym dodatkowo na froncie z dopisaną datą; prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia SADOWNE K.WĘGROWA; na odwrocie ładnie odciśnięty datownik odbiorczy z 7.1.1946; dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381d Mi.415 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
25728 |
1945 Warszawa oskarża, list polecony z Kraśnika do warszawy, znaczek źle - osobliwie wycięty z arkusza, nalepka na zbiórkę środków na Ligę Morską, na odwrocie stemple odbiorcze, osobliwe i ciekawe. | Fi.383 Mi.417 |
| 180 PLN | |
25729 |
1945 NIENOTOWANE ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Warszawa oskarża, 6 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony ofrankowany narożnikowymi znaczkami z ząbkowaniem prywatnym ZL11 wysłany 20.10.46 z urzędu Łódź 15 do Krosna, nadawca Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Łodzi Nr.1; dodatkowo trójkolorowa ząbkowana cegiełka kwestarska (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL."; prowizoryczny stempelek polecenia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.383, 385 Mi.417, 419 |
| 350 PLN | |
25730 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 8 zł (I walec) z błędem na poz.48 "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.384 B1 Mi.418 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
25731 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
25732 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
25733 |
| 120 PLN | |
25734 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
25735 |
| 60 PLN | |
25736 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek na kopercie poleconej z Lęborka, brak kasownika odbiorczego i prawdopodobnie obiegu pocztowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 120 PLN | |
25737 |
1945 Powstanie Listopadowe, znaczek kasowany, gwarancja. | Fi.387 Mi.420 |
| 100 PLN | |
25738 |
1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.24000.-); znane są dwie parki poziome z dolnego narożnika - marginesowa i narożna, oraz kilka znaczków pojedynczych i parek pionowych ze środka arkusza, te też są rzadkie, gwarancja Krawczyk, fotoatest. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 16 000 PLN SPRZEDANY | |
25739 |
1945 miejscowa kartka z Warszawy o charakterze filatelistycznym, stempel okolicznościowy Święta Ludowego, stempel cenzury wojskowej nr 1752. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
25740 |
1945 kartka z Łowicza do Zdun, stempel cenzury wojskowej nr 1089. | Fi.Cp92 |
| 100 PLN | |
25741 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na całostce (Myślicki 45 001). | Fi.Cp92 |
| 30 PLN | |
25742 |
1945 kartka z Poznania do Warszawy, niemy kasownik urzędu pocztowego Poznań Osiedle warszawskie, stempel cenzury wojskowej 1283, stempel odbiorczy na froncie, gwarancja. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
25743 |
1945 ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego stemplowana kasownikiem okolicznościowym święta z Katowic. | Fi.Cp95AI |
| 60 PLN | |
25744 |
1945 kompletny list polecony (z treścią w środku) z Moskwy 30.1.45 do Warszawy, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1007. | |
| 140 PLN | |
25745 |
1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061. | |
| 50 PLN | |
25746 |
1945 list z radzieckiej poczty polowej 17.7.45 do Gorlic, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i polskiej nr 1661. | |
| 60 PLN | |
25747 |
1945 list żołnierski do Lwowa, stempel "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 63 i kasowniki radzieckie. | |
| 100 PLN | |
25748 |
1945 "Opł. got. 1 zł poz. 1538" - list opłacony gotówką, wysłany 11.5 z Grudziądza do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.1753; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | |
| 200 PLN | |
25749 |
1945 telegram wysłany z Koła do Sompolna w dniu 18.VIII o godzinie 13:45, odebrany o godzinie 14:30, zwraca uwagę użycie prowizorycznego, niemieckiego, formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych z okazji ślubu i wesela, które odbywały się w dniu 30.VII, wyczerpał się zapas polskich blankietów i na poczcie sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny, była tzw. "mateczką wojenną", organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 60 PLN | |
25750 |
1945 PRZESYŁKA PRZEZ LINIĘ FRONTU tzw. "ÜBERROLLER" - listownik wysłany 6.1 z oflagu IVB w miejscowości Mühlberg/Elbe na Łużycach do Milanówka, stempelek cenzury obozowej i idealnie odciśnięty stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.877; przesyłka w trudnych dzisiaj do ustalenia okolicznościach przekroczyła linię frontu (tzw. Überroller); całość dla lepszej ekspozycji, została zmniejszona przez złożenie; niezwykle rzadko spotykany walor w słabym stanie zachowania, z eksponatu wystawowego J.Falkowskiego; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | |
| 800 PLN | |
25751 |
| 60 PLN | |
25752 |
1945 widokówka wysłana jako polecona 6.6 ze Lwowa do Chełma Lubelskiego, gdzie dotarła 20.VIII, adresat najpewniej był podchorążym Oficerskiej Szkoły Broni Pancernej (stąd adres na skrytkę pocztową), którą z Chełma w lipcu 1945 przeniesiono do Modlina (adnotacja "Dosłać Modlin Szkoł.Of.B.P."); przesyłkę skierowano do Modlina gdzie poczta uzyskała informację, że adresat wyjechał; kartę 25.VIII zwrócono więc do nadawcy "Zwrot Lwów 25", datowniki urzędów lwowskich z 30.9 i 1.10; stempelki cenzur wojskowych: sowieckiej "20/K" i polskiej 1697; dekoracyjny walor o niezwykle skomplikowanej drodze pocztowej w dobrym stanie zachowania; gwarancja. prawdopodobnie przyczyna niedoręczenia była inna, 2.03.45 siedemdziesięciu kursantów (wśród nich był pewno adresat przesyłki?) z dowódcą kompanii por.Stanisławem Kulikiem zbiegło do lasu, część zginęła wytropiona przez UB (7 osób), część trafiła do niewoli (49 osób) i została rozstrzelana pod Chełmem; pozostali wraz z por. Kulikiem (który przyjął pseudonim "Wołyniak") utworzyli oddział partyzancki; gdyby adresat rzeczywiście wyjechał poczta polowa doręczyłaby list odbiorcy, a tak UB nie poinformowało poczty cywilnej ani nadawcy o zaistniałych faktach. | |
| 2 000 PLN | |