Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
25593 |
1945 zabytki Krakowa, arkuszowe niegumowane makulaturowe próby, gwarancja Wysocki. | Fi.365P Mi.396 |
| 170 PLN | |
25594 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w barwie brazowofiletowej na papierze x2, gwarancja i opis Walocha. | Fi.365P1 Mi.396 |
| 30 PLN | |
25595 |
1945 zabytki Krakowa, niegumowana cięta próba arkuszowa w barwie brązowofioletowej na papierze x1, gwarancja Krawczyk. | Fi.365P1 |
| 30 PLN | |
25596 |
1945 zabytki Krakowa, próba makulaturowa bez gumy na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.365P1 MK Mi.396 |
| 30 PLN | |
25597 |
1945 zabytki Krakowa, próba na papierze z1 w barwie liliowej, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.365P4 |
| 30 PLN | |
25598 |
1945 zabytki Krakowa, parka znaczków z ząbkowaniem liniowym ZL9, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.365a Mi.396 |
| 100 PLN | |
25599 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, znaczek za 3 zł z ząbkowaniem ZL9, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.365a Mi.396 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
25600 |
1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365dp Mi.396DD |
| 90 PLN | |
25601 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan. | Fi.365ys Mi.396Us |
| 200 PLN | |
25602 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, makulatura próby najrzadszego w serii znaczka za 3 zł. na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym z brakiem dużej części rysunku, gwarancja i oznaczenie. | Fi.365z1 P4 MK Mi.396U |
| 400 PLN | |
25603 |
1945 zabytki Krakowa, próba na papierze x1 w barwie karminowej, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P4 |
| 100 PLN | |
25604 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek na papierze cienkim, gwarancja i opis. | Fi.366x2 Mi.397 |
| 360 PLN | |
25605 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.2 w górnym sektorze "kropki w cyfrze 0 i nóżce cyfry 4", ale bez kreski na dziobie, gwarancja i opis. | Fi.367 B2 Mi.399 |
| 50 PLN | |
25606 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.7 dolnego sektora "S połączone z marginesem", gwarancja. | Fi.367 B10 Mi.399 |
| 60 PLN | |
25607 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 w dolnym sektorze "plamka między L a S", gwarancja i opis. | Fi.367 B15 Mi.399 |
| 60 PLN | |
25608 |
1945 Liga Morska, list polecony z Krakowa 5.V.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 550, opłata 50 gr powyżej taryfy pocztowej, koperta rozcięta i przycięta z tyłu do ekspozycji. | Fi.367, 370 Mi.399, 402 |
| 600 PLN | |
25609 |
1945 list polecony z Boguchwały do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy z warszawy z datą 7.12.45, znaczki unieważnione przez kreślenie, rzadkie na korespondencji znaczki wydania z dopłatą na Ligę Morską, gwarancja Walocha. | Fi.367, 375 Mi.399, 408 |
| 600 PLN | |
25610 |
1945 Liga Morska, seria w marginesowych parkach. | Fi.367-70 Mi.399-42 |
| 120 PLN | |
25611 |
1945 Liga Morska, seria stemplowana. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 180 PLN | |
25612 |
1945 Liga Morska, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym, gwarancja Petriuk. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 180 PLN | |
25613 |
1945 Liga Morska, seria marginesowa. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 60 PLN | |
25614 |
1945 Liga Morska, seria kasowana, dodatkowo w znaczku za 1 + 3 zł. bład na 24 poz. prawego sektora "kropki w kropkach po 10 i drgim II", znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, wszystkie gwarancja Krawczyk. | Fi.367-70, 368 B21 Mi.399-402 |
| 250 PLN | |
25615 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi bardzo niski numer "046"; dobry stan zachowania. | Fi.367-70, 406, 459-61 Mi.399-402, 440, 490-92 |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
25616 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania. | Fi.367-370, 406, 459 Mi.399-402, 440, 490 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
25617 |
1945 Liga Morska, znaczek na papierze drzewnym x i bezdrzewnym y. | Fi.367x, 367y |
| 60 PLN | |
25618 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, kilka plamek na gumie, liczony jak podlepkowy, sygnowany BMK gwarancja Krawczyk. | Fi.367y Mi.399 |
| 30 PLN | |
25619 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja. | Fi.367y Mi.399 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
25620 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł z niekatalogowanym błędem na poz.2 lewego sektora "obcięta dolna część litery P w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.368 B Mi.400 |
| 40 PLN | |
25621 |
1945 Liga Morska, rozdzielona międzypolem marginesowa parka znaczków za 1+3 zł.; lewy z błędem na poz.5 lewego sektora "plama w cyfrze 0 pierwszej 10", a prawy z błędami na poz.1 prawego sektora "kropka w M" i "kreseczka w A", gwarancja. | Fi.368 B3 + 368 B Mi.400 |
| 180 PLN | |
25622 |
1945 Liga Morska, niegumowana próba arkuszowa w barwie czarnej, gwarancja Schmutz. | Fi.368P1 Mi.400 |
| 1 800 PLN | |
25623 |
1945 Liga Morska, niegumowana próba arkuszowa w barwie jasnoniebieskiej, znaczek z błędem "kropka w literze O w POCZTA", niekompletna guma, fotoatest. | Fi.368P3 B11 Mi.400 |
| 2 000 PLN | |
25624 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.369 B Mi.401 |
| 40 PLN | |
25625 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł. z błędem na poz.1 w lewym sektorze "kropka między cyframi 4 a 5", gwarancja i opis. | Fi.369 B1 Mi.401 |
| 40 PLN | |
25626 |
1945 Liga Morska, niegumowana próba arkuszowa w barwie czarnej, gwarancja Schmutz. | Fi.369P2 Mi.401 |
| 1 800 PLN | |
25627 |
1945 Liga Morska, rozdzielona międzypolem parka znaczków za 3+5 zł.; górny z błędami na poz.25 górnego sektora "kreska między K a A w MORSKA" i "przerwana trzecia kreska na dachu", a dolny z błędem na poz.5 dolnego sektora "przerwany maszt", gwarancja. | Fi.370 B + 370 B Mi.402 |
| 180 PLN | |
25628 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 35 PLN | |
25629 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek za 1+5 zł. skasowany pięć miesięcy po okresie swojego obiegu w Łebczu, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo. | Fi.371 Mi.403 |
| 70 PLN | |
25630 |
1945 FDC- "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu". | Fi.371 Mi.403 |
| 150 PLN | |
25631 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowe nadużycie formy na białym papierze satynowanym - rzadkie, kiedyś traktowane jako pełnoprawna próba, gwarancja Krawczyk. | Fi.371 P Mi.403U |
| 250 PLN | |
25632 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 2 400 PLN | |