Aukcja 107. Obce poczty okresu II Wojny Światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3691

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, znaczek wydany z okazji 100. rocznicy urodzin Roberta Kocha skasowany 11.12 stemplem okolicznościowym (data urodzin) w Wolsztynie (Wollstein), co ciekawe znaczek wprowadzono oficjalnie do obiegu dopiero 25.I.1944.

Mi.864
60 PLN
3692

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list urzędowy wysłany 26.10 z Brzeźna (Briesen) do miejscowości Myśliwiec (Michelsfeld).

30 PLN
3693

1943 kartka z Kresów Wschodnich z Wołkowyska koło Białegostoku do Bohumina.

60 PLN
3694

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 21.7. z biura burmistrza Bydgoszczy do Wrocławia; wyraźnie odciśnięta frankatura mechaniczna z propagandowym tekstem "Bromber/ die Industriestadt im/ Deutsche Osten/ Binnenhafen und/ handelszentrum" (Bydgoszcz miasto przemysłowe na Niemieckim Wschodzie, port śródlądowy i centrum handlowe), przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; pieczęć wpływu magistratu wrocławskiego z 26.JUL.; ślady archiwizacji.

60 PLN
3695

1943 list z Marienburga (Malbork) do Niemiec, stempel okolicznościowy.

100 PLN
3696

1943 kartka z Poznania do Portugalii, niedoręczona i zwrócona do nadawcy, ciekawy i ładnie udokumentowany obieg pocztowy.

300 PLN
3697

1944 Obszary anektowane przez Niemcy tzw. Wartheland (Kraj Warty), widokówka wysłana 3 3 z Łodzi do Kruszowa, ładnie odciśnięty stempel propagandowy "Litzmannstadt grösste Textil-Industrie im Osten"; dobry stan zachowania.

Fi.AnN22
Mi.785
40 PLN
3698

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 16.10 z miejscowości Dąbrówka Mała (Eichenau Kr.Kattowitz) do miejscowości Wojków - obecnie dzielnicy Kowar, datownik odbiorczy na odwrocie Hohenwiese über Schmiedeberg; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnN31, AnN42
Mi.794, 827
45 PLN
3699

1944 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 21.12 z miejscowości Küstrin (Kostrzyn) do Luckenwalde.

Mi.785
40 PLN
3700

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka (krowy) wysłana 4.4 z Bydgoszczy, znaczek skasowany wirnikiem reklamowym; zwraca uwagę ciekawa data wysyłki 4.4.44.

Mi.785
50 PLN
3701

1944 Ziemie Zachodnie, karta wydania przedrukowego, wysłana 25.5 z Wrocławia do Pragi.

Mi.P244A
40 PLN
3702

1944 Okupacja niemiecka Holandii, list wysłany 22.V za pośrednictwem Deutsche Dienspost Niederlande z Amsterdamu do Gdańska, znaczek skasowany niemym wirnikiem nadawczym, dodatkowy stempel "DURCH DEUTSCHE DIENSPOST NIEDERLANDE"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
3703

1944-5 znaczki opłat miejskich z Chorzowa, Gryfic, Bydgoszczy i Świecia nad Wisłą.

200 PLN
3704

1944 obszary wcielone do rzeszy Niemieckiej, list polecony z Pfeilstätt (Pajęczno) do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN
3705

1944 przekaz paczkowy z Lauenburg (Lębork).

55 PLN
3706

1944 przekaz paczkowy z Köslin (Koszalina).

45 PLN
3707

55 PLN
3708

1945 Ukraina Zakarpacka, znaczki dwóch wydań naklejone na kopertę przygotowaną do ostemplowania, wycena katalogowa: znaczki czyste Mi.190.- znaczki kasowane Mi.245.-; dobry stan zachowania.

Mi.79A, 80A, 81-84
100 PLN
3709

1945 kartka z Poznania do Radomia, wirnik okolicznościowy.

35 PLN
3710

1945 przekaz paczkowy z Belgard (Białogard).

55 PLN
3711

1948 nalepka propagandowa Zlotu Harcerzy w Wielkiej Brytanii na wycinku obiegowego listu.

200 PLN
9985

1942 Okupacja wysp Kanałowych - Guernsey, list opłacony znaczkami wydania definitywnego przesłany miejscowo 21.XII; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.1, 2
120 PLN