Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41244 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy "Uczymy się latać". | Fi.34 |
| 120 PLN | |
41245 |
1943 Polska YMCA, znaczek na karcie świątecznej ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa wysłanej 22.XII, dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.34 |
| 150 PLN | |
41246 |
1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek. | Fi.35 |
| 120 PLN | |
41247 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja. | Fi.35 |
| 15 PLN | |
41248 |
1943 kartka z grafiką obozową. | Fi.35 |
| 120 PLN | |
41249 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, kartka z obiegu na karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S., gwarancja. | Fi.35 |
| 200 PLN | |
41250 |
1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" - bardzo rzadki stempel propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 500 PLN | |
41251 |
1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, wysłany, ale znak opłaty nie skasowany; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 60 PLN | |
41252 |
1943 Orzeł, całostka z uszkodzone litery P i ZT w POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 150 PLN | |
41253 |
1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń. | Fi.D2 |
| 200 PLN | |
41254 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.D4 |
| 200 PLN | |
41255 |
1943 znaczek urzędowy ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na bilecie wizytowym kapitana Jana Mirosławskiego; nietypowy pamiątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U1 |
| 120 PLN | |
41256 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja. | Fi.U1 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
41257 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe Trąbka pocztowa, dwa znaczki za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 50 PLN | |
41258 |
| 300 PLN | |
41259 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
41260 |
| 300 PLN | |
41261 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
41262 |
| 320 PLN | |
41263 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 550 PLN | |
41264 |
1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
41265 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
41266 |
1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.". | |
| 240 PLN | |
41267 |
1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
41268 |
1943 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), czerwony stempelek koła, dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
41269 |
| 500 PLN | |
41270 |
1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 76 wydana na nazwisko Czesław Puka, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku, niepowtarzalna pamiątka w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
41271 |
| 200 PLN | |
41272 |
| 200 PLN | |
41273 |
| 200 PLN | |
41274 |
1943 "Sport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano mecz piłki nożnej; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Sport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 800 PLN | |
41275 |
1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
41276 |
| 200 PLN | |
41277 |
1944 karcie pocztowa ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.23 |
| 100 PLN | |
41278 |
1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz. | Fi.24 |
| 220 PLN | |
41279 |
1944 kartka świąteczna z grafiką obozową. | Fi.24 |
| 80 PLN | |
41280 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.25 |
| 200 PLN | |
41281 |
1944 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wielkanocnej karcie wysłanej 8.IV ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S. (Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
41282 |
| 200 PLN | |
41283 |
| 200 PLN | |