Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30287 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce. | Fi.242, 252, 254 |
| 60 PLN | |
30288 |
1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie. | Fi.245, 250, 258, 259, 261 |
| 200 PLN | |
30289 |
| 100 PLN | |
30290 |
1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Gdynia 1 wyróżnik "p", stempel propagandowy na widokówce (Kamienna Góra Dom zdrojowy)wysłanej 3.VII do Warszawy; walor w dobrym stanie zachowania - zamazane nazwisko adresata (Myślicki 33 010). | Fi.254 Mi.275 |
| 70 PLN | |
30291 |
1933 polecony list pobraniowy z Królewskiej Huty do Tych, na odwrocie stempel odbiorczy i adnotacja o odmowie przyjęcia listu. | Fi.254, 262 Mi.275, 283 |
| 120 PLN | |
30292 |
1933 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), okolicznościowy wirnik na liście wysłanym 25.VIII do Wilna, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 32 123). | Fi.256 Mi.277 |
| 40 PLN | |
30293 |
1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa. | Fi.256 |
| 30 PLN | |
30294 |
1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym papierze prążkowanym poziomo, niegumowana, gwarancja i opis. | Fi.258 P4 Mi.279 |
| 3 000 PLN | |
30295 |
| 120 PLN | |
30296 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie. | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 400 PLN SPRZEDANY | |
30297 |
| 280 PLN | |
30298 |
1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.258P3 Mi.279 |
| 2 400 PLN | |
30299 |
| 560 PLN | |
30300 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
30301 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 130 PLN | |
30302 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, parka znaczków z rzadkim znakiem wodnym Z.W. II.P, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 220 PLN | |
30303 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w lewo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
30304 |
| 300 PLN | |
30305 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.260 Mi.281 |
| 60 PLN | |
30306 |
| 140 PLN | |
30307 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie. | Fi.260D Mi.281 |
| 200 PLN | |
30308 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.260D Mi.281 |
| 400 PLN | |
30309 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.400.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 360 PLN | |
30310 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.200.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 160 PLN | |
30311 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.200.-), czysty z pełną oryginalną gumą. | Fi.260D Mi.281Y |
| 180 PLN | |
30312 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
30313 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
30314 |
| 300 PLN | |
30315 |
| 100 PLN | |
30316 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 5.III.34 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Wilna, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.261, 253 Mi.282, 274 |
| 40 PLN | |
30317 |
| 700 PLN | |
30318 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 320 PLN | |
30319 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
30320 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce. | Fi.262 Mi.283 |
| 60 PLN | |
30321 |
| 70 PLN | |
30322 |
1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381. | Fi.295, 296 |
| 80 PLN | |
30323 |
1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp73 |
| 10 PLN | |
30324 |
1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury. | |
| 80 PLN | |
30325 |
1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury. | |
| 80 PLN | |
30326 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |