Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28873 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z usterkami liter o, gwarancja. | Fi.2 Mi.2 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
28874 |
1918 seria pomnikowa, kartka wysłana 4.12.18 z Warszawy do Krakowa, ładny stan zachowania. | Fi.2, 3 Mi.2, 3 |
| 1 000 PLN | |
28875 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 90 PLN | |
28876 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 30 PLN | |
28877 |
1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach. | Fi.2-5 |
| 50 PLN | |
28878 |
1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, poza lekkimi śladami po podlepkach w bardzo ładnym stanie, gwarancja firmowa Gryżewski Warszawa, nowa gwarancja Schmutz. | Fi.2-5 No |
| 2 000 PLN | |
28879 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana z nadrukami odwróconymi, znaczki za 5 i 50 fen. gwarancja Schmutz. | Fi.2-5No Mi.2-5K |
| 1 200 PLN | |
28880 |
| 40 PLN | |
28881 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem"kropka między nóżkami litery k". | Fi.2B3 Mi.2 |
| 30 PLN | |
28882 |
| 70 PLN | |
28883 |
1918 seria pomnikowa, prawy znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", gwarancja i oznaczenie. | Fi.2B6 Mi.2 |
| 100 PLN | |
28884 |
| 100 PLN | |
28885 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z dolnym marginesem z przesuniętym nadrukiem w poziomie wychodzącym poza obrys znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 50 PLN | |
28886 |
1918 seria pomnikowa, dwunasto blok z rzadko spotykanym na tym wydaniu abklaczem nadruku. | Fi.3 Mi.3 |
| 360 PLN | |
28887 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, napis "Poczta Polska" znajduje się na górze, zamiast na dole znaczka, gwarancja Krawczyk. | Fi.3 B |
| 400 PLN | |
28888 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, napis "10 FEN. 10" znajduje się na dole, zamiast na górze znaczka, gwarancja Krawczyk. | Fi.3 B |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
28889 |
1918 list firmowy z Warszawy nadany 14.01.19 do Zawiercia, mieszana frankatura znaczków dwóch wydań prowizorycznych, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.3, 11II Mi.3, 9II |
| 1 200 PLN | |
28890 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen/6 gr i znaczek ząbkowany za 5 f wydania w walucie markowej na części z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej przedrukowego wydania warszawskiego wysłanej 1-3-19 z Warszawy do Berna, znaki opłaty skasowane datownikiem WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "a VIII *", prostokątny stempelek cenzury "MIN. SPR. ZEWN. WYDZIAŁ KONTROLI Cenzurowano WYSŁAĆ!"; ładny przykład przesyłki z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3, 86B, Fi.Cp3IA |
| 500 PLN | |
28891 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok stemplowany w Kaliszu, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 40 PLN | |
28892 |
| 40 PLN | |
28893 |
| 70 PLN | |
28894 |
| 30 PLN | |
28895 |
1918 seria pomnikowa, trzy znaczki z błędem "kropka w k w Polska" z różnych faz narastania tego błędu aż do całkowitego rozbicia litery k, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3B3 Mi.3 |
| 120 PLN | |
28896 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok z nadrukiem odwróconym dwa znaczki podlepka, gwarancja Schmutz. | Fi.3No Mi.3K |
| 160 PLN | |
28897 |
| 200 PLN | |
28898 |
| 6 000 PLN | |
28899 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i opis. | Fi.4 B9 |
| 120 PLN | |
28900 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.37 "uszkodzone F", gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.4 B17 |
| 120 PLN | |
28901 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.4 No |
| 200 PLN | |
28902 |
| 100 PLN | |
28903 |
| 120 PLN | |
28904 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski. | Fi.4No Mi.4K |
| 360 PLN | |
28905 |
| 250 PLN | |
28906 |
| 250 PLN | |
28907 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, podlepki, gwarancja Petriuk. | Fi.4No Mi.4K |
| 100 PLN | |
28908 |
1918 seria pomnikowa, BŁĘDNODRUK - PRÓBA, bardzo rzadki wzorcowo kasowany znaczek za 25 fen./2 gr.; w serii podstawowej znaczek brązowy miał nominał 5 fen./2 gr., a nadruk nowej wartości 25 fen. występował na znaczku czerwonym o nominale 10 gr.; walor katalogowany jako próba 4 P1 i bardzo ceniony, tego typu błędy są poszukiwane we wszystkich krajach świata, gwarancja Falkowski. | Fi.4P1 |
| 5 000 PLN SPRZEDANY | |
28909 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem zamienioną formą z nominałem 25 zamiast 5 fen. oznaczanym jako próba, przedrukowano 2 arkusze takich znaczków, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest. | Fi.4P1 |
| 5 000 PLN SPRZEDANY | |
28910 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie. | Fi.4bB1 Mi.4 |
| 80 PLN | |
28911 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie. | Fi.4bB9 Mi.4 |
| 100 PLN | |
28912 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 f./20 gr., z przesuniętym w pionie nadrukiem. | Fi.5 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |