Aukcja rozpocznie się 16.11.2021

Aukcja 105. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
28873

1918 seria pomnikowa, znaczek z usterkami liter o, gwarancja Korszeń.

Mi.2
20 PLN
28874

Fi.2, 3
Mi.2, 3
1 000 PLN
28875

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana, gwarancja Korszeń.

Fi.2-5
Mi.2-5
90 PLN
28876

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

Fi.2-5
Mi.2-5
30 PLN
28877

1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
28878

Fi.2-5 No
2 000 PLN
28879

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana z nadrukami odwróconymi, znaczki za 5 i 50 fen. gwarancja Schmutz.

Fi.2-5No
Mi.2-5K
1 200 PLN
28880

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
28881

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem"kropka między nóżkami litery k".

Fi.2B3
Mi.2
30 PLN
28882

Fi.2B5
Mi.2
70 PLN
28883

Fi.2B6
Mi.2
100 PLN
28884

1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem.

Mi.3
100 PLN
28885

Mi.3
50 PLN
28886

Mi.3
360 PLN
28887

Fi.3 B
400 PLN
28888

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, napis "10 FEN. 10" znajduje się na dole, zamiast na górze znaczka, gwarancja Krawczyk.

Fi.3 B
250 PLN
28889

Fi.3, 11II
Mi.3, 9II
1 200 PLN
28890

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen/6 gr i znaczek ząbkowany za 5 f wydania w walucie markowej na części z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej przedrukowego wydania warszawskiego wysłanej 1-3-19 z Warszawy do Berna, znaki opłaty skasowane datownikiem WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "a VIII *", prostokątny stempelek cenzury "MIN. SPR. ZEWN. WYDZIAŁ KONTROLI Cenzurowano WYSŁAĆ!"; ładny przykład przesyłki z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.3, 86B, Fi.Cp3IA
500 PLN
28891

1918 seria pomnikowa, czworoblok stemplowany w Kaliszu, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
28892

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
28893

Fi.3B1
Mi.3
70 PLN
28894

Fi.3B2
Mi.3
30 PLN
28895

Fi.3B3
Mi.3
120 PLN
28896

Fi.3No
Mi.3K
160 PLN
28897

Fi.3No B2
Mi.3K
200 PLN
28898

Mi.4
6 000 PLN
28899

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i opis Korszeń.

Fi.4 B9
120 PLN
28900

Fi.4 B17
120 PLN
28901

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.4 No
200 PLN
28902

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
28903

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", znaczek unieważniony kasownikiem wagonu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
28904

Fi.4No
Mi.4K
360 PLN
28905

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Korszeń.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
28906

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
28907

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, podlepki, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
100 PLN
28908

1918 seria pomnikowa, BŁĘDNODRUK - PRÓBA, bardzo rzadki wzorcowo kasowany znaczek za 25 fen./2 gr.; w serii podstawowej znaczek brązowy miał nominał 5 fen./2 gr., a nadruk nowej wartości 25 fen. występował na znaczku czerwonym o nominale 10 gr.; walor katalogowany jako próba 4 P1 i bardzo ceniony, tego typu błędy są poszukiwane we wszystkich krajach świata, gwarancja Falkowski.

Fi.4P1
5 000 PLN
28909

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem zamienioną formą z nominałem 25 zamiast 5 fen. oznaczanym jako próba, przedrukowano 2 arkusze takich znaczków, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Korszeń.

Fi.4P1
5 000 PLN
28910

Fi.4bB1
Mi.4
80 PLN
28911

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.4bB9
Mi.4
100 PLN
28912

1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 f./20 gr., z przesuniętym w pionie nadrukiem.

50 PLN