Aukcja 105. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
32675

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, trzy marginesowe czworobloki czystych znaczków za 5 zł./50 gr. w kolorach jasnozielonym, zielonym i ciemnozielonym; ciekawe błędy, na górnym prawym znaczku w kolorze jasnozielonym z poz.5 "górna belka przesunięta w lewo" (Fi.200.-), na górnym lewym znaczku w kolorze zielonym z poz.9 "A w POLSKA z zadrą po lewej", a na dolnym lewym z poz.15 "górna belka przesunięta w prawo" (Fi.200.-), za górnym prawym znaczkiem w kolorze intensywnie ciemnozielonym z poz.20 "plamka na marginesie", gwarancja.

Fi.361a, b, c B2, B5
Mi.398
800 PLN
32676

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek cięty w kolorze jasnozielonym, gwarancja i opis.

Fi.361anz
Mi.398
4 500 PLN
32677

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek ciemnozielony drukowany dużą ilością farby, drobne ślady przywarcia na gumie.

Fi.361b
Mi.398
15 PLN
32678

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie zielonej bez ząbkowania pionowego na lewym marginesie, gwarancja i opis.

Fi.361bMK1
Mi.398
600 PLN
32679

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz (bez marginesów) znaczka za 5 zł./50 gr, w kolorze bardzo intensywnie ciemnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-); na poz.16 "zacięty margines" (Fi.55.-) i na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.52,50), oraz na poz.18 w znaczku podstawowym "kropka nad głową Kościuszki" (Fi.1725.-) dodatkowo pięć górnych rzędów znaczków z przesuniętą w górę perforacją poziomą, ale co bardzo ciekawe dolna perforacja pozioma nie jest przesunięta.

Fi.361c B1, B4, B10
Mi.398
1 200 PLN
32680

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, znaczek za 5 zł./50 gr. w kolorze ciemnozielonym z błędem brak dolnej perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem, gwarancja Krawczyk.

Fi.361c MK1
Mi.398
600 PLN
32681

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek cięty, ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.361nz
Mi.398U
1 500 PLN
32682

1945 zabytki Krakowa, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 11.7 z Krakowa do Zakopanego; stempelek cenzury wojskowej nr.1703; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.362
Mi.393
40 PLN
32683

1945 kartka z Hrubieszowa do Kalisza, stempel cenzury wojskowej nr 1029, poniemiecki kasownik Hrubieszowa z usuniętą częścią napisów niemieckojęzycznych.

Fi.362
Mi.394
80 PLN
32684

1945 list z Sochaczewa do Pruszkowa, prowizoryczny kasownik Sochaczewa, stempel cenzury wojskowej nr 1368.

Fi.362
100 PLN
32685

1945 miejscowo użyta kartka z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1979.

Fi.362
30 PLN
32686

1945 kartka z Krakowa do Miechowa na radzieckiej całostce, stempel cenzury wojskowej nr 1703.

Fi.362
90 PLN
32687

1945 formularz pocztowy z sygnaturą DOPiT Kraków-100000 z Krakowa do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1850.

Fi.362
80 PLN
32688

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, Stacja Pocztowo-Telekom. Kolumna, cięte znaczki były czasem nieregulaminowo używane do opłacania przesyłek, makulatura znaczka za 50 gr. bez sygnatury J.WILCZYK, w kolorze czerwonobrązowym, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, skasowana stemplem prowizorycznym w Kolumnie.

Fi.362 z1 MK
Mi.393
50 PLN
32689

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, makulatura próby znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, z podwójną odbitka lustrzaną na froncie abklatschem na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362 z1 P6 MK
Mi.393
175 PLN
32690

1945 list z Krakowa do Bostonu, stempel cenzury wojskowej nr 1445.

Fi.362, 376a
Mi.393, 409b
40 PLN
32691

1945 list polecony z Kartuz do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 336, na odwrocie stempel polskiej poczty polowej w Wielkiej Brytanii i pieczątka "W KART. REF. POCZT. M.O.N. / NIE FIGURUJE".

Fi.362, 377
180 PLN
32692

Fi.362, 379B
Mi.393, 412A
30 PLN
32693

1945 lotniczy list polecony z Józefowa koło Błonia 1.12.45 do Anglii, stempel cenzury wojskowej nr 552.

Fi.362, 379B
Mi.412A
80 PLN
32694

Fi.362-66 P
Mi.393-97 U
1 600 PLN
32695

1945 zabytki Krakowa, 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) czworoblok legitymacyjny o ząbkowaniu liniowym 10¾ o różnej wielkości otworów perforacyjnych w poziomie i w pionie z oznaczeniem walca N.4.W.III. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.362I
Mi.393
100 PLN
32696

1945 zabytki Krakowa, 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) ząbkowanie liniowe 11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.III. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362I
Mi.393
50 PLN
32697

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, OTYN, cięte znaczki były czasem nieregulaminowo używane do opłacania przesyłek, próba znaczka za 50 gr. bez sygnatury J.WILCZYK, w kolorze brązowym, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym (Fi.100.-), na wycinku z listu nadanego w Otyniu.

Fi.362Iz1 P8
Mi.393
150 PLN
32698

1945 zabytki Krakowa, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem pionowym pomiędzy znaczkami, druk na pomarszczonym papierze, gwarancja Wysocki.

Fi.362MK
Mi.393
100 PLN
32699

1945 zabytki Krakowa, próba w barwie karminowej na papierze gumowanym z1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.362P3
35 PLN
32700

1945 zabytki Krakowa, próba w barwie karminowej na papierze niegumowanym z1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.362P3
30 PLN
32701

1945 zabytki Krakowa, gumowana cięta próba arkuszowa w barwie karminowej na papierze z1, lekkie zagięcie, gwarancja Petriuk.

Fi.362P3
35 PLN
32702

1945 zabytki Krakowa, gumowana cięta próba na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.362P6
Mi.393
25 PLN
32703

1945 zabytki Krakowa, arkuszowe gumowane makulaturowe próby z częściowym abklaczem zarówno na rewersie i awersie z produkcyjnymi zagnieceniami podłoża drukowego, gwarancja i stosowne oznaczenie MK M. Wysocki.

Fi.362P9
Mi.393
330 PLN
32704

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, wersja z pełną oryginalną gumą, gwarancja i oznaczenie.

Fi.362z1 P3
Mi.393
50 PLN
32705

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, wersja bez gumy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.362z1 P3
Mi.393
30 PLN
32706

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, marginesowa próba znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, z abklatschem na odwrocie, co ciekawe próba jest w kolorze czerwonobrązowym, a abklatsch w brunatnym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.362z1 P6
Mi.393
80 PLN
32707

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, parka prób znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, z częściowym abklatschem na odwrocie, co ciekawe próba jest w kolorze czerwonobrązowym, a abklatsch w brunatnym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362z1 P6
Mi.393
100 PLN
32708

1945 list z Poznania 11.6.45 do Wąbrzeźna, znaczek uszkodzony użyty zapewne podwójnie, stempel cenzury wojskowej nr 1613.

Fi.363
Mi.394
50 PLN
32709

1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym na dolnym marginesie, niewielkie rozerwanie jednej perforacji poziomej, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.363
Mi.394
280 PLN
32710

1945 zabytki Krakowa, znaczek z dodatkową niepełną tzw., slepą perforacją poziomą przy górnym marginesie, gwarancja Wysocki.

Fi.363
Mi.394
60 PLN
32711

1945 pojedyncza frankatura na licie z Tarnobrzeg 13.8.45 do Jarosława.

Fi.363
Mi.394
10 PLN
32712

1945 kartka z Polskiego Czerwonego Krzyża w warszawie (stempel koła) do czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1461.

Fi.363
150 PLN
32713

1945 zabytki Krakowa, znaczek z rzadkim ząbkowaniem ZL 9¼, gwarancja Petriuk.

Fi.363 ZL9¼
60 PLN
32714

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy obiegowy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, usterka widoczna po odklejeniu i rozprasowaniu znaczka. W przypadku druku na pomarszczonym papierze często dopiero woda umożliwia ukazanie całości błędu. Powstały niezadrukowane pasma znaczka, rysunek oddzielony pasmami uległ wzajemnemu przesunięciu, a sam znaczek uzyskał niespotykany kształt. Gwarancja Petriuk.

Fi.363MK
Mi.394
120 PLN