Aukcja 105. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
32435

1944 Goznak, kartka z Pruszkowa nadany 16.2.45 do Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 887.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
32436

1944 Goznak, list z Sandomierza nadany 6.4.45 do Klimontowa, kasownik prowizoryczny Sandomierza i stempel cenzury wojskowej nr 728 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
32437

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany sześcioblokiem i dwoma pojedynczymi znaczkami nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika, ale już miał prowizoryczny, przedwojenny, stempelek polecenia; przesyłkę prawdopodobnie wyekspediowano pod koniec 1944; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; datownik odbiorczy Genewy z 18.VIII.45; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
32438

Fi.343
Mi.384
300 PLN
32439

Fi.343
Mi.384
240 PLN
32440

1944 Goznak, list z Myszkowa 12.3.45 do Katowic, znaczki unieważnione niemym kasownikiem i stemplem prowizorycznym z Myszkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 748, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
32441

1944 Goznak, list polecony z Biłgoraju 17.1.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Biłgoraju, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
32442

Fi.343
Mi.384
180 PLN
32443

1944 Goznak, kartka na formularzu poczty polowej nadana z Pruszkowa 27.02.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 370.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
32444

1944 Goznak, 50 gr (IX walec) - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany czworoblokiem, nadany 27.XI w urzędzie pocztowym Warszawa 38, który mieścił się w fabryce czekolady Wedla, urząd nie posiadał jeszcze własnego datownika, stosowano jednowierszowy stempelek "Warszawa", którym unieważniono znaczki, znak polecenia narysowano odręcznie przystawiając wewnątrz ten sam stempelek z dopiskiem "Wedel" oraz wpisano numer przesyłki i datę jej nadania; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; na odwrocie datownik odbiorczy Genewy z 18.VIII.45; prawy górny znaczek z błędem "kropka po prawej stronie A w POCZTA" na poz.80, lewy dolny z błędami "O w POCZTA wcięte u góry, prawa cyfra nominału z białą plamą u góry" na poz.89; według S.Petriuka listy z prawobrzeżnej części Warszawy (lewa znajdowała się nadal w rękach Niemców) do Czerwonego Krzyża w Genewie ekspediowano drogą lotniczą do Lublina, stamtąd do Moskwy, następnie Turcji i przez Egipt do Gibraltaru - gdzie wg brytyjskich procedur pocztowych dokonano skreśleń niebieskim ołówkiem, dalej do Szwajcarii; dobry stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
420 PLN
32445

1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
32446

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
32447

1944 Goznak, kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
32448

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, okupacyjny formularz wysłany 10.3.1945 z Torunia do Krakowa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; rzadkiego typu stempelek cenzury wojskowej 887; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
32449

Fi.343
Mi.384
80 PLN
32450

Fi.343
70 PLN
32451

Fi.343, 363
Mi.384, 394
80 PLN
32452

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
32453

1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
32454

Fi.343MK2
180 PLN
32455

1944 Goznak, znaczek z nadrukiem zdwojonym, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.343MK9
Mi.384
50 PLN
32456

1944 Goznak, znaczek z nadrukiem zdwojonym i mocnymi pionowymi smugami, gwarancja Wysocki.

Fi.343MK9
Mi.384
120 PLN
32457

Fi.344
Mi.386
750 PLN
32458

Fi.344
Mi.386
125 PLN
32459

Fi.344
Mi.386
600 PLN
32460

1944 K.R.N., list z Tarnobrzega nadany 17.1.45 do Zarzecza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 292, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
1 000 PLN
32461

Fi.344
Mi.386
50 PLN
32462

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
32463

Fi.344
Mi.386
480 PLN
32464

1944 K.R.N. - PODWÓJNY NADRUK, dwa znaczki za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; pierwszy z drugim nadrukiem przesuniętym pionowo w górę i katalogowanym błędem na poz.29/79 "uszkodzone pionowe kreski w N" - podwójna gwarancja i opis pozycji Krawczyk (Fi.3750.-); drugi z nadrukiem przesuniętym pionowo w dół i katalogowanym błędem na poz.26/76 "uszkodzone oznaczenie 1 zł. i przerwana cyfra 9 w górnej dacie" - podwójna gwarancja i opis pozycji Mikstein (Fi.3750.-).

Fi.344 Np B15, B10
Mi.386DD
7 000 PLN
32465

1944 K.R.N., kompletny arkusz z kompletem błędów występujących dwa razy w arkuszu (arkusze przedrukowane dwukrotnie 50-cio znaczkową forma przedrukową), arkusz w bardzo dobrym stanie złożony w połowie, znaczki podstawowe z rzadkiego I walca rotograwiurowego.

Fi.344 ark. (B1-B20)
Mi.386
900 PLN
32466

1944 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P; dwudziestobloki z wieloma katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami, znaczek za 1 zł. na poz.1(B1), 2(B2), 5, 6(B5), 12(B8), 15, 16(B10), 18(B11) i 19(B12); znaczek za 2 zł. na poz.53(B1), 55, 67(B3) i 70(B4); znaczek za 3 zł. na poz.66(B1), 67(B2) i 70(B3), wszystkie katalogowane błędy gwarancja.

Fi.344-46
Mi.386-88
900 PLN
32467

1944-45 ,K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43 (Fi.3000.-), za 2/25 gr. z poz.10/41 (Fi.3000.-), a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej" (Fi.5250.-), gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński.

Fi.344-46 No (B2)
Mi.386-88
11 000 PLN
32468

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 1-2, pierwszy znaczek z błędem z błędem "uszkodzona pierwsza cyfra 3", drugi znaczek z błędem uszkodzone kropka po R i litera N u dołu", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.344B1, B2
Mi.386
70 PLN
32469

1944 K.R.N., znaczek z błędem "ścięta kropka po R i uszkodzone N", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B2
Mi.386
35 PLN
32470

1944 K.R.N., znaczek z błędem "9 wcięte z lewej strony w dolnej dacie", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B8
Mi.386
35 PLN
32471

Fi.344B19, B20
Mi.386
150 PLN
32472

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
32473

Fi.344x B2
Mi.386
150 PLN
32474

1944 P.K.W.N., kasowany marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "przerwana cyfra 3", bardzo ciekawie unieważniony ręcznie czerwoną kredką, na górnym marginesie fragment odbiorczego datownika rosyjskiego i okrągłego stempla gumowego, oba wskazują na pochodzenie z oryginalnego listu, gwarancja.

Fi.345 B
Mi.387
100 PLN