Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 105. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
33075

1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
33076

1946 Henryk IV Probus, niekatalogowana arkuszowa próba znaczka w kolorze błękitu pruskiego, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest.

Fi.409P
Mi.442P
8 000 PLN
33077

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, 6 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.409a
Mi.442
50 PLN
SPRZEDANY
33078

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442 
80 PLN
33079

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł., blok legirymacyjny N.1.W.I.

Fi.410
Mi.443
30 PLN
33080

1946 zamek w Lanckronie, znaczek z błędem "plama nad zamkiem".

Fi.410 B1
Mi.443
10 PLN
SPRZEDANY
33081

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.411
Mi.444
70 PLN
33082

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, czworoblok.

Fi.411
Mi.444
25 PLN
33083

1946 karnet okolicznościowy Tygodnia Obrońców Gdańska.

Fi.411
80 PLN
SPRZEDANY
33084

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków za 3+12 zł., górny z błędem na poz.8 "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.411 B1
Mi.444
120 PLN
33085

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków ciętych za 3+12 zł. (Fi.1400.-), górny znaczek ślad podlepki i żyłka w papierze, dolny lekki ślad po podlepce, prezencja bardzo ładna, gwarancja Schmutz.

Fi.411 nz
Mi.444 U 
600 PLN
33086

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w gdańsku, znaczek cięty, gwarancja Mikstein.

Fi.411nz
Mi.444U
400 PLN
33087

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445 
60 PLN
33088

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
33089

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
33090

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku.

Fi.412-4
Mi.445-7
400 PLN
33091

1946 Komisja Edukacji narodowej, trzy serie w górnych paskach z arkuszy.

Fi.412-4
Mi.445-7
500 PLN
33092

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
33093

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
33094

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
800 PLN
33095

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7 
180 PLN
33096

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7 
600 PLN
33097

1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł.

Fi.412-4, bl.9 FDC
Mi.445-7, Bl.9
7 500 PLN
33098

1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1000.-).

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
33099

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47
500 PLN
33100

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47 
200 PLN
33101

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku luzem, jeszcze jako pasek z bloku (Fi.1000.-) oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46. - wyjęcie ze skrzynki pocztowej to praktycznie ostatni dopuszczalny do uznania za prawidłowy moment obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.412-14
Mi.445-47 
600 PLN
33102

1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3500.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
33103

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-).

Fi.415a-c
Mi.448-50
120 PLN
33104

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria stemplowana grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha.

Fi.415a-c
Mi.448-50
100 PLN
33105

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria na lotniczym liście poleconym z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i odbiorczy.

Fi.415a-c, 395, 398
150 PLN
SPRZEDANY
33106

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na górnym łuku obramowania".

Fi.415aB2
Mi.450
30 PLN
33107

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "ukośna kreska pomiędzy literami I i W".

Fi.415bB4
Mi.448
30 PLN
33108

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na twarzy Witosa".

Fi.415cB3
Mi.449
30 PLN
33109

1946 "WYSTAWA ROK ODBUDOWY ZIEMI BIAŁOSTOCKIEJ" Białystok 1, rzadki kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej nadanej 30.04.46 do Warszawy, według Myślickiego (46 043) stopień rzadkości C.

Fi.Cp95
450 PLN
33110

1946 kasownik okolicznościowy Targów Jesiennych w Poznaniu.

Fi.CpCp95
15 PLN
33111

1946 zwrotne poświadczenie odbioru urzędowego listu poleconego z Lublina do Sławkowa, prowizoryczny wierszowy kasownik ze Sławkowa.

Fi.U21
60 PLN
33112

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czytelnie skasowany 21.X.1945 datownikiem WARSZAWA 12 (Fi.1700.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.9
1 700 PLN
33113

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.9a
800 PLN
33114

1946 list z Ząbkowic do Czerwonego Krzyża w Lipnie, niemy kasownik i prowizoryczny stempel Ząbkowic, gwarancja.


50 PLN