Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
32995 |
1946 list polecony z Tczewa 9.3.46 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.394 Mi.427 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
32996 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura wielokrotna, list pobraniowy wysłany 15.II.47 z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395 Mi.428 |
| 40 PLN | |
32997 |
1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 30.9.46 do Szkocji, stempel urzędu cenzury numer 3217. | Fi.395, 396 Mi.428, 429 |
| 70 PLN | |
32998 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.8.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.395I, 446 Mi.428, 481 |
| 40 PLN | |
32999 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek z błędem "ZE zamiast ZŁ", gwarancja i opis odmiany Walocha. | Fi.395II B1 Mi.428 |
| 50 PLN | |
33000 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek z błędem "ZE zamiast ZŁ", gwarancja i opis Walocha. | Fi.395II B1 Mi.428 |
| 600 PLN | |
33001 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek bez numeru kontrolnego w barwie czarnooliwkowoszarej, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.395IIe Mi.428 |
| 90 PLN | |
33002 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, niespotykany w takim wielobloku pasek trzech prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Mikstein. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 6 000 PLN | |
33003 |
1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą, gwarancja Wysocki. | Fi.396MK Mi.429 |
| 65 PLN | |
33004 |
| 3 200 PLN | |
33005 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
33006 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.397nz Mi.430U |
| 400 PLN | |
33007 |
1946 wydanie lotnicze, parka z przesuniętą perforacja poziomą międy znaczkami. | Fi.398 Mi.431 |
| 65 PLN | |
33008 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony wysłany 12.9 z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, nadawcą jest płk.dypl.dr Wojciech Pietras, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.398 Mi.431 |
| 50 PLN | |
33009 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.398nz Mi.431U |
| 380 PLN | |
33010 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.12.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania, koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania (Fi.150.-). | Fi.400 Mi.433 |
| 80 PLN | |
33011 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 25.1.47 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i odręczne oznaczenie "Lotniczy paravion"; na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-). | Fi.400 Mi.433 |
| 120 PLN | |
33012 |
| 70 PLN | |
33013 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na okolicznościowej karcie widokowej przesłanej 17.7 z Bydgoszczy do miejscowości Kolumna (opłata niezgodna z taryfą); skasowany wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103). | Fi.401 Mi.434 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
33014 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
33015 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
33016 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok. | Fi.401 Mi.434 |
| 40 PLN | |
33017 |
1946 list polecony z Gdańska do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDAŃSKA *", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.401 Mi.434 |
| 120 PLN | |
33018 |
| 45 PLN | |
33019 |
| 10 PLN | |
33020 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.401 |
| 30 PLN | |
33021 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 70 PLN | |
33022 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.402 Mi.435 |
| 70 PLN | |
33023 |
1946 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, na ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany 5.9 (2 miesiące po wycofaniu z obiegu) wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946" (Myślicki 46 103) - swoista karta maksimum. | Fi.402 Mi.435 |
| 50 PLN | |
33024 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 400 PLN | |
33025 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
33026 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem". | Fi.402 ark.(402 B1) Mi.435 |
| 750 PLN | |
33027 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, lewy znaczek z błędem "plamka poza obrazkiem znaczka z lewej strony". | Fi.402B1 Mi.435 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
33028 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, arkuszowa próba znaczka w kolorze niebieskawozielonym, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest. | Fi.402P1 Mi.435 |
| 8 000 PLN | |
33029 |
1946 obóz śmierci w Majdanku. | Fi.403 Mi.436 |
| 30 PLN | |
33030 |
| 25 PLN | |
33031 |
1946 obóz śmierci w Majdanku, czworoblok. | Fi.403 Mi.436 |
| 90 PLN | |
33032 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 450 PLN | |
33033 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. | Fi.404 Mi.437 |
| 50 PLN | |
33034 |
| 340 PLN | |