Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30980 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, nienotowany znaczek za 30 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (na 20 i 40 f. wycena Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.3A B1 Mi.3B PFI |
| 80 PLN | |
30981 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, ciężkie podlepki, gwarancja Wiatrowski. | Fi.5A |
| 15 PLN | |
30982 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, ciężkie podlepki, gwarancja Wiatrowski. | Fi.6A |
| 15 PLN | |
30983 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek z przesuniętą perforacją, ciężkie podlepki, gwarancja Wiatrowski. | Fi.6B MK |
| 15 PLN | |
30984 |
1921 Górny Śląsk, list polecony nadany 5.03.21 z Rosenberg (Olesno) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.15, 17, 19, 20a, 20b |
| 150 PLN | |
30985 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Bytomia do Niemiec, częściowo wytarty adres, ładna widokówka z Bytomia. | Fi.16 |
| 80 PLN | |
30986 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka litograficzna karta propagandowa "Die alte Heimat", wysłana 21.3 z Bytomia (Beuthen) do Berlina; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.16, 18 |
| 120 PLN | |
30987 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 3.02.21 z Branitz (Branice) do Niemiec. | Fi.16, 18, Cp2 |
| 30 PLN | |
30988 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 1.10.21 z Katowic do Niemiec, gwarancja. | Fi.16, 18, Cp3 |
| 200 PLN | |
30989 |
1921 Górny Śląsk, list z Sandau (Pyszcz) nadany 3.06.21 do Opola. | Fi.16, 22 |
| 100 PLN | |
30990 |
1921 Górny Śląsk, ekspresowy list polecony nadany 26.09.21 z Ratibor (Racibórz) do Niemiec. | Fi.16, 28 |
| 150 PLN | |
30991 |
1921 Górny Śląsk, list polecony nadany 11.03.21 z Beuthen (Bytom) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.17, 18, 19, 22 |
| 160 PLN | |
30992 |
1921 Górny Śląsk, list polecony nadany 24.03.21 z Kreuzburg (Kluczbork) do Niemiec, gwarancja. | Fi.17, 26 |
| 160 PLN | |
30993 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 20.03.21 z Myslowitz (Mysłowice) do Niemiec, gwarancja. Kartka nadana w dniu plebiscytu. | Fi.17, 31 |
| 500 PLN | |
30994 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 19.11.21 z Raciborza do Niemiec. | Fi.17, Cp3 |
| 200 PLN | |
30995 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 8.03.21 z Leobschutz (Głubczyce) do Niemiec, gwarancja. | Fi.17, Cp4 |
| 200 PLN | |
30996 |
1921 Górny Śląsk, list polecony z Raciborza do Opola, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 25 |
| 90 PLN | |
30997 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 27.07.21 z Oberglogau (Głogówek) do Niemiec, gwarancja. | Fi.19 |
| 50 PLN | |
30998 |
1921 Górny Śląsk, list polecony nadany 24.06.21 z Leobschütz (Głubczyce) do Niemiec, do opłaty użyto między innymi czworoblok znaczka za 25 fen. rozdzielony pustopolem, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.19, 25 |
| 500 PLN | |
30999 |
1921 Górny Śląsk, list polecony nadany 24.03.21 z Königshütte (Królewska Huta) do Bytomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.19, 25, 31 |
| 400 PLN | |
31000 |
1921 Górny Śląsk, list polecony nadany 4.06.21 z Neudeck (Świerklaniec) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.20 |
| 160 PLN | |
31001 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 20.03.21 z Bankau (Bąków) do Niemiec, gwarancja. | Fi.20a |
| 250 PLN | |
31002 |
1921 Górny Śląsk, list nadany 4.01.21 z Zawisnej do Niemiec, gwarancja. | Fi.21 |
| 150 PLN | |
31003 |
1921 Górny Śląsk, list nadany 25.10.21 z Bobrek do Niemiec, gwarancja. | Fi.23 |
| 50 PLN | |
31004 |
1921 Górny Śląsk, list nadany 6.06.22 z Sohrau (Żory) do Niemiec, gwarancja. | Fi.23 |
| 50 PLN | |
31005 |
1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa LOHNAU - Łany, datownik typu I, czytelnie odciśnięty na znaczku 15 3, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.29 |
| 160 PLN | |
31006 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 20.03.21 miejscowo w Katowicach, zaniżona opłata. | Fi.30 |
| 300 PLN | |
31007 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 200 PLN | |
31008 |
1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 900 PLN | |
31009 |
1921 Górny Śląsk, seria wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, seria na wycinkach, znaczki do wycinków przyklejone podlepkami, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 800 PLN | |
31010 |
1921 Olsztyn, banknot 10 fenigów, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
31011 |
| 160 PLN | |
31012 |
1922 Górny Śląsk, kartka nadana 11.02.22 z Laband (Łabędy) do Niemiec, gwarancja. | Fi.16, 17, 26 |
| 50 PLN | |
31013 |
1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec. | Fi.19, 21, 22, Cp3 |
| 100 PLN | |
31014 |
1922 Górny Śląsk, kartka nadana 6.06.22 z Königshütte (Królewska Huta) do Niemiec, gwarancja. | Fi.22, 23 |
| 200 PLN | |
31015 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.348 relacji WROCŁAW-KATOWICE, wycinek z trzema znaczkami za 60 Pf. skasowanych 21.3 ładnie odciśniętymi owalnymi datownikami ambulansowymi "BRESLAU-KATTOWITZ BAHNPOST Z.348", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 120 PLN | |
31016 |
1922 Górny Śląsk, list wartościowy nadany 27.06.22 z Grosspeterwitz (Piotrowice Wielkie) do Gliwic, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.27, 29 |
| 300 PLN | |
31017 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 60 PLN | |
31018 |
1922 Górny Śląsk - URBANOWICE (Pszczyna), polski datownik ładnie odciśnięty 7.XII na znaczku za 5 mk; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.155 Mi.12 |
| 150 PLN | |
31019 |
1922 Górny Śląsk, list nadany 8.09.22 z Dometzko (Domecko) do Opola opłacony znaczkami niemieckimi, list odesłany jako urzędowy z Opola do Żelazna, znaczek urzędowy za 2 mk. z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.U18No |
| 500 PLN | |