Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 105. Plebiscyty 1920-1922

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30940

1920 Górny Śląsk, znaczek za 75 fen. w barwie ciemnozielonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.24b
1 000 PLN
30941

1920 Kwidzyn, podstawowa seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
30942

1920 Kwidzyn, seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
30943

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
30944

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
30945

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej + wydanie przedrukowe, 2x5Mk + 4Mk/60Pf, list polecony wysłany 14.2.22 z Katowic do Krakowa, dekoracyjna koperta firmowa "Wotan", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29, 41
800 PLN
30946

1920 Kwidzyn, II wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.30-43
400 PLN
30947

1920 Górny Śląsk, całostka I wydania.

Fi.Cp1
150 PLN
30948

1920 Górny Śląsk, kartka nadana 8.03.20 z Krappitz (Krapkowice pow. Racibórz) do Niemiec.

Fi.Cp1
60 PLN
30949

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
30950

1920 Górny Śląsk, kartka nadana 23.03.20 z Tworog (Tworóg) do Niemiec, gwarancja.

Fi.Cp2
60 PLN
30951

1920 Górny Śląsk, kartka nadana 12.03.20 z Emmagrube (Kopalnia Emmy) do Niemiec, gwarancja.

Fi.Cp2
60 PLN
30952

1920 Górny Śląsk, kartka nadana 31.05.20 z Beuthen (Bytom) do Niemiec, kartka na odwrocie nie wypisana prawdopodobnie bez obiegu pocztowego.

Fi.Cp3
60 PLN
30953

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania za 15 Pf wysłana 18.5 z Königshütte - Królewskiej Huty (w wyniku plebiscytu przyznanej Polsce) do Tułowic (Tillowitz); niewielkie miejscowe przebarwienia.

Fi.Cp4, 3, 16
50 PLN
30954

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
180 PLN
SPRZEDANY
30955

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.Dx2
120 PLN
SPRZEDANY
30956

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
30957

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
30958

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czarnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx2
120 PLN
SPRZEDANY
30959

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadkich kolorach czarnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, poza prześwitką po podlepce w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
180 PLN
SPRZEDANY
30960

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach ciemnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
280 PLN
SPRZEDANY
30961

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
480 PLN
30962

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
170 PLN
SPRZEDANY
30963

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski.

Fi.IIx1
200 PLN
30964

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze zielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - białe litery grubsze, zielone cieńsze, szeryfy mocniej zaznaczone, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIy
400 PLN
30965

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
170 PLN
SPRZEDANY
30966

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na żółtawym kredowanym grubym papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVy
360 PLN
30967

1920 Górny Śląsk, list urzędowy wysłany 28.11.20 z Oppeln (Opole) do Niemiec, znaczek urzędowy za 30 fen. z podwójnym drukiem, gwarancja.

Fi.U5Np
120 PLN
30968

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze czarnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
380 PLN
SPRZEDANY
30969

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
170 PLN
SPRZEDANY
30970

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim, rzadszy na żółtawym kredowanym papierze - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIy
320 PLN
30971

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym, rzadszy na papierze brunatnym gładkim średnim - wzór "Rolnik" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xz
380 PLN
SPRZEDANY
30972

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
30973

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria stemplowana, znaczek za 20 fen. pionowe złamanie.

Fi.1-7A
500 PLN
30974

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
30975

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, ząbkowana seria stemplowana.

Fi.1-7B
600 PLN
30976

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, ząbkowana seria stemplowana.

Fi.1-7B
500 PLN
30977

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.2A
30 PLN
30978

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 20 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.2A B1
Mi.2BI 
120 PLN
30979

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
25 PLN