Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20680 |
1930 nalepka okolicznościowa kongresu transportu publicznego i motoryzacji w Warszawie. | |
| 45 PLN | |
20681 |
1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, ozdobny okolicznościowy formularz telegramu. | |
| 120 PLN | |
20682 |
1930 nalepki Krakowskiej Orkiestry Harcerskiej. | |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
20683 |
1931 karta zleceniowa wysłana jako polecona z Dobrzycy do Pleszewa, na odwrocie znaczki opłaty stemplowej. | Fi.214, 243, 248 |
| 550 PLN | |
20684 |
1931 kartka lotnicza z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy do Niemiec. | Fi.221, 246, 248 Mi.229, 265, 267 |
| 160 PLN | |
20685 |
1931 firmowy list ekspresowy nadany 16.I.1931 w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zbąszyń nr 3 z wyróżnikiem a. Na rewersie stempel odbiorczy Berlin SW 17.I.1931. Prawidłowa frankatura 1,50 zł (50 gr list zagraniczny + 1 zł express). | Fi.238 |
| 100 PLN | |
20686 |
1931 kartka z 23. Kongresu Esperantystów w Krakowie ze stemplem okolicznościowym kongresu. | Fi.243 |
| 400 PLN | |
20687 |
1931 list w postaci sekretnika z Krakowa do warszawy, wirnik odbiorczy na odwrocie. | Fi.243, 244 Mi.262, 263 |
| 15 PLN | |
20688 |
| 30 PLN | |
20689 |
1931 "MISTRZOSTWA ŚWIATA w HOKEJU NA LODZIE 1-8.II.1931 KRYNICA" (wyróżnik b) Warszawa 2, wirnik propagandowy niekatalogowany w podręczniku Myślickiego! bardzo wyraźna odbitka na karcie pocztowej wysłanej 6.II z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania (por. Myślicki 31 101). | Fi.Cp48 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
20690 |
1931 kartka z Sulejowa do warszawy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.Cp48I |
| 30 PLN | |
20691 |
1931 "XI. MIĘDZYNARODOWE TARGI WSCHODNIE LWÓW 5-15/IX.1931" Lwów 2, rzadki stempel propagandowy, stosowany tylko w sierpniu i wrześniu 1931 roku na karcie pocztowej wysłanej 13.IX do Rozwadowa, gdzie przeadresowano ją i dosłano do Lublina, na znaku opłaty odciśnięty dodatkowo datownik Rozwadowa; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 31 119). | Fi.Cp48I |
| 120 PLN | |
20692 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 272. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
20693 |
1932 AMBULANS NR.381 relacji ŁAWOCZNE-LWÓW, list przesłany 13.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.213I Mi.241I |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
20694 |
1932 "MORSKIE OKO 1400 m. SCHRONISKO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO" - widokówka wysłana 11.VIII z Jordanowa do Krynicy, fioletowa pieczęć schroniska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.226 Mi.245 |
| 60 PLN | |
20695 |
1932 list polecony z Warszawy do Radomia, przekierowywany i ostatecznie zwrócony do nadawcy. | Fi.238 Mi.257 |
| 40 PLN | |
20696 |
1932 firmowy ekspres polecony ze Lwowa do Wielkiej Brytanii, koperta złamana w pionie. | Fi.238, 240, 242 |
| 60 PLN | |
20697 |
1932 list firmowy z Warszawy do Austrii. | Fi.240, 254, 255 Mi.259, 275, 276 |
| 15 PLN | |
20698 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Poznań numer 23 z wyróżnikiem a. | Fi.242 |
| 40 PLN | |
20699 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łódź - Warszawa nr 477 z wyróżnikiem a, rzadsza całostka ilustrowana z ilustracja nr 28 "Czarnohora". | Fi.242, Cp50Ib |
| 341 PLN SPRZEDANY | |
20700 |
1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32. | Fi.243 Mi.262 |
| 10 PLN | |
20701 |
1932 wydanie obiegowe - godło państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, cięte, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.244FP2 Mi.263PFä |
| 100 PLN | |
20702 |
1932 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Krakowa, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.248 |
| 20 PLN | |
20703 |
1932 list polecony z Katowic do Szwajcarii, nadawca komisja plebiscytowa w Katowicach, stempel i pieczęcie lakowe komisji "la Commission Mixte de Haute-Silésie", duży dekoracyjny walor z unikalną frankaturą. | Fi.250 Mi.271 |
| 600 PLN | |
20704 |
1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona, niegumowany znaczek cięty, kopia fotoatestu Schmutz - oferowany znaczek pochodzi z atestowanej parki (prawy znaczek). | Fi.250nz (P3) Mi.271U |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
20705 |
1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", rozbudowana seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5, 10, 15, 20, 25 i 30 gr ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L, bez znaczka za 15 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.P.; znaczek za 60 gr występuje tylko w położeniu W.II.P. | Fi.251-57 Mi.272-78 |
| 500 PLN | |
20706 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933, adresowanej do Przemyśla i dosłanej do wsi Bukowina (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 30 PLN | |
20707 |
1932 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty "paczki żywnościowe". | Fi.252 |
| 10 PLN | |
20708 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcie wzdłuż lewego marginesu, gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 500 PLN | |
20709 |
| 300 PLN | |
20710 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN | |
20711 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr - frankatura wielokrotna, list zagraniczny wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
20712 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Poznań 3, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na karcie pocztowej wysłanej 3.I do miejscowości Sołacz-Dwór; dobry stan zachowania (Myślicki 30 121). | Fi.Cp48I |
| 30 PLN | |
20713 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123). | Fi.Cp49IB, 240 Mi.259 |
| 30 PLN | |
20714 |
1932 poświadczenie obywatelstwa polskiego wystawione w Przemyślu, 16.II opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł (revenue). | |
| 30 PLN | |
20715 |
1932 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego poselstwa w Wiedniu przekazany pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa ministerstwa. | |
| 40 PLN | |
20716 |
1932 list wartościowy ze Lwowa do Belgii, zgodnie z przepisami opłacony gotówką na przeznaczonej do tego typu listów kopercie, stempel kontroli i tranzytowy z Poznania. | |
| 100 PLN | |
20717 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235 z wyróżnikiem a. | Fi.242, 252, Cp51 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
20718 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33. | Fi.242, 258 Mi.272, 279 |
| 25 PLN | |
20719 |
1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie. | Fi.245, 250, 258, 259, 261 |
| 200 PLN | |