Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
20480 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, pionowa parka prób znaczka za 20000 mk., kreślona, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.173 nz Mi.192 |
| 400 PLN | |
20481 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, niewielkie zagniecenie do odprasowania, gwarancja Schmutz. | Fi.173nz (P) |
| 100 PLN | |
20482 |
1924 list firmowy z Szydłowca do Warszawy. | Fi.175, 176 Mi.194, 195 |
| 50 PLN | |
20483 |
1924 hiperinflacja, list z Leszna nadany 26.3.24 do Szwajcarii. | Fi.175, 177, 178 |
| 100 PLN | |
20484 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, niegumowana próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja. | Fi.175nz |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
20485 |
1924 hiperinflacja, list z Dobrzynia nad Wisłą nadany 15.3.24 do Austrii, ciekawe użycie przejściowego kasownika z roku 1919. | Fi.176, 179 |
| 200 PLN | |
20486 |
1924 list polecony z Warszawy 19.2.24 do Wiednia. | Fi.178 Mi.197 |
| 100 PLN | |
20487 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, inflacja, oryginalnie kasowany 1.IV.24 prawdopodobnie w Warszawie znaczek za 1000000 mk., gwarancja. | Fi.180 Mi.199 |
| 120 PLN | |
20488 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka prób znaczka za 1000000 mk., kreślona i niespotykana poczwórnie kreślona, sygnowana S.Kski, gwarancja Schmutz. | Fi.180 nz Mi.199 |
| 400 PLN | |
20489 |
1924 kartka ze Lwowa do Austrii. | Fi.182, 184, 186 Mi.201, 203, 205 |
| 55 PLN | |
20490 |
1924 list w kopercie żałobnej z miejscowości Mrocza do Niemiec, prawidłowa niska frankatura 6 gr jak za druk w obrocie zagranicznym | Fi.182, 185 |
| 90 PLN | |
20491 |
1924 list z Warszawy do Wiednia. | Fi.182, 185, 186, 187 |
| 20 PLN | |
20492 |
1924 list polecony z Warszawy do polskiego konsulatu w Wiedniu, ładna kolorowa frankatura. | Fi.182, 185, 187, 190 Mi.201, 204, 206, 209 |
| 40 PLN | |
20493 |
1924 orzeł w wieńcu, ekspresowy list polecony wysłany z Łodzi 10.9.24 do Belgii, na rewersie datownik odbiorczy. | Fi.182, 185a, 187 Mi.201, 204, 206 |
| 100 PLN | |
20494 |
1924 orzeł w wieńcu, podstawowa seria. | Fi.182-92 Mi.201-11 |
| 700 PLN | |
20495 |
1924 Orzeł w wieńcu, unikalny w czworoblokach zestaw jedenastu prób znaczków w kolorach definitywnych, w tym rzadkie: za 15 gr. z niebieskim kreśleniem i o nominałach 20, 25, 30 i 40 gr., gwarancja Mikulski,. | Fi.182-92 P Mi.201-10 |
| 18 800 PLN | |
20496 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 2 gr., kreślona, gwarancja. | Fi.183 P Mi.202 |
| 200 PLN | |
20497 |
1924 list polecony z Krakowa 24.XII.24 do Wiednia. | Fi.183, 185, 188 |
| 50 PLN | |
20498 |
1924 kartka z Torunia do Niemiec, widokówka z Torunia. | Fi.184, 187 |
| 40 PLN | |
20499 |
1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 5 gr., jasnozielona na średnim papierze i ciemniejsza na cienkim, kreślone, gwarancja Łaszkiewicz, obie. | Fi.185 P Mi.204 |
| 450 PLN | |
20500 |
1924 list polecony z Białobrzegów 1.VI.24 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.185, 190 Mi.204, 209 |
| 23 PLN SPRZEDANY | |
20501 |
1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz. | Fi.185P |
| 100 PLN | |
20502 |
1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 1. | Fi.186 Mi.205 |
| 60 PLN | |
20503 |
1924 list polecony z małej miejscowości Świr (dzisiaj na Białorusi) 2.X.24 do USA. | Fi.186, 192 Mi.205, 211 |
| 40 PLN | |
20504 |
1924 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381. | Fi.187 |
| 80 PLN | |
20505 |
1924 rzadki stempel okolicznościowy II Międzynarodowej Konfederacji Studentów (CIE) w Warszawie. | Fi.187 |
| 170 PLN SPRZEDANY | |
20506 |
1924 Orzeł w wieńcu, parka kreślonych prób znaczka za 15 gr., sygnowana MB, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz. | Fi.187 P Mi.206 |
| 350 PLN | |
20507 |
1924 list z Łodzi 18.X.24 do Warszawy. | Fi.188 Mi.207 |
| 10 PLN | |
20508 |
1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.XI.1925 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "L'EST EUROPÉEN RÉDACTION ET ADMINISTRATION"; słabszy stan zachowania. | Fi.190 Mi.209a |
| 30 PLN | |
20509 |
1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem, próba z grupy rzadszych tego wydania. | Fi.190P |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
20510 |
1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja. | Fi.190a Mi.209b |
| 350 PLN | |
20511 |
1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym. | Fi.193 Mi.212 |
| 50 PLN | |
20512 |
1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy". | Fi.193 Mi.212 |
| 110 PLN | |
20513 |
1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 90 PLN | |
20514 |
1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza. | Fi.193, 208II Mi.212, 236II |
| 250 PLN | |
20515 |
1924 Stanisław Wojciechowski, cięta próba arkuszowa, znaczek z zgnieceniami w średnim stanie, gwarancja. | Fi.193nz Mi.212U |
| 1 800 PLN | |
20516 |
1924 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi. | Fi.208II, 209II, 210I |
| 25 PLN | |
20517 |
1924 KONWENCJA POCZTOWO-TELEGRAFICZNA MIĘDZY POLSKĄ A ROSJĄ, list polecony frankowany parką radzieckich znaczków za 20 kop wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, datownik odbiorczy Warszawa 24 V 24.
| Mi.241III |
| 800 PLN | |
20518 |
1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec. | Fi.182, 192 Mi.201, 211 |
| 85 PLN | |
20519 |
1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii. | Fi.184, 187 |
| 9 PLN SPRZEDANY | |