Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 100. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29913

1937 list z Worochty z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 35002.

Fi.298
45 PLN
29914

1937 list z Równego Wołyńskiego z kasownikiem okolicznościowym VIII Targów Wołyńskich.

Fi.298
30 PLN
29915

1937 list z Bydgoszczy ze stemplem okolicznościowym "BYDGOSZCZ wita Armię".

Fi.298
15 PLN
29916

1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 13.XII.38 z Kielc do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.298I, 318
Mi.319, 339
40 PLN
29917

1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły, seria czysta z odmianami - obok ramieniem tło z linii poziomych lub krzyżujących się.

Fi.298I-II, 299
Mi.319-20
40 PLN
29918

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków w czworoblokach (Fi.300.-).

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
29919

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków (Fi.75.-).

Fi.300-02
Mi.321-23
50 PLN
29920

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz.

Fi.301 nz MK
Mi.322 
2 000 PLN
29921

1937 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
30 PLN
29922

1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie (Myślicki 37 033).

Fi.Ck7
50 PLN
29923

1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek".

Fi.Cp75
1 000 PLN
29924

1937 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 89.

Fi.Cp76
150 PLN
29925

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.2
250 PLN
29926

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez druku ozdobnych napisów na marginesach.

Fi.bl.2 MK
Mi.Bl.2
800 PLN
29927

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2 MK
800 PLN
29928

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria w blokach.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl2-4
250 PLN
SPRZEDANY
29929

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2-4
Mi.bl.2-4
200 PLN
29930

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych.

Fi.bl.2-4
360 PLN
29931

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie.

Fi.bl.2-4
180 PLN
29932

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych (Fi.450.-).

Fi.bl.2-4
350 PLN
29933

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, ,rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach perforowany, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.2MK
Mi.Bl.2
900 PLN
29934

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
800 PLN
29935

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
29936

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, ,rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
29937

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.4nz MK
1 000 PLN
29938

1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ".


20 PLN
29939

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.


200 PLN
29940

1937 kartka z Karlowych Warów do Poznania nadana pocztą lotniczą, stempel odbiorczy z Poznania i rzadki stempelek "Nadeszła / pocztą lotniczą", gwarancja.


240 PLN
29941

1937 pokwitowanie opłaty radiowej z Katowic.


100 PLN
29942

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka.

Fi.204
25 PLN
29943

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria.

Fi.227-9
Mi.348-50
35 PLN
29944

1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.254, 280
40 PLN
29945

1938 kartka lotnicza wysłana z Okrzei do Włoch, stempel okolicznościowy z Okrzei, mieszana frankatura ze znaczkiem dla polskiego portu w Gdańsku.

Fi.278, 279, 296, Cp76
250 PLN
29946

1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa.

Fi.278-9
Mi.299-300
50 PLN
29947

19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007).

Fi.280
Mi.301
100 PLN
29948

1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania.

Fi.280
Mi.301
80 PLN
29949

1938 lotniczy list polecony z Warszawy do Izraela, list nadano w kolekturze J. Wolanów Warszawa 43, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.284, 285, 288, 29
80 PLN
29950

1938 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Radom nr 252 z wyróżnikiem a.

Fi.284, 296
100 PLN
29951

1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106).

Fi.284I
Mi.305I
80 PLN
29952

1938 list polecony z Warszawy do Milanówka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.286, 294
Mi.307, 315
80 PLN