Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28724 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.36 "bardzo mocno uszkodzone P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 700 PLN | |
28725 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein. | Fi.33 B2 Mi.32 |
| 10 000 PLN | |
28726 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 180 PLN | |
28727 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 120 PLN | |
28728 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 200 PLN | |
28729 |
1919 wydanie krakowskie - TARNÓW 2, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", został oryginalnie użyty dnia 18.III.19 w Tarnowie, z wydania krakowskiego w urzędach pocztowych Tarnowa (1 i 2) używano czterech nominałów znaczków opłaty i trzech dopłaty, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34 B1 Mi.33 |
| 400 PLN | |
28730 |
| 700 PLN | |
28731 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A" - rzadki błąd wy-stepujący w "nakładzie" około 150 sztuk , guma lekko spękana, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34B3 Mi.33 |
| 1 400 PLN | |
28732 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, niewielki ślad podlepki, gwarancja i opis Gryżewski. | Fi.35 Mi.34 |
| 200 PLN | |
28733 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 39 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 130 PLN | |
28734 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja i oznaczenie. | Fi.35 Mi.34 |
| 80 PLN | |
28735 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, gwarancja i oznaczenie. | Fi.35 Mi.34 |
| 80 PLN | |
28736 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 23, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 500 PLN | |
28737 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 100 PLN | |
28738 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji. | Fi.35 B Mi.34 |
| 800 PLN | |
28739 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Gryżewski, Ryblewski. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 300 PLN | |
28740 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.35B2 Mi.34 |
| 700 PLN | |
28741 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, unieważniony dwujęzycznym austriackim kasownikiem KRAKAU 10 / KRAKOW 10, gwarancja i opis kasownika Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 500 PLN | |
28742 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 350 PLN | |
28743 |
| 800 PLN | |
28744 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.36 B1 Mi.35 |
| 800 PLN | |
28745 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.36B1 Mi.35 |
| 700 PLN | |
28746 |
| 1 500 PLN | |
28747 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB poz.73, pięknie i bardzo czytelnie skasowany w Białej, sygnowany, gwarancja Brodetzki, z opisem Mikstein. | Fi.37II Mi.36 |
| 5 500 PLN | |
28748 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 5, gwarancja Koopman, fotoatest Jungjohann. | Fi.37II Mi.36 |
| 3 700 PLN | |
28749 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal. gwarancja Mikulski, Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 30 PLN | |
28750 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
28751 |
| 25 PLN | |
28752 |
| 25 PLN | |
28753 |
1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
28754 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 25 PLN | |
28755 |
1919 wydanie krakowskie, koperta listu poleconego z Bogumina nadana 23.1.19 do Rychwałdu (Reichwaldau), prowizoryczna erka, brak stempla odbiorczego na odwrocie. | Fi.38 Mi.48 |
| 3 000 PLN | |
28756 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 95, ślad po niewielkiej podlepce - bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.39a Mi.37 |
| 2 500 PLN SPRZEDANY | |
28757 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 84, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ryblewski i z oznaczenie Mikstein. | Fi.39a Mi.37 |
| 7 500 PLN | |
28758 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.40 Mi.38 |
| 90 PLN | |
28759 |
| 140 PLN | |
28760 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski. | Fi.40 Mi.38 |
| 120 PLN | |
28761 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. - klasyczne fałszerstwo nadruku z charakterystycznymi złamaniami liter O i Z w POCZTA, wielokrotnie opisywane i publikowane, bardzo ciekawe. | Fi.40 FFi Mi.38 |
| 200 PLN | |
28762 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz.78, piękny stan, sygnowany SM, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.40 No Mi.38 |
| 5 500 PLN | |
28763 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.40B3 Mi.38 |
| 600 PLN | |