Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 100. Plebiscyty 1920-1922

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30380

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
30381

1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego.

Fi.26-29a
220 PLN
30382

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
30383

1920 Olsztyn, przekaz paczkowy pobraniowy z Allenstein (Olsztyn) do Prus Wschodnich, znaczki unieważnione niemym stempelem z Olsztyna.

Fi.27
400 PLN
SPRZEDANY
30384

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej + wydanie przedrukowe, 2x5Mk + 4Mk/60Pf, list polecony wysłany 14.2.22 z Katowic do Krakowa, dekoracyjna koperta firmowa "Wotan", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29, 41
800 PLN
30385

1920 Kwidzyn, II wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.30-43
400 PLN
30386

1920 Kwidzyn, list polecony z Marienwerder (Kwidzyna) do Riesenburg (Prabuty), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.35
160 PLN
SPRZEDANY
30387

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
30388

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania za 15 Pf wysłana 18.5 z Königshütte - Królewskiej Huty (w wyniku plebiscytu przyznanej Polsce) do Tułowic (Tillowitz); niewielkie miejscowe przebarwienia.

Fi.Cp4, 3, 16
50 PLN
30389

1920 Olsztyn, przekaz pieniężny za 40Pf, piękny stan zachowania.

Fi.Cpt4
120 PLN
SPRZEDANY
30390

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
240 PLN
30391

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.Dx2
160 PLN
30392

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
30393

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
30394

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czarnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx2
160 PLN
30395

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadkich kolorach czarnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, poza prześwitką po podlepce w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
240 PLN
30396

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach ciemnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
360 PLN
30397

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
480 PLN
30398

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
200 PLN
30399

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze zielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - białe litery grubsze, zielone cieńsze, szeryfy mocniej zaznaczone, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIy
400 PLN
30400

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
200 PLN
30401

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na żółtawym kredowanym grubym papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVy
360 PLN
30402

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
144 PLN
SPRZEDANY
30403

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina.

Fi.U4
50 PLN
30404

1920 Górny Śląsk, list z urzędowy z urzędu skarbowego w Gliwicach do Niemiec, znaczki z przesuniętym w poziomie nadrukiem "C.G.H.S.".

Fi.U11
75 PLN
30405

1920 Górny Śląsk, list z urzędowy w Ratibor (Racibórz) do Wrocławia.

Fi.U12
67 PLN
SPRZEDANY
30406

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z Katowic do Siemianowic, znaczki z pionowymi nadrukami "C.G.H.S." w odwrotnych położeniach.

Fi.U12, U14
45 PLN
SPRZEDANY
30407

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z Urzędu Aprowizacyjnego w Opolu do Królewskiej Huty.

Fi.U13
75 PLN
30408

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina, znaczek urzędowy z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.", gwarancja.

Fi.U19No
200 PLN
30409

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze czarnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
480 PLN
30410

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
200 PLN
30411

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim, rzadszy na żółtawym kredowanym papierze - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIy
320 PLN
30412

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym, rzadszy na papierze brunatnym gładkim średnim - wzór "Rolnik" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xz
480 PLN
30413

1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków.


90 PLN
30414

1920 Olsztyn, kartka z Allenstein (Olsztyna) wysłana 25.9.20 do Niemiec, opłata znaczkami niemieckimi, dziurka po archiwizacji, gwarancja.


25 PLN
30415

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
30416

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
30417

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
270 PLN
30418

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-7A
270 PLN
30419

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN