Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30340 |
1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, widokówka z Kwidzyna. | Fi.1, 3, 4 |
| 120 PLN | |
30341 |
1920 Kwidzyn, list wartościowy z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie pieczęcie lakowe i kasownik odbiorczy, znaczek z 2 mk. i 5 mk. uszkodzone. | Fi.1, 42 |
| 1 500 PLN | |
30342 |
1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Wiednia mieszana frankatura całostki wydania krakowskiego (nadruk typ 133 z osobliwym dziurawieniem znaku opłaty) i znaczków wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, na odwrocie gwarancja Schmutz. | Fi.1-5, (Cp20xA) |
| 300 PLN | |
30343 |
1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe seria na wycinkach skasowana 20.2 w Bytomiu (Beuthen) w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-9 |
| 100 PLN | |
30344 |
1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, kompletna seria czysta, pięć pierwszych znaczków tak jak wydano bez gumy, dwa na jednej lekkiej podlepce, jeden z pełną oryginalną guma bez podlepki. | Fi.1-9 |
| 600 PLN | |
30345 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste. | Fi.1-10I |
| 40 PLN | |
30346 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej. | Fi.1-14 |
| 250 PLN | |
30347 |
1920 Kwidzyn, podstawowa seria pierwszego wydania na podlepkach, dwie odmiany barw znaczka za 75 Pfenigów. | Fi.1-14 |
| 180 PLN | |
30348 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, parka z przesuniętym w dół nadrukiem. | Fi.2 |
| 20 PLN | |
30349 |
1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, widokówka z Kwidzyna, gwarancja. | Fi.2, 5 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
30350 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, parka znaczków za 15 Pf. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, ta wartość niekatalogowana, inne wartości (Fi.500.-), w katalogu Michel katalogowany bez perforacji na górze (18Uo 180 euro), bez gumy, dolny znaczek słabe ząbkowanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.3 Mi.3UMw |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
30351 |
1920 Kwidzyn, list z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec. | Fi.3 |
| 120 PLN | |
30352 |
1920 Śląsk Cieszyński, kartka z Bieska do Niemiec, mieszana frankatura polskiej całostki i znaczka wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego. | Fi.3, (Cp32) |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
30353 |
1920 Kwidzyn, list z Deuttsch Eylau (Iławy) do Niemiec, koperta mocno przycięta od góry i z lewej strony, gwarancja. | Fi.4 |
| 50 PLN | |
30354 |
1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Niemiec, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, gwarancja. | Fi.4, (75B, 78B) |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
30355 |
1920 Olsztyn, podlepki, gwarancja i opis. | Fi.4a |
| 40 PLN | |
30356 |
1920 Kwidzyn, znaczek cięty. | Fi.4nz |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
30357 |
1920 Górny Śląsk, listz Pschow (Pszów) do Niemiec. | Fi.5 |
| 120 PLN | |
30358 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 1.9 z Bytomia (Beuthen) - w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej - do Neustadt (Prudnik); karta pionowo zgięta. | Fi.5, Cp2 |
| 40 PLN | |
30359 |
1920 wydanie przedrukowe dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek z ładnym abklaczem. Rzadkie w tym wydaniu. | Fi.6 |
| 180 PLN | |
30360 |
1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Elbing (Elbląg), gwarancja. | Fi.6 x Fi.1 |
| 150 PLN | |
30361 |
1920 Kwidzyn, znaczek bez ząbkowania pionowego. | Fi.8s |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
30362 |
1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka znaczków za 5 Mk. w kolorze czerwonopomarańczowym z międzypolami i pustopolami, piękny stan zachowania. | Fi.9a Pw 9a Mi.9ZW |
| 600 PLN | |
30363 |
1920 Kwidzyn, znaczek cięty bez gumy. | Fi.10nz |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
30364 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 10/20 f. na białym papierze z abklatschem nadruku. | Fi.11 |
| 20 PLN | |
30365 |
1920 Kwidzyn, znaczek cięty bez gumy. | Fi.11nz |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
30366 |
1920 Kwidzyn, parka znaczków bez perforacji pionowej między znaczkami, gwarancja Klein. | Fi.11s |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
30367 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 3 Pf. w kolorze szaroczarnym rozdzielona międzypolem (Mi.14 euro), górny znaczek z uszkodzoną gumą. | Fi.13b Mi.13c ZS |
| 20 PLN | |
30368 |
1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski. | Fi.15-26, 28 |
| 100 PLN | |
30369 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria kasowana, znaczek nr.18 na wycinku gwarancja Schmutz. | Fi.15-28 |
| 250 PLN | |
30370 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria ze znaczkiem za 15 Pf. w rzadszym kolorze karminowobrązowym (Fi.18b) - gwarancja i oznaczenie Gryżewski, oferowane w cenie znaczka 18b (Fi.240.-), reszta serii gratis. | Fi.15-28 (18b) |
| 220 PLN | |
30371 |
1920 Górny Śląsk, sekretnik z pełną treścią wysłany 2.6.21 z Opola (w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej) do Soltau; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.16, 22 |
| 150 PLN | |
30372 |
1920 Olsztyn, koperta z Bischofstein (Bisztynek) adresowana do Niemiec. | Fi.17 |
| 80 PLN | |
30373 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorze czarnofioletowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.17b |
| 150 PLN | |
30374 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 20 Pf. w bardzo rzadkim kolorze ultramarynowym (Fi.800.-), gwarancja i opis Hey BPP. | Fi.19a |
| 600 PLN | |
30375 |
1920 Olsztyn, kartka z Willenberg (Wielbark) do Niemiec, gwarancja. | Fi.20 |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
30376 |
1920 Górny Śląsk - TURAWA, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 30.11 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.21 |
| 80 PLN | |
30377 |
1920 Górny Śląsk - BOTZANOWITZ (Kr.ROSENBERG OBERSCHL.) - Bodzanowice, datownik typu II, ładnie odciśnięty 16.7 na znaczku na wycinku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 120 PLN | |
30378 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, 75 Pf + 1,25 Mk - ekspresowy list polecony wysłany 23.6 z Nidzicy (Neidenburg) do Hanoweru, datownik odbiorczy 27.6 na odwrocie; opłata niezgodna z taryfą, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.23a, 25a |
| 160 PLN | |
30379 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorach niebieskozielonym i czarnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.23b |
| 100 PLN | |