Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 100. Plebiscyty 1920-1922

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30340

1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, widokówka z Kwidzyna.

Fi.1, 3, 4
120 PLN
30341

1920 Kwidzyn, list wartościowy z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie pieczęcie lakowe i kasownik odbiorczy, znaczek z 2 mk. i 5 mk. uszkodzone.

Fi.1, 42
1 500 PLN
30342

1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Wiednia mieszana frankatura całostki wydania krakowskiego (nadruk typ 133 z osobliwym dziurawieniem znaku opłaty) i znaczków wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, na odwrocie gwarancja Schmutz.

Fi.1-5, (Cp20xA)
300 PLN
30343

1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe seria na wycinkach skasowana 20.2 w Bytomiu (Beuthen) w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-9
100 PLN
30344

Fi.1-9
600 PLN
30345

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste.

Fi.1-10I
40 PLN
30346

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.1-14
250 PLN
30347

1920 Kwidzyn, podstawowa seria pierwszego wydania na podlepkach, dwie odmiany barw znaczka za 75 Pfenigów.

Fi.1-14
180 PLN
30348

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, parka z przesuniętym w dół nadrukiem.

20 PLN
30349

1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, widokówka z Kwidzyna, gwarancja.

Fi.2, 5
72 PLN
30350

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, parka znaczków za 15 Pf. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, ta wartość niekatalogowana, inne wartości (Fi.500.-), w katalogu Michel katalogowany bez perforacji na górze (18Uo 180 euro), bez gumy, dolny znaczek słabe ząbkowanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.3UMw
120 PLN
30351

1920 Kwidzyn, list z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec.

120 PLN
30352

1920 Śląsk Cieszyński, kartka z Bieska do Niemiec, mieszana frankatura polskiej całostki i znaczka wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego.

Fi.3, (Cp32)
200 PLN
30353

1920 Kwidzyn, list z Deuttsch Eylau (Iławy) do Niemiec, koperta mocno przycięta od góry i z lewej strony, gwarancja.

50 PLN
30354

1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Niemiec, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, gwarancja.

Fi.4, (75B, 78B)
300 PLN
30355

1920 Olsztyn, podlepki, gwarancja i opis.

Fi.4a
40 PLN
30356

1920 Kwidzyn, znaczek cięty.

Fi.4nz
200 PLN
30357

1920 Górny Śląsk, listz Pschow (Pszów) do Niemiec.

120 PLN
30358

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 1.9 z Bytomia (Beuthen) - w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej - do Neustadt (Prudnik); karta pionowo zgięta.

Fi.5, Cp2
40 PLN
30359

180 PLN
30360

1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Elbing (Elbląg), gwarancja.

Fi.6 x Fi.1
150 PLN
30361

1920 Kwidzyn, znaczek bez ząbkowania pionowego.

Fi.8s
250 PLN
30362

1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka znaczków za 5 Mk. w kolorze czerwonopomarańczowym z międzypolami i pustopolami, piękny stan zachowania.

Fi.9a Pw 9a
Mi.9ZW
600 PLN
30363

1920 Kwidzyn, znaczek cięty bez gumy.

Fi.10nz
100 PLN
30364

1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 10/20 f. na białym papierze z abklatschem nadruku.

Fi.11
20 PLN
30365

Fi.11nz
140 PLN
30366

Fi.11s
350 PLN
30367

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 3 Pf. w kolorze szaroczarnym rozdzielona międzypolem (Mi.14 euro), górny znaczek z uszkodzoną gumą.

Fi.13b
Mi.13c ZS
20 PLN
30368

1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski.

Fi.15-26, 28
100 PLN
30369

Fi.15-28
250 PLN
30370

Fi.15-28 (18b)
220 PLN
30371

1920 Górny Śląsk, sekretnik z pełną treścią wysłany 2.6.21 z Opola (w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej) do Soltau; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16, 22
150 PLN
30372

1920 Olsztyn, koperta z Bischofstein (Bisztynek) adresowana do Niemiec.

Fi.17
80 PLN
30373

Fi.17b
150 PLN
30374

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 20 Pf. w bardzo rzadkim kolorze ultramarynowym (Fi.800.-), gwarancja i opis Hey BPP.

Fi.19a
600 PLN
30375

1920 Olsztyn, kartka z Willenberg (Wielbark) do Niemiec, gwarancja.

Fi.20
108 PLN
30376

1920 Górny Śląsk - TURAWA, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 30.11 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.21
80 PLN
30377

1920 Górny Śląsk - BOTZANOWITZ (Kr.ROSENBERG OBERSCHL.) - Bodzanowice, datownik typu II, ładnie odciśnięty 16.7 na znaczku na wycinku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

120 PLN
30378

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, 75 Pf + 1,25 Mk - ekspresowy list polecony wysłany 23.6 z Nidzicy (Neidenburg) do Hanoweru, datownik odbiorczy 27.6 na odwrocie; opłata niezgodna z taryfą, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.23a, 25a
160 PLN
30379

Fi.23b
100 PLN