The auction will end on 05.10.2020

26699

1724 I Rzeczypospolita, kompletny dokument ze znakami opłaty stemplowej.

360 PLN410 PLN
26702

1781 kompletny dokument kościelny z archidiecezji krakowskiej.

200 PLN200 PLN
26714

1823 kompletny składany list z Warszawy do Francji, stempel nadawczy z Warszawy typu IB w kolorze czerwony, stempel tranzytowy z Strzałkowa typu IB w kolorze czarnym, francuski stempelek pochodzenia "PRUSSE PER GIVET" liczne adnotacje o opłatach z poszczególnych etapów drogi listu, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Pelc.

480 PLN480 PLN
26739

1840 kompletny list z pełną treścią wysłany 2/10 z Kwidzyna do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy MARIENWERDER, na froncie stempelek listonosza "TYBUSCH"; na odwrocie stempelek nadejścia 5/10; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
26744

1840 około, koperta listu wysłanego 16/7 z miejscowości Rogoźno do Szczecina, czarny dwuobrączkowy datownik nadawczy ROGASEN, na odwrocie lakowe pieczęcie zabezpieczające "A.Graupe"; adnotacje dotyczące wagi przesyłki i opłat; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
26749

1843 Królestwo Polskie, kompletny list zagraniczny z Międzyrzecza do Londynu wysłany 14/10, czerwony stempel nadawczy "MIEDZYRZEC" typu IIB z dopisaną w formie ułamka datą, przy dopisku "franco" adnotacja "do Granicy 18 1/2", dużymi cyframi wpisana liczba "18"; przesyłka przez Hamburg, gdzie odciśnięto datownik i przystawiono czerwony owalny stempelek z literą "T" i datą "20 OCT", została dosłana do Anglii, a do Londynu dotarła 24.10 - datownik odbiorczy na odwrocie; nietypowy, stosunkowo rzadki kierunek wysyłki; list o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w bardzo dobrym stanie zachowania.

800 PLN800 PLN
26772

1851-64 zestaw 7 listów wysłanych do miejscowości Okonek (Ratzebuhr) ze Szczecinka, każdy z innym stempelkiem listonosza: Gutzmer, Klomm, Hleschke, Krakau, Gronemann, wszystkie listy z pełną treścią w tym 1 tzw. "obciążony" paczką, na każdym czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy NEUSTETTIN na froncie, na odwrocie stempelki nadejścia; dodatkowo nieliczony wycinek z niebieskim stempelkiem doręczyciela Gronemann; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

500 PLN500 PLN
26773

1852 list urzędowy z pełną treścią wysłany z Brodów do miejscowości Winnik, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy BRODY 14 AUG, na odwrocie czarny okrągły stempel odbiorczy Winnik 15/8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
26781

1855 około, kompletny składany list na prywatnej papeterii wysłany z Kalisza do Warszawy, datownik Kalisza typu IIID, stempel "FRANCO" i odbiorczy typu IIIC z Warszawy na odwrocie.

100 PLN100 PLN
26784

1856 kompletny składany list ze Lwowa do Tarnowa, wewnątrz austriacki znaczek opłaty sądowej.

160 PLN160 PLN
26790

1860 kompletny list z pełną treścią tzw. "obciążony" paczką wysłany 18 6 z Koszalina do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy COESLIN, na odwrocie nalepka "Aus Cöslin" z numerem przesyłki, na froncie i na odwrocie stempelki nadejścia 19 6; dodatkowo na froncie stempelek listonosza "Ulrich"; nieuszkodzona pieczęć lakowa nadawcy z godłem "APPELLATIONS GERICHT CÖSLIN"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
26810

1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Drossen (Ośno Lubuskie) i Mittelfelde (Żołędowo).

100 PLN100 PLN
26831

240 PLN240 PLN
26836

1879 kompletny składany list z Münsterberg (Ziębice koło Wrocławia) do Niemiec, nalepka pobraniowa, drobne rozdarcia.

30 PLN30 PLN
26838

20 PLN20 PLN
26890

1900 list wartościowy z Sambora do Ustrzyk Dolnych.

140 PLN140 PLN
26894

100 PLN100 PLN
26997

1860 pierwszy polski znaczek w barwach błękitu pruskiego i karminowym o odcieniach ciemnych na liście z Płocka do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Płocka z liczba 253 w czterech okręgach, dwujęzyczny datownik Płocka z datą nadania listu 23/10 (23 październik), na odwrocie stemple odbiorcze z Warszawy z 29 października, znaczek z odmiennym typem kliszy niebieskiej z dodatkową obwódką herbu typu IV (Ib), koperta w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

30 000 PLN30 000 PLN
27000

1860 Królestwo Polskie, KOLEJ WARSZAWSKO-WIEDEŃSKA, LIST NIEOFRANKOWANY ZNACZKIEM NR.1 OPŁACONY GOTÓWKĄ w EKSPEDYCYI POCZT w WAGONIE 4, koszulka listu z Poselstwa Królestwa Pruskiego w Warszawie do Łodzi; list nadano w ambulansie na stacji początkowej, odręczna adnotacja "Warszawa" i data 27/2 na froncie, obok stempel ambulansowy wagonu 4 na linii kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, odręczna adnotacja o wysokości porta "10" (kop.); na odwrocie stempel lakowy poselstwa i odbiorczy dwujęzyczny /ŁÓDŹ z tego samego dnia; nadawane w wagonach listy wewnętrzne winny być opłacone polskim znaczkiem numer jeden i większość listów nadawana w ambulansach 1, 2, 3 i 4 jest tak właśnie opłacona; tu pewno z pośpiechu znaczka nie naklejono, a listu nie wrzucono do skrzynki tylko nadano bezpośrednio u ekspedytora ambulansu, który nie dysponując w tym momencie znaczkami, pobrał należność gotówką; to wyjątek, a opłacone gotówką listy są rzadkie.

12 000 PLN8 500 PLN
27001

1861 Królestwo Polskie - 1 - WARSZAWA; pięknie zachowana koszulka listu z Warszawy do St.Petersburga opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowoczerwonym na grubszym papierze - nakład z końca 1860 roku cechujący się nieco zmienną barwą ramki (w kierunku błękitu pruskiego} i przerwami w cienkiej czerwonej otoczce wokół owalu; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 1- Warszawa, obok stosowany na listach do Rosji datownik nadawczy ВАРШАВА (pisane grażdanką) z 2/4 według kalendarza juliańskiego, a lewym górnym rogu kaszetka nadawcy TYTUS HALPERT & Co w WARSZAWIE; na odwrocie datownik odbiorczy СТ.ПЕТЕРБУРГЪ z 7 АПР. 1861; rzadko kiedy znaczek zachowany jest w tak pięknym stanie, czyste żywe kolory, pełna perforacja i bardzo ładnie odbity kasownik numerowy z cyfrą 1 typu Ib o wysokości 6 mm - może być wzorcem odbitki tego kasownika; sama koszulka choć ma nieco krótszą dolną klapę też jest ładna.

11 000 PLN7 500 PLN
27009

1864 kompletny składany listu na papeterii firmowej firmy Gebetner i Wolf z Warszawy do hrabiego Antoniego Potockiego w Tomaszpolu w powiecie tulczyńskim (dzisiaj na Ukrainie) opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych, znaczek unieważniono warszawskim stemplem numerowym, datownik rosyjskojęzyczny Warszawy z datą nadania 2/2 (2 luty), znaczek z poz. 61 w arkuszu z charakterystycznie uszkodzoną lewą ramką, obwoluta w dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

12 000 PLN10 000 PLN
27043

1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 16.II.1873 z Przasnysza do Lipna; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski).

100 PLN100 PLN
27048

1879 Królestwo Polskie, list z Krasnegostawu do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "КРАСНОСТАВѢ" z ozdobnikiem z dnia 17.СЕН odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
27053

1882 Królestwo Polskie, koperta listu ze Zgierza do Rothenburg an der Oder (Czerwieńsk) opłacona znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "ЗГИЕРЖѢ" z ozdobnikiem z dnia 18.ДЕК odciśniętym dodatkowo obok, tego samego dnia przesłany wagonem pocztowym nr.25 relacji Warszawa-Sosnowiec/Granica - datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ) No.25; stempel odbiorczy z 31.12; koperta z dekoracyjnym monogramem MT; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
27117

1916 przekaz pocztowy na specjalnym formularzu austro-węgierskiej poczty polowej w Polsce - K.U.K. FELDPOST IN POLEN, przeznaczony do wysyłki pieniędzy w obrocie z Niemcami, w tym terenami okupacji niemieckiej w Polsce, wysłany 8.9.16 z urzędu etapowego w Janowie do obozu jenieckiego w Celle koło Hanoweru, nadawca dokonywał wpłaty w koronach (10,15 kr), a odbiorca otrzymywał wypłatę w markach, bardzo rzadki formularz, dodatkowo z nie obciętą częścią przeznaczoną na życzenie dla nadawcy, na odwrocie stempel odbiorczy "CELLE 3 (LAGER)" z 12.9.16 - zdumiewająco szybkie doręczenie przekazu.

1 400 PLN1 400 PLN
27122

1916 okupacja austro–węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Sandomierz do Przemyśla, ocenzurowana w Sandomierzu, datownik odbiorczy Przemyśl 16.VI.16, zwrócona do Sandomierza.

100 PLN80 PLN
27147

1917 przekaz pocztowy na specjalnym formularzu austro-węgierskiej poczty polowej w Polsce - K.U.K. FELDPOST IN POLEN, przeznaczony do wysyłki pieniędzy w obrocie z Niemcami, w tym terenami okupacji niemieckiej w Polsce, wysłany 25.5.17 z urzędu etapowego w Puławach do obozu jenieckiego w Celle koło Hanoweru, nadawca dokonywał wpłaty w koronach (60 kr), a odbiorca otrzymywał wypłatę w markach, bardzo rzadki formularz, dodatkowo z nie obciętą częścią przeznaczoną na życzenie dla nadawcy.

1 400 PLN1 400 PLN
27202

1918 okupacja austro–węgierska, prywatna karta całostka wysłana z poczty etapowej Gorzkowice do Krakowa ocenzurowana w Piotrkowie.

150 PLN120 PLN
27204

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Slomniki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie.

250 PLN200 PLN
27213

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Działoszyn „a” do Cassel, ocenzurowana w Granicy oraz z cenzurą niemiecką.

130 PLN100 PLN
27247

1905 wojna rosyjsko-japońska, karta pocztowa datowana "Poniedziałek 16 stycznia 1905r.", wysłana 4.1 ze stacji Mysowaja do Lublina przez Polaka służącego w armii carskiej; idealnie odciśnięta pieczęć formacyjna "POLOWA PIEKARNIA WOJSKOWA No1" (ПОЛЕВАЯ ВОЕННАЯ ХЛЪБОПЕКАРНЯ No1), kasowniki odbiorcze Lublina z 18.1; urywek treści "Obecnie g. 3 1/2 w nocy, za półgodziny mamy wyruszyć dalej, w Mandżurii staniemy prawdopodobnie w piątek lub sobotę - w Charbinie w następny czwartek."; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN360 PLN
27256

1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.13 według Lewina - stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, karta pocztowa datowana 20.IX wysłana z Warszawy do miejscowości Nakryszki, kasownik odbiorczy 11.IX; stemple maskujące tego typu stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości.

500 PLN450 PLN
27286

1915 kartka nadana z okretu wojennego SMS "Erzh. Friedrich" zbudowany w 1915 roku dla Kaiserliche Marine, stempel cenzury wojennej.

150 PLN135 PLN
27294

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze różowym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 6, kontrolny IX 54 typ IV.

380 PLN380 PLN
27296

1915 kartka nadana z poczty etapowej nr 118 19.3.15 do Austrii, stempel formacyjny "KOMENDA I. KOMPANII SAPERÓW * 1go Polskiego Legionu", stempel cenzury austriackiej "Zensuriert" i stempel dyrekcji policji z Gratzu, stempel formacyjne I. Kompanii Saperów przedstawione w pracy J.Adamczyka i współautorów z zupełnie odmiennym orłem wewnątrz stempla.

260 PLN260 PLN
27363

1916 kartka ze stemplem formacyjnym "13. KOMP. IV BATAL. 2. PUŁK. POLSKIEGO LEGIONU" do Nowego Sącza.

30 PLN40 PLN
27401

1917 pocztówka patriotyczna wysłana 26.4.17 z Oddziału Sztabowego 5. pułku piechoty do Bolesławia, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 378, pieczęć formacyjna z orłem "I. BRYG. PIŁSUDSKIEGO / LEG. POL. / KOMENDA / 5.p.p".

100 PLN130 PLN
27411

1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
27442

400 PLN400 PLN
27470

1918 list z austriackiej poczty polowej w Chełmie 13.4.18 do Garwolina.

80 PLN80 PLN