12931

1946 list do obozu dla osób przesiedlonych D.P.Camp Nr.4 w Ettlingen wysłany 30.3 z Erfurtu, dekoracyjnie ofrankowany znaczkami z międzypolami arkuszowymi radzieckiej strefy okupacyjnej dla Turyngii (same znaczki kasowane Mi.100 euro); doskonały stan zachowania.

120 PLN120 PLN
12937

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1,20 zł. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), wysokie nominały są rzadkie - katalog Fischera ich nie odnotowuje, przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

150 PLN185 PLN
12939

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 6 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

150 PLN210 PLN
12943

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, poza minimalnym śladem farby spodniego znaczka w dolnym narożniku na gumie zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

70 PLN70 PLN
12944

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, poza fałdą w papierze bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

30 PLN50 PLN
12947

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 12 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

250 PLN250 PLN
12951

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./2 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 1 ZŁ (nakład 800 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

200 PLN200 PLN
12956

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
12959

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./16 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 2 ZŁ (nakład 100 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

800 PLN800 PLN
12960

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 3 zł./30 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 3 ZŁ (nakład 150 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

700 PLN700 PLN
12962

1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./60 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał (nakład 52 szt.) - UWAGA w katalogu Fischer mylnie podano nakład jako 2 szt. i wyceniono znaczek na 10000.-), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

1 400 PLN1 400 PLN
12963

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 zł./60 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 5 ZŁ (nakład 150 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

700 PLN700 PLN
12970

1945 Końskie, znaczki wydania lokalnego stemplowane grzecznościowo na kopercie, na odwrocie stempel z Warszawy z datą 7.3.45 ze zbioru Danowskiego.

450 PLN400 PLN
12978

1945 rzadko spotykane lokalne nadruki unaradawiające z Bielska Białej na znaczkach III Rzeszy, forma przedrukowa składa się z napisu "Polska", orzełka w trójzębnej koronie i belki kasującej o łącznych wymiarach 17 x 22,5 mm. O tym wydaniu pisał swego czasu Piotr Pelczar w Przeglądzie Filatelistycznym".

600 PLN600 PLN
12987

1944 Wodzowie, seria czysta w narożnych prawych górnych czworoblokach, piękny stan, gwarancja.

1 800 PLN1 600 PLN
13023

1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych, narożny znaczek za 25 gr., bez gumy, gwarancja Mikulski; krótko cięty znaczek za 50 gr. z pełną oryginalna gumą, sygnowany BMK, gwarancja Łaszkiewicz; (Fi.7000.-) atrakcyjna cena wywoławcza.

2 000 PLN2 000 PLN
13026

1944 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawy 26, przesyłka dostarczona przez Turcję i Egipt, stemple i zalepki cenzury.

120 PLN120 PLN
13028

1944 list polecony z Lublina 1.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 98 i zalepka i stemple cenzury w Egipcie, stempel tranzytowy z Ankary.

180 PLN180 PLN
13059

1944-5 fałszerstwa znaczków pocztowych Polski Ludowej autorstwa M.Perzyńskiego i J.Kapkowskiego.

60 PLN50 PLN
13064

1945 list z Lublina 22.1.45 do Centralnego Komitetu Żydowskiego w Polsce, stempel cenzury wojskowej nr 100 na odwrocie i zalepki cenzury angielskiej.

160 PLN160 PLN
13071

1945 list polecony z Wadowic do Stanów Zjednoczonych, prowizoryczna erka, stempel cenzury wojskowej nr 360.

100 PLN100 PLN
13080

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemno brązoworóżowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

160 PLN160 PLN
13098

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, prawy górny znaczek z bardzo rzadkim błędem na poz.22 "przerwa w cyfrze 1", gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
13099

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.7 "wąskie z w zł" (Fi.750.-), gwarancja i opis Sccmutz.

600 PLN600 PLN
13109

1945 wyzwolenie miast, znaczek z częściowym abklaczem znaczka podstawowego.

30 PLN30 PLN
13111

1945 list polecony z Krakowa do Katowic, znaczek z przesuniętym nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 573, gwarancja Petriuk.

700 PLN700 PLN
13121

1945 wyzwolenie miast, znaczek z dolnego rzędu z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja.

60 PLN60 PLN
13125

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 24/35, górny lewy znaczek z błędem "brak haczyka w 1", górne znaczki Ł blokowe, znaczki dolne Ł kursywą, gwarancja i opis Walocha.

400 PLN400 PLN
13140

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym I walca "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
13196

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, sześcioblok znaczków za 3 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem, dodatkowo na poz.37/87 błąd "pierwsze a ścięte z prawej na dole", na kilku znaczkach "zamknięte e" i "zalane cyfry 45", a na znaczku z poz.100 "grube o" i ważny błąd na znaczku podstawowym z III walca "wypustka na A w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

400 PLN400 PLN
13239

1945 wydanie łódzkie, znaczek makulaturowy bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

50 PLN50 PLN
13242

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba bez nadruku, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
13245

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek z błędem "odbity fragment 4 belki", gwarancja.

80 PLN80 PLN
13248

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego.

30 PLN30 PLN
13253

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, znaczek z charakterystyczna usterką w postaci pęknięcia na dolnym brzegu obrazka, gwarancja Schmutz.

400 PLN340 PLN
13308

70 PLN70 PLN
13359

1945 monografia pod redakcją Macieja Perzyńskiego "Czerwony błędnodruk znaczka za 1,50 zł /25 gr.", 111 stron, liczne ilustracje i podstawowe dane do określania autentyczności i pozycji.

60 PLN50 PLN
13367

1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Radomska do Łodzi, znaczek w kolorze jasnobrązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

20 PLN20 PLN
13368

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z nadrukiem I Formy na znaczku podstawowym z rysunkiem bardzo silnie przebijającym na odwrocie, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
13371

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem znaczka podstawowego.

60 PLN60 PLN