14335

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kart z kasownikami poszczególnych etapów: Katowice, Wrocław, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO.

40 PLN40 PLN
14349

1951 7. rocznica Manifestu lipcowego, frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 28.8 z Warszawy do Starachowic; datownik odbiorczy na odwrocie.

40 PLN45 PLN
14353

1951 7 rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta w czworoblokach (Fi.400.-), znaczek za 60 gr ma lekką pionową fałdkę, powstałą w trakcie procesu drukarskiego, widoczną na gumie.

300 PLN255 PLN
14366

1951 Ogólnopolska Spartakiada, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
14368

1951 Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej - Stalin, seria w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
14369

1951 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papierów.

35 PLN35 PLN
14372

1951 Festiwal Muzyki Polskiej, próba znaczka w kolorze brązowym, gwarancja.

1 000 PLN900 PLN
14386

1952 "FDC - 10. rocznica powstania PPR", minimalnie słabszy stan zachowania (na odwrocie koperty ślady podlepek).

10 PLN10 PLN
14389

1952 FDC - "Międzynarodowy Dzień Kobiet", na odwrocie koperty ślady podlepek.

10 PLN10 PLN
14398

1952 60. rocznica urodzin Bolesława Bieruta, seria w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN42 PLN
14400

1952 FDC - "110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej".

20 PLN20 PLN
14414

1952 FDC - "Zlot Młodych Przodowników Pracy w Warszawie", na odwrocie koperty ślady podlepek i kilka punktowych przebarwień.

20 PLN20 PLN
14422

1952 uchwalenie Konstytucji PRL, znaczki z błędami "uszkodzona cyfra 4 i plus".

90 PLN90 PLN
14465

1953 III Światowy Kongres Studentów w Warszawie, seria w czworoblokach, czyste (Fi.80.-), bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN51 PLN
14469

1953 Służba Zdrowia, seria w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN102 PLN
14513

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja.

200 PLN200 PLN
14517

1954 zwierzęta chronione, parka prób z dziurkowaniem "WZÓR", niekatalogowane, gwarancja.

600 PLN600 PLN
14527

1954 10-lecie PRL, luzak z serii.

40 PLN50 PLN
14567

1955 10. rocznica Układu Warszawskiego, komplet prób z nadrukiem PRÓBA w parkach rozdzielonych nieząbkowanym pustopolem, bardzo rzadkie, gwarancja.

4 500 PLN4 050 PLN
14581

1955 Dni Krakowa, narożny czworoblok znaczków za 60 gr. dwa dolne z błędem na poz.11 i 12 "przekreślony but" w róznych fazach, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
14602

1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, parka prób z dziurkowaniem "WZÓR", gwarancja.

600 PLN600 PLN
14659

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lewy znaczek z powtarzalną usterką w postaci kropki nad cyfrą 8 i kreską na literach JA w JANA.

15 PLN15 PLN
14660

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, prawy górny znaczek z błędem "plama w O w POLSKA".

30 PLN50 PLN
14717

1957 Dzień Znaczka, czworoblok znaczków za 2,50 zł., prawy dolny z błędem "kreska miedzy S a K" gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN180 PLN
14720

1957 Dzień Znaczka, prawy znaczek z błędem "otwarte usta".

80 PLN80 PLN
14721

1957 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "pieprzyk na policzku dziewczyny".

60 PLN60 PLN
14754

1958 400 lat poczt polskiej, arkusik w ozdobnym karnecie z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

15 PLN15 PLN
14764

1958 400-lecie Poczty Polskiej, rzadka odmiana - blok wydrukowany na stronie gumowanej, gwarancja Ways.

450 PLN450 PLN
14830

1960 "MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POMORZOZNAWCZA SZCZECIN 1960" znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.11 w Szczecinie; temat - ETNOLOGIA.

25 PLN25 PLN
14834

1960 550. rocznica bitwy pod Grunwaldem, seria w karnecie okolicznościowym.

10 PLN10 PLN
14836

1960 karnet - "550 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" z dodatkowymi kasownikami okolicznościowymi z pola biwy.

40 PLN40 PLN
14843

1960-61 Historyczne miasta polskie, seria 20 znaczków w czworoblokach, czysta (Fi.204.-).

160 PLN160 PLN
14942

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, karnet będący jednocześnie zaproszeniem na wystawę z czystym czarnodrukiem o niskim numerze 000134, większość ocalałych zaproszeń jest wypełniona i nosi więcej śladów zużycia.

300 PLN300 PLN
14951

1963 100.rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, dwie parki tête-bêche, czyste.

25 PLN25 PLN
14974

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 3 zł. z nowo odkrytym spektakularnym błędem "okrągła odznaka (w miejscu orzełka) na hełmie żołnierza", na zwykłym znaczku nie ma odznaki - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja.

160 PLN144 PLN
14975

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 3 zł. z nowo odkrytym spektakularnym błędem "okrągła odznaka (w miejscu orzełka) na hełmie żołnierza", na zwykłym znaczku nie ma odznaki - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja Krawczyk.

60 PLN54 PLN
14976

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "kropka w S w POLSKA" na poz.4; gwarancja Krawczyk.

40 PLN56 PLN
15022

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, koperta FDC.

10 PLN10 PLN
15047

1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, blok.

80 PLN80 PLN
15054

45 PLN45 PLN