9317

1917 Legiony Polskie - zestaw dokumentów związanych z Franciszkiem Trzecieckim - legionistą 9 kompanii 4 Pułku Piechoty: fotografia legionisty (jako szeregowca); karta rannego z datą 4/IX; fotografia przedstawiająca legionistę (jako podporucznika) w grupie żołnierzy przed Komendą Domu Rekonwalescentów Legionów Polskich w Kamieńsku, datowana 11/XI.1917; karta szczepień z Kamieńska i pieczęć formacyjną z orłem "Komenda Stacyi Legionów Polskich w Kamieńsku" (Berek P253).

300 PLN300 PLN
9328

1917 kartka z niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny "10. Kompagnie / Res. - Inf. Regt. Nr. 272", ciekawy stempelek "AUSTR - WĘG / OBSZAR / OKUPOWANY ? W POLSCE".

100 PLN90 PLN
9334

1917 karta wysłana z poczty etapowej Kozienice do Wiednia ze stemplem formacyjnym "R.P.Z.A.A. KOZIENICE Nr. 5 / in Wilcza Wola".

45 PLN35 PLN
9335

1917 widokówka wysłana z poczty etapowej Lipsko do Wiednia ze stemplem formacyjnym komendy żandarmerii w Wierzbniku, posterunek w Solcu.

120 PLN95 PLN
9341

1917 okupacja austro-węgierska, karta wysłana do Czech ambulansem pocztowym na trasie Kowel – Trzebinia numer 33 ze stemplem formacyjnym "Station Suchedniów / K.u.k. Heeresbahn".

220 PLN198 PLN
9379

1918 dekoracyjny ilustrowany formularz wysłany 4.XII z obozu jenieckiego we Włoszech do miejscowości Rybarzowice; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania.

120 PLN100 PLN
9385

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Ruble, II wydanie, rzadki na cienkim papierze bez znaku wodnego, unieważniony ręcznie.

600 PLN480 PLN
9395

1918 karta wysłana z poczty etapowej Działoszyce „b” do Wierzbnika ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm-Inf. Regi. No. 31.".

140 PLN110 PLN
9398

1918 Armia generała Hallera, kartka z pierwszego obozu armii w Sille-le Guillaume 26.7.18 do Paryża, stempel pocztowy obozu "DEPOT des TROPES POLONAISES - Camp de Sille-le Guillaume / Le Vaguemestre" i datownik.

300 PLN270 PLN
9402

1919-1921 wojna polsko-sowiecka, dwie widokówki wysłane do żołnierza 23 pułku piechoty wchodzącego w skład 3 Dywizji Piechoty Legionów, adresowane na pocztę polową nr.20:
pierwsza z początkowego okresu wojny, datowana 25.X.1919 wysłana z Częstochowy w czasie gdy adresat walczył na północnym skrzydle Frontu Litewsko-Białoruskiego w składzie Grupy Operacyjnej gen.Rydza-Śmigłego nad Dźwiną i na przedpolach Dyneburga; gwarancja;
druga z końcowego okresu wojny, wysłana 15.III.1921 z Częstochowy już po zakończeniu działań militarnych i tuż przed podpisaniem (18.III) w Rydze traktatu pokojowego kończącego wojnę.
W okresie zawartym pomiędzy datami wysyłki tych dwóch widokówek jednostka, w której służył adresat przeszła wyjątkowo ciężki, ale i chwalebny szlak bojowy; brała udział w najważniejszych kampaniach tej wojny: bitwie o Dyneburg, bitwie warszawskiej (pod bezpośrednim dowództwem marszałka Piłsudskiego), bitwie niemeńskiej; przesyłki dom-front są dużo rzadsze niż front-dom, gdyż znacznie trudniej je przechować w niejednokrotnie bardzo ciężkich warunkach frontowych.

320 PLN288 PLN
9422

1921 prywatne wydanie znaczków okupacyjnych dla Zachodniej Ukrainy - przedruk na znaczkach ukraińskich, z orłem, i nominałem w polskiej walucie, kompletna seria na wycinkach z rzadkim datownikiem ВИННИЦА.

150 PLN150 PLN
9446

1915-6 Warszawa, zestaw blisko dwustu znaczków poczty miejskiej w Warszawie.

400 PLN400 PLN
9500

1916 Warszawa, czworoblok prób znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze brunatnym, gwarancja.

600 PLN500 PLN
9518

80 PLN120 PLN
9580

1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
9593

1918 Brzeziny, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z lokalnym nadrukiem "Poczta / Polska / Orzeł", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
9594

1918 Brzeziny, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z lokalnym nadrukiem "Poczta / Polska / Orzeł", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
9607

1918 Przemyśl, kasowany znaczek za 40 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", bardzo ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

50 PLN143 PLN
9612

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 60 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", na podlepce, ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

50 PLN70 PLN
9613

1918 Przemyśl, znaczek austriacki gazetowyy za 2 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

50 PLN130 PLN
9624

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.

40 PLN40 PLN
9641

1918 wydanie pomnikowe, seria.

100 PLN115 PLN
9642

1918 seria pomnikowa, seria znaczków stemplowanych.

35 PLN35 PLN
9681

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

70 PLN63 PLN
9693

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa stemplowana seria, znaczek za 3 i 5/3 fen. gwarancja i oznaczenie (6a i 9Ib).

70 PLN70 PLN
9696

1918 wydanie PP/GGW, komplet katalogowanych odmian znaczków za 3 fen.: z nadrukiem GGW półbłyszczącym, matowym i najrzadszym silnie błyszczącym oraz farbą anilinową, wszystkie znaczki w pięknym stanie z gwarancja i oznaczeniem Schmutz.

2 500 PLN2 250 PLN
9700

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z przesuniętym nadrukiem, guma poprawiana, gwarancja Schmutz.

50 PLN45 PLN
9759

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW farbą anilinową, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie.

30 PLN30 PLN
9784

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy i bardzo rzadkim nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski i.

800 PLN800 PLN
9785

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

250 PLN250 PLN
9786

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

70 PLN70 PLN
9796

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem drugą formą - czwarta kreska na górze znaczka, gwarancja.

40 PLN40 PLN
9798

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, z błędem na poz.11 "podniesione s", gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
9799

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
9800

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, dolny lewy znaczek z błędem "podniesione s", podlepki na górnym marginesie i pomiędzy górnymi znaczkami, dolne znaczki, w tym z błędem bez podlepek lub ich śladu, gwarancja i oznaczenie.

280 PLN280 PLN
9802

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
9826

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem pierwszej formy w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

600 PLN727 PLN
9831

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym z nadrukiem drugą formą, gwarancja z opisem Schmutz.

70 PLN70 PLN
9836

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, parka znaczków z pierwszego i drugiego wiersza z charakterystyczną, różną odległością między drugą, a trzecią kreską na obu znaczkach, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN340 PLN
9844

1918 PIOTRKÓW KALISKI - wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony bardzo rzadkim jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Piotrków" o wym.40x5 w kolorze fioletowym, gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN