The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
27249

1939 list z Stratynia (Kresy w powiecie rohatyńskim) do Ameryki, znaczek z dopłatą na pomoc zimową.

30 PLN30 PLN
27252

1939 pojedyncza frankatura na liście z Łodzi do Niemiec.

10 PLN10 PLN
27270

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku.

70 PLN70 PLN
27388

1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa.

360 PLN360 PLN
27392

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, pięknie cięta seria czysta.

120 PLN120 PLN
27408

1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (wycena serii na podlepkach Fi.9500.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk.

6 000 PLN6 000 PLN
27414

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, parka znaczków za 50 f. na żeberkowanym poziomo papierze, na wycinku z listu poleconego, oryginalnie kasowane znaczki tego wydania należą do wielkich rzadkości, listów znanych jest tylko kilka sztuk, fotoatest Schmutz.

3 000 PLN2 600 PLN
27415

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek 1 mk. w rzadkim - niebieskoszarym odcieniu, bardzo ładny stan, ze zbiorów i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja firmowa Gryżewski.

1 500 PLN1 500 PLN
27427

1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku (Fi.3665.-; Mi.1687 euro), w tym dwa najrzadsze wydania, bardzo wysoko wyceniona seria widokowa z nadrukiem I formą (Fi.12a-14a 1000.-, Mi.12-14 480 euro) i znaczek za 1 zł z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK, bardzo ładny stan zachowania, wszystkie znaczki przedrukowe gwarancja Mikstein, Krawczyk, Kalinowski, Schmutz.

2 750 PLN2 750 PLN
27457

1930 Port Gdańsk, gwarancja Schmutz.

40 PLN40 PLN
27496

1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku.

25 PLN25 PLN
27554

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

160 PLN160 PLN
27586

1922 kartka firmowa ze Strzelc - Gross Stehlitz, dziura po dziurkaczu.

20 PLN20 PLN
27591

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list ofrankowany całą serią do Londynu, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia "AGENCJA", na odwrocie zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 787 P.C.90."; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
27598

1942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na podlepkach skasowana na kopercie metalowym datownikiem typu I w agencji pokładowej nr.5 Polskiej Marynarki Handlowej na statku m/s "Sobieski" 14.VII.1945 (wszystkie agencje na polskich okrętach i statkach czynne były do 11.VII.1945); znaczki kasowane w agencjach statków handlowych są dużo rzadziej spotykane i bardzo trudne do zdobycia.

120 PLN140 PLN
27599

1942 rocznica wznowienia Poczty Polskiej na emigracji, pamiątkowa karta pocztowa ofrankowana parką znaczków za 5 gr skasowaną 15.XII metalowym datownikiem typu I agencji marynarki handlowej bez ustawionego numeru; dodatkowa nalepka poczty polowej skasowana datownikiem POLSKA POCZTA POLOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
27600

1943 list polecony z agencji polskiej marynarki wojennej do Blackpool, stempel cenzury brytyjskiej, opłata zgodna z taryfą pocztową.

200 PLN200 PLN
27601

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na liście poleconym nadanym 6.IV.1944 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia "AGENCIA", czerwony stempelek cenzury brytyjskiej P.94; walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona).

150 PLN150 PLN
27603

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczki na ilustrowanym formularzu kartkowym przedstawiającym walkę z czołgami niemieckimi w czasie Wojny Obronnej Polski 1939, skasowane 11.XII metalowym datownikiem typu II w agencji pokładowej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", dodatkowo trójkątna efektowna zalepka Holenderskiej Poczty Polowej skasowana stemplem DUTCH FIELD POST NEDERLANDSCHE VELDPOST, adreso odbiorcy częściowo usunięty.

80 PLN80 PLN
27613

1939 Obszary anektowane przez ZSRR - Równe, lokalny nadruk ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп. - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na parce polskich znaczków międzywojennych z serii historycznej za 10 gr., wykonany w październiku 1939r. z inicjatywy naczelnika urzędu pocztowego w Równem Tichonowa (Fi.str.187), gwarancja Krawczyk.

300 PLN300 PLN
27614

1939 Obszary anektowane przez Litwę, okolicznościowe wydanie przedrukowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będące w obiegu na terenach okupacji litewskiej, czyste.

40 PLN40 PLN
27658

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - ilustrowana karta pocztowa (Organizacja Todt) wydania przedrukowego na papierze żółtym, ostemplowana okolicznościowo 11.I w Równem Wołyńskim; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
27685

1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 50 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej.

160 PLN160 PLN
27686

1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 30 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej.

160 PLN170 PLN
27688

1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 1 Fr.+50 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, mały ślad po podlepce.

120 PLN120 PLN
27708

1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, znaczek za 50 gr. - okręt podwodny ORP Orzeł.

80 PLN80 PLN
27716

1942 znaczek tajnej poczty stosowany do kwitowania datków na cele konspiracyjne.

35 PLN35 PLN
27725

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, na odwrocie sygnatury MIR, WR i MS - Mikstein.

30 PLN30 PLN
27732

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", narożny cięty znaczek V wydania w rzadkim odcieniu koloru brązowolila - II nakład.

40 PLN40 PLN
27734

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład, pełna oryginalna guma.

30 PLN30 PLN
27738

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania w kolorze jasnofioletowym - II nakład.

20 PLN20 PLN
27786

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych.

70 PLN70 PLN
27845

1940 kartka z Warszawy do Wiednia.

40 PLN40 PLN
27930

1941 list nadany w agencji pocztowej w Gnojnie do Kielc.

50 PLN45 PLN
27931

1941 list nadany w agencji pocztowej w Pierzchnicy do Kielc.

50 PLN45 PLN
27961

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Janina do Chmielnika, dwuwierszowy stempelek w ramce "Janina über Busko Zdroj" z dopisaną ręcznie datą, datownik urzędu nadrzędnego Busko Zdrój z 25.VI, na odwrocie kasownik odbiorczy.

50 PLN45 PLN
27969

1942 list nadany w agencji pocztowej w Sulejówku przez Warszawę do Goleniowa.

50 PLN45 PLN
27984

1942 list nadany w agencji pocztowej w Cegłowie przez Mińsk do Łodzi.

50 PLN45 PLN
27986

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Brzeska.

50 PLN45 PLN
27988

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Rudzie Skaryszewskiej przez Kielce do Lublina.

50 PLN50 PLN