22251

1931 przekaz paczkowy z Bielska do Kołomyi.

50 PLN50 PLN
22254

1932 przekaz paczkowy z Krakowa do Miejsca Piastowego.

50 PLN50 PLN
22256

1932 polecony list urzędowy z Krakowa do Bełża, nieodebrany i zwrócony nadawcy.

35 PLN31 PLN
22260

1932 list z Gminnej Kasy Pożyczkowo - Oszczędnościowej wysłany z Pyzdr do Kazimierza Biskupiego, list opłacony przez odbiorcę w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty.

40 PLN40 PLN
22264

1936 miejscowy list urzędowy z Krakowa, nieodebrany i zwrócony nadawcy.

40 PLN36 PLN
22267

1937 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę opłacony znaczkiem dopłaty.

15 PLN15 PLN
22269

20 PLN20 PLN
22271

1937 pocztowy dowód przyjęcia z Plesewa.

15 PLN15 PLN
22282

1939 pocztowy dowód wpłaty z Puszcykowa.

15 PLN15 PLN
22309

1987 niedostatecznie opłacony list zagraniczny, wysłany 11.3 z Rzymu do Warszawy, Poczta Polska pobrała od odbiorcy dopłatę 25 zł; znaczki unieważnione poprzez kreślenie.

30 PLN30 PLN
22317

1920 list firmowy z Gdańska do Niemiec.

90 PLN90 PLN
22331

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, ale nie mniej niż 150 euro od sztuki (Mi.320 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
22426

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczków za 1 G./ 1.000.000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.34 "uszkodzone R w MARK i pęknięta obwódka herbu" (Mi.196 euro), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

400 PLN400 PLN
22450

180 PLN162 PLN
22464

1930 PALSCHAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.8 z Palschau (Palczewo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

90 PLN90 PLN
22465

1930 GROSS ZÜNDER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 25.8 z Groß Zünder (Cędry Wielkie) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
22484

1934 wydanie przedrukowe z dopłata na Pomoc zimową, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
22499

1935 "BESUCHT DIE NSV-AUSSTELLUNG "VOLK AM WERK" DANZIG 29.9.-13.10.1935" (zwiedź wystawę NSV "Naród przy pracy") Danzig 5, kasownik okolicznościowy stosowany zaledwie przez miesiąc, na liście (druki) przesłanym 10.10 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
22503

100 PLN100 PLN
22505

120 PLN120 PLN
22547

1939 list polecony z Sopotu do Gdańska opłacony znaczkami poczty niemieckiej.

100 PLN100 PLN
22565

1895 koperta prywatnej poczty Hansa z Szczecina.

30 PLN30 PLN
22598

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 84, brak rombu; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki; gwarancja Schmutz;

200 PLN180 PLN
22718

1920 kartka do korespondencji zagranicznej.

40 PLN36 PLN
22741

1926 kartka z Torunia do Austrii.

20 PLN20 PLN
22795

1936 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie.

40 PLN40 PLN
22821

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

20 PLN20 PLN
22874

40 PLN40 PLN
22934

1952 PODWÓJNY NADRUK - wycofana koperta 12I, drukowana z XI walca, z hasłem propagandowym A, ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i podwójnie nadrukowanym stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym, tekstem "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; unikalny - prawdopodobnie jednostkowy egzemplarz; bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN1 440 PLN
23074

2006 karty pocztowe czyste, rocznik - 31 sztuk (Fi.87.-).

120 PLN108 PLN
23085

1931 Otwarcie regularnej linii Lotniczej Gdańsk - Warszawa - Lwów - Sofia - Saloniki, list lotniczy przesłany 29.VI na trasie Lwów - Sofia; lotem tym przesłano zaledwie 62 sztuki poczty!!! doskonały stan zachowania.

900 PLN900 PLN
23234

1993 POLSKA '93 ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA - POZNAŃ 7-16.V, okolicznościowy "bloczek" przygotowany przez pocztę Watykanu z okazji wystawy, bardzo piękny walor.

50 PLN50 PLN
23253

1966-9 1000-lecie Chrztu Polski i rocznica bitwy pod Monte Cassino, bloki autorstwa Czesława Słani.

200 PLN200 PLN
23365

1910 widokówka Skarżysko (Stacja), czysta

80 PLN80 PLN
23375

1916 widokówka Wyżnica (Ringplatz), czysta.

60 PLN60 PLN
23449

1939 widokówka Czortków (Kaplica Fundacji Ubogich im.Hieronima Sadowskiego), z obiegu.

60 PLN60 PLN
23461

1984 szwajcarska koperta z podobizną Lecha Wałęsy i jego autografem ostemplowana okolicznościowo w Oslo z okazji przyznania mu nagrody Nobla.

25 PLN25 PLN
23496

1933 III Rzesza, Chicagofahrt - jubileuszowy 50-ty lot zeppelinowy na wystawę światową do Chicago, list polecony nadany w Friedrichshafen (Sieger 238) adresowany do Świdnicy, ofrankowany bardzo drogą i poszukiwaną serią przedrukową (same znaczki Mi.1000 euro) i opatrzony stemplem z trasą przelotu, na odwrocie kasowniki odbiorcze - zielony okolicznościowy z Friedrichshafen 2.XI i eksploatacyjny Schweidnitz 3.XI; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

2 000 PLN2 000 PLN
23540

100 rocznica urodzin Aleksandra Lapunowa, znaczek czysty.

15 PLN15 PLN
23610

1949 ZSRR, 100 lecie urodzin Iwana Pawłowa, seria czysta.

20 PLN20 PLN