40166

1944 banknot oflagu II.D wydany przez Bank Obozowy o nominale 10 gr., sygnowany przez Zarząd, ładny stan.

100 PLN90 PLN
40176

1942 bożonarodzeniowa grafika obozowa, sygnowano Bronek.

120 PLN120 PLN
40178

1943 Wielkanocna grafika obozowa, na odwrocie życzenia, data 8.IV.43. Neubrandenburg i podpis Bronek.

120 PLN120 PLN
40200

1944 POCZTA HARCERSKA - karta GG użyta jako formularz wysłana ze Wspólnej na Cichą (Śródmieście Płd. na Powiśle) ze stemplem nadawczym "POCZTA POLOWA WARSZAWA PŁD" z lilijką harcerską - Gryżewski typ 7 (Fi.3000.-); obok stempelek "OPŁATA UISZCZONA" - typ 32, a nad nim stempelek tranzytowy ze Śródmieścia Płn. "16 SIERP 1944" - typ 29 i numer przesyłki czerwoną kredką; na odwrocie stempelek "CENZURA HARCERSKA" - typ 1; przesyłka musiała być przeniesiona, pod ostrzałem, płytkim przejściem przy Kruczej, jedynym przecinającym dzielącą obie części Śródmieścia Al.Sikorskiego (Al.Jerozolimskie), a potem w dół skarpy na Powiśle; typowy dla trudnych warunków stan zachowania - ślad złożenia karty (tak je często przenoszono) i przebarwienia, czytelne odbitki stempli harcerskich, świetnie udokumentowany obieg; gwarancja.

3 200 PLN3 200 PLN
40215

1944 dwa zaświadczenia wydane przez Radę Główną Opiekuńczą w Kielcach dla Mieczysława Hiszpańskiego, który wraz z ludnością cywilną Warszawy, która znalazła się na obszarze kontrolowanym przez Niemców, został wywieziony do obozu przejściowego w Pruszkowie - Dulag 121, a stamtąd został przewieziony do miejscowości Białaczów; dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
40232

50 PLN50 PLN
40237

1940 znaczek wydania dla internowanych w Szwajcarii.

25 PLN25 PLN
40240

25 PLN25 PLN
40243

1940 kartka dla internowanych w Szwajcarii.

35 PLN35 PLN
40245

45 PLN45 PLN
40282

1942 BuAB 42 - jeniecki batalion budowlano-roboczy, karta podwójna wysłana z obozu 17.IX do Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu, niemy kasownik nadawczy; stempelek cenzora nr.2; zwraca uwagę zakodowany adres zwrotny Feldpost-Nr. 07 066; stan słaby.

20 PLN18 PLN
40364

1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach.

80 PLN72 PLN
40386

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I, piękny stan, gwarancja Mikstein.

70 PLN70 PLN
40387

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
40390

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 50/50 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
40392

1944 Niezabitów, znaczki stemplowane z nadrukiem lokalnych.

240 PLN240 PLN
40393

1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./6 gr. wydania prowizorycznego z lokalnym nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym (nakład 225 szt.), bez gumy, gwarancja.

150 PLN340 PLN
40394

1944 KRASNYSTAW c, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 146/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

400 PLN400 PLN
40410

1944 URZĄD POCZT.-TEL. ŁUKÓW 1, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym, unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu 188/1 - przedwojenna pieczęć urzędowa z godłem państwa, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

800 PLN800 PLN
40411

1944 WŁODAWA, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze jasnozielonym, unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu 374/1 - kasownik przedwojenny z usuniętym napisem, fioletowa plama to charakterystyczna cecha rozpoznawcza tego kasownika, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

600 PLN600 PLN
40416

1944 HRUBIESZÓW a, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 90/1 - datownik GG z usuniętymi napisami UBER i (DISTR LUBLIN), gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

400 PLN400 PLN
40427

1944 parka znaczków z kasownikiem prowizorycznym Włoszczowej.

30 PLN30 PLN
40429

1944 Goznak, znaczek z rzadkim silnym przesunięciem perforacji, belka już na górze znaczka.

80 PLN80 PLN
40433

1944 list polecony z Warszawy 17.XI.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, stempel cenzury wojskowej nr 88, stemple tranzytowe z Ankary i Egiptu z zaklejką cenzorską, stempel odbiorczy z 15.V.45!, dekoracyjny walor w doskonałym stanie.

240 PLN361 PLN
40434

1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej.

130 PLN130 PLN
40468

1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222.

120 PLN110 PLN
40469

1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239.

120 PLN120 PLN
40470

100 PLN100 PLN
40475

1945 kartka z Puław 25.4.45 do Tworek, niemy kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 168.

50 PLN50 PLN
40478

1945 miejscowy list polecony z Lublina 19.1.45 opłacony serią znaczków okolicznościowych, na odwrocie stempel cenzury wojskowej numer 395.

240 PLN240 PLN
40498

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

180 PLN162 PLN
40501

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.45 "lewa kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk.

50 PLN50 PLN
40592

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "Kieice".

25 PLN25 PLN
40618

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cieńsze y".

25 PLN25 PLN
40629

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, ablkaczem i z błędem nadruku na poz. 70 "litera i niższa".

100 PLN80 PLN
40679

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek z obniżoną dolna perforacją poziomą, prosta 2 - wyższy obrazek znaczka.

45 PLN45 PLN
40700

1945 zabytki Krakowa, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

25 PLN25 PLN
40721

1945 całostka z hasłem propagandowym 5, kasownik okolicznościowy Święta Ludowego w Warszawie.

20 PLN20 PLN
40761

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka ciętych znaczków za 5 zł., gwarancja Schmutz.

1 800 PLN1 500 PLN
40803

1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.3.1947 z Warszawy do Milanówka.

10 PLN10 PLN