39827

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze y1 (nakład 1376 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN108 PLN
39831

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 (nakład 949 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN180 PLN
39832

1942 Pocztylion, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

160 PLN160 PLN
39841

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

125 PLN110 PLN
39842

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

110 PLN100 PLN
39844

110 PLN100 PLN
39845

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

125 PLN100 PLN
39850

40 PLN35 PLN
39851

50 PLN45 PLN
39854

1942 "Czuwaj" karnet świąteczny z wklejoną grafiką (sygn.DZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet.

800 PLN600 PLN
39855

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen w karnecie z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym i noworocznymi, przesłany 31.XII; efektowne i rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja.

250 PLN250 PLN
39857

1942 "Barbarka 1942" zaproszenie na obchody święta patronki górników św.Barbary w formie karnetu ozdobionego okolicznościową artystyczną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego; na odwrocie znaczek za 5 fen z serii Pochodnia skasowany 4.XII datownikiem; rzadki dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 500 PLN2 000 PLN
39859

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym skasowana 24.IV.43 na karcie ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą Zamek Królewski w Warszawie i Kolumnę Zygmunta z napisem "Alleluja"; dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN1 600 PLN
39880

1942 Wystawa Filatelistyczne, znaczek z przyciętego bloku, gwarancja.

180 PLN180 PLN
39883

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
39884

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" i datą "15.VIII.42", autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski, jeniec obozu - wybitny rzeźbiarz, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; na odwrocie nieczytelnie sygnowano; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

3 000 PLN2 300 PLN
39885

1942 zaproszenie na otwarcie wystawy i imprezy sportowej w ramach Tygodnia Sportu, ciekawa całość.

60 PLN160 PLN
39892

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja Schmutz,.

110 PLN100 PLN
39894

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

120 PLN105 PLN
39901

1943-44 Hetmani, seria czysta z kilkoma odmianami kolorów w tym na najwyzszej wartości, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

180 PLN180 PLN
39913

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

20 PLN18 PLN
39977

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

30 PLN25 PLN
39980

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, rzadkie fałszerstwo próby znaczka za 10 f. w kolorze brunatnoczerwonym.

150 PLN100 PLN
39984

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 2.X w dniu zakończenia Powstania Warszawskiego na kopercie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym figurę Chrystusa dźwigającego krzyż z warszawskiego kościoła św.Krzyża, z napisem "SVRSVM CORDA"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

500 PLN500 PLN
39987

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

40 PLN40 PLN
39991

1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach.

50 PLN50 PLN
39993

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

40 PLN36 PLN
40005

1944 karta pocztowa z ilustracją Krzyża Legionów Polskich wydana z okazji 30 rocznicy wymarszu 1 Kompani Kadrowej Józefa Piłsudskiego z krakowskich Oleandrów; dobry stan zachowania (ślady podlepek na odwrocie).

300 PLN300 PLN
40009

1944 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
40016

1945 "krwawa niedziela" - znaczek z nadrukiem, gwarancja.

70 PLN70 PLN
40019

1975 100-lecie polskiego osadnictwa w Kanadzie, miejscowość Wilno, koperta z ilustracją przedstawiającą znaczek (Fi.13) poczty obozowej, ostemplowana okolicznościowo 28.IV w Toronto.

40 PLN40 PLN
40021

1995 okolicznościowa widokówka z ilustracją bloku Poczty Obozu IIC (Fi.Bl.5) wydana przez Związek Żołnierzy Kresowych, wysłana z USA do wybitnego eksperta, znawcy poczt obozowych i zbieracza Prof. Stanisława Barańskiego.

30 PLN30 PLN
40026

1942 druty, znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
40031

1942 Trąbka pocztowa, seia czystych znaczków na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 334 szt.), gwarancja Falkowski.

360 PLN360 PLN
40046

1943 góry, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (nakład 692 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN120 PLN
40059

1944 kraty, znaczek marginesowy z gwarancją Schmutz.

90 PLN80 PLN
40075

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, znaczek za 1+1 mk. z tłem żółtopomarańczowym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Krawczyk.

220 PLN220 PLN
40076

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, znaczek za 1+1 mk. z tłem żółtym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
40077

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja Schmutz.

120 PLN102 PLN
40095

1945 Orzeł Biały, parka znaczków na papierze białym gładkim grubym niegumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN120 PLN