The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
277791828 list z Radomska do Piotrkowa ze stemplem "Interes Rządowy".

80 PLN

80 PLN

277951850 po, list wysłany 12.VI z Koźmina (Kozmin) do Krotoszyna (Krotoschin), ramkowy dwuwierszowy stempel nadawczy, dodatkowo na froncie listu stempelek listonosza "Jacobi", na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej i stempelek nadejścia.

50 PLN

40 PLN

278051854 list z Gorlic do Zwierzyńca, stemple tranzytowe z Sieniawy, Przemyśla, Jarosławia i Tarnogrodu.

100 PLN

85 PLN

278071865-6 dwa listy z Gniezna i Poznania ze stemplem "Ogólny interes kościelny" w kolorze czarnym i niebieskim.

100 PLN

80 PLN

278081868 list z Lubicza do Rosji, stempel nadawczy typ IIA.

50 PLN

70 PLN

278161864 (?), V wydanie Austrii - 2 kr. - frankatura pojedyncza, druk - oferta dotycząca cen hurtowych wyrobów metalowych gospodarstwa domowego, wysłany 14/3 z Wiednia do Nowego Wiśnicza, kasownik tranzytowy Bochnia 15/3 i odbiorczy Wiśnicz 16.MAR.

100 PLN

90 PLN

278171867 SKOLE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Skolem.

15 PLN

15 PLN

278191867 ŻMIGRÓD, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Żmigrodze.

20 PLN

20 PLN

278201867 gazeta Gwiazdka Cieszyńska, która to ukazywała się raz w tygodniu w sobotę z austriackim znaczkiem gazetowym doręczona w Nowym Sączu, gazeta spękana i pożółkła.

90 PLN

80 PLN

278311875 PRZEMYŚL, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Przemyślu.

20 PLN

20 PLN

278321877 list urzędowy z Lissy (Leszna), w środku odbitka pieczęci pocztowej.

30 PLN

27 PLN

278391889 telegram wysłany 20.XI z Kutna do Warszawy, na froncie owalny stempelek doręczyciela z napisami grażdanką - ORŁOWSKI (); na odwrocie zalepka telegraficzna; walor w idealnym stanie zachowania.

120 PLN

100 PLN

278451893 list z Środy do Poznania, ciekawy obieg pocztowy, list "wędrujacy".

85 PLN

70 PLN

278461896 karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 28.XI z Łodzi do Brunszwiku, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN

25 PLN

278471897 widokówka wysłana 11.10 z miejscowości Pola (główny port morski Austro-Węgier nad Adriatykiem) do Krakowa; rusztowy stempelek nadawczy; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

45 PLN

278621906 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; doskonały stan zachowania.

25 PLN

25 PLN

278631906 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

50 PLN

45 PLN

278641906 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 25.V z Honolulu na Hawajach do miejscowości Wielowieś (Bielwiese), dosłana na nowy adres; rzadki, niespotykany kierunek wysyłki; całość w minimalnie słabszym stanie zachowania.

120 PLN

100 PLN

278681909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

70 PLN

70 PLN

278921858 koperty poczty Miejskiej St. Petersburga, przed wprowadzeniem dla Poczty Miejskiej w Warszawie własnych kopert używano próbnie kopert Poczty Miejskiej St. Petersburga, koperty te są bardzo dużą rzadkością filatelistyki rosyjskiej i polskiej, znajdowały się w najlepszych kolekcjach, oferowane dwie koperty SU5CI z czego jedna ma odwrócony druk znaku opłaty, jest to unikalny okaz który przeszedł wiele wystaw światowych (stąd ślady po szpilkach, tak się kiedyś wystawiało), ostatnio był w słynnej kolekcji WISŁA, stan jak na ilustracji.

1 200 PLN

1 200 PLN

278951860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych kasowany rzadki kasownikiem ambulansu pocztowego na trasie Warszawa - Wiedeń, piękna odbitka stempla, znaczek w bardzo dobrym stanie, fotoatest Korszeń.

1 800 PLN

2 272 PLN

278981860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych na dużym wycinku kasowany kasownikiem numerowym 16 Ruda Guzowska, stopień rzadkości 6 punktów w 10 stopniowej skali rzadkości Bojanowicza, piękne odbicie kasownika, ciekawy usterka barwy czerwonej w postaci niedobitych dolnych rzędów kropek, ex Bojanowicz z jego gwarancją.

1 800 PLN

1 400 PLN

278991860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych na papierze grubym 0,09 mm, czytelnie stemplowany rzadkim kasownikiem 89 numerowym Żółkiewka, stopień rzadkości 5 punktów w 10 stopniowej skali rzadkości Bojanowicza,kasownik 89 poznaje się w odróżnieniu od 68 po większym brzuszku 8 na dole, w dolnym prawym rogu poprawiane ząbkowania, rzadka odmiana papieru grubego.

2 800 PLN

2 100 PLN

279001860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach zielonkawoniebieskim i karminoworóżowym; jest znaczkiem z pierwszej pozycji w arkuszu; klisza niebieska ma uszkodzone trzy liczby 10, dwa narożniki i całą lewą ramkę - opisane przez Z.Mikulskiego w "Filateliście" 2/2010; klisza czerwona ma spiłowane prawie całe trzy rzędy kropek na górze znaczka - to jedyny taki egzemplarz w arkuszu, oraz część trzeciego rzędu kropek na dole i dodatkowo uszkodzoną czerwoną obwódkę wokół herbu nad literą O w KOP, co jest pokazane na ilustracji po prawej, a opisane przez Z.Mikulskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2005; znaczek jest unieważniony polskim kasownikiem numerowym 102 - Zwierzyniec; ładny stan, podwójna gwarancja Krawczyk.

10 000 PLN

8 000 PLN

279011860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnym odcieniu i klarownym druku; nie posiada większych usterek rysunku; zachował oryginalne gumowanie na prawie całej powierzchni, miejscami guma jest zmatowiała i lekko wchłonięta w papier; na górze mały zaciek kleju i ślad po podlepce; poza dwoma złamanymi ząbkami ładna perforacja z czterema niewyciętymi otworami po lewej, kolorowy fotoatest Krawczyk.

10 000 PLN

8 000 PLN

279031860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych czysto stemplowany kasownikiem numerowym 3 z Nowego Dworu, 4 punkty rzadkości w 10 stopniowej skali według Bojanowicza, znaczek posiada usterkę w postaci odkształconego dolnego lewego rogu, ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

1 800 PLN

1 400 PLN

279041860 Królestwo Polskie, CZERWONY KASOWNIK BW, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym; klisza niebieska z bardzo zaawansowanym błędem "uszkodzone oba górne narożniki"; skasowano go, bardzo rzadkim na tym znaczku, polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko - Wiedeńska w kolorze czerwonym, stosowanym na Dworcu Warszawa, jest znany na kilku znaczkach i na jednym liście gdzie jego użycie zostało zresztą unieważnione przez przekreślenie niebieską kredką; ponad połowa istniejących znaczków została wykorzystana dwukrotnie, bo po przybiciu czarnego kasownika, czerwony BW był spod niego stosunkowo słabo widoczny; ten jednokrotnie użyty był ozdobą historycznych kolekcji Mertensa, Faberge, Bojanowicza i Mehrtensa, ma adnotację ołówkiem o dacie zakupu przez Faberge VI07 i zachował się w pięknym stanie - to chyba najładniejszy istniejący egzemplarz; ostatnio na allegro wystawiano uszkodzony zwykły znaczek z tym kasownikiem za 36000.-, tu bardzo atrakcyjna cena wywoławcza, fotoatest firmowy.

30 000 PLN

24 000 PLN

279061860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, papier cienki o rysunku prześwitującym, bardzo dobra prezentacja, znaczek profesjonalnie zdjęty z wycinka, fotoatest Berbeka.

1 800 PLN

1 800 PLN

279081860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych czysto stemplowany kasownikiem numerowym 151 z Szydłowca, 6 punkty rzadkości w 10 stopniowej skali według Bojanowicza, piękne żywe kolory i ładna odbitka rzadkiego stempla, gwarancja Korszeń.

3 000 PLN

3 100 PLN

279091860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych stemplowany kasownikiem numerowym Częstochowy z numerem "158", znaczek z błędem B1 "przerwana u dołu ramka i uszkodzona litera T", dodatkowo uszkodzony dolny lewy narożnik, bardzo ciekawe błędy, cieńszy papier z prześwitującym na drugą stronę rysunkiem, ładny stan zachowania.

1 800 PLN

1 350 PLN

279101860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, z nieopisanym dotąd błędem "duża kropa w niebieskim owalu nad P w KOP."; dodatkowo, unieważniony - co bardzo rzadkie, miejscownikiem Kibarty w dniu 11.3.; miejscowniki spotyka się na polskich jedynkach sporadycznie, w wielkich kolekcjach znajdowało się po kilka sztuk takich znaczków; dobra perforacja i ogólnie ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

8 000 PLN

6 000 PLN

279111860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych na wycinku listu z warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek posiada odmienny typ kliszy z podwójną obwódką herbu czerwoną i niebieską typu II, bardzo ładny stan, fotoatest Korszeń.

3 500 PLN

3 200 PLN

279121860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych na cienkim lekko prześwitującym papierze stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek posiada odmienny typ kliszy z podwójną obwódką herbu czerwoną i niebieską typu III, bardzo ładny stan, fotoatest Korszeń.

3 500 PLN

3 200 PLN

279131860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o bardzo ciemnych odcieniach, na cienkim papierze z prześwitującym rysunkiem, czytelnie unieważniony kasownikiem numerowym 266 - Przasnysz, w ekspedycji pocztowej na trakcie z Mławy do Pułtuska, współczynnik rzadkości - 5 punktów według M.A.Bojanowicza (Fi.3500+250.-), ładny stan, gwarancja Krawczyk.

3 200 PLN

3 000 PLN

279151860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych z bardzo ciemnym intensywnym odcieniem niebieskiego, na papierze cienkim 0,065 mm z rysunkiem widoczny na odwrocie znaczka, czytelnie stemplowany kasownikiem numerowym 37 Łomża, stopień rzadkości 3 punktów, w dobrym stanie, w prawym górnym rogu brak jednego ząbka ogólnie w dobrym stanie, błąd formy niebieskiej w postaci uszkodzonej dolnej i lewej ramki.

3 200 PLN

2 650 PLN

279181860 Królestwo Polskie, koperta do korespondencji krajowej, do Rosji i Finlandii, ze znakiem opłaty w lewym górnym rogu na papierze satynowanym z tłoczonymi kwadracikami, wysłana 24.4. według kalendarza juliańskiego z Warszawy do Orenburga; znak opłaty unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok datownik grażdanką; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa; Z.Mikulski w swoim artykule dotyczącym kopert Królestwa Polskiego "Filatelista" 3/2000 pisze: "... całostka ta jest o wiele rzadsza od listów ofrankowanych pierwszym polskim znaczkiem."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

6 000 PLN

6 000 PLN

279201861 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych na papierze cienkim z prześwitującym rysunkiem, rzadki kasownik w kolorze czerwonym ambulansu pocztowego na trasie Warszawa - Bydgoszcz z literami D.B. w okręgach, znaczek ma poprawione nieznacznie górne ząbki, bardzo ładna prezencja, ze zbioru M.Bojanowicza, gwarancja z opisem Schmutz.

6 000 PLN

6 000 PLN

279221862 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych na dużym wycinku listu z Warszawy, ładnie odbity kasownik i miejscownik warszawski.

1 200 PLN

900 PLN

279381866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), w rzeczywistości bardziej czytelnym niż na skanie, niska cena wywoławcza.

60 PLN

60 PLN

279542010 album z okazji wystawy zbioru Królestwa Polskiego na Zamku Królewskim w Warszawie pana Zbigniewa Mikulskiego, 60 stron, ilustracje najcenniejszych eksponatów.

90 PLN

90 PLN