27955

100 PLN120 PLN
27972

1915 kartka do Raszyna, znaczek kasowany niemym kasownikiem.

100 PLN90 PLN
28002

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 5 Pf. z matowym nadrukiem, gwarancja i opis Krawczyk.

15 PLN15 PLN
28003

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze ciemnoczerwonym z matowym nadrukiem GGW i co bardzo rzadkie w tym wydaniu z wyraźnym abklatschem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN72 PLN
28005

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 20 Pf. w kolorze fioletowoniebieskim, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

200 PLN180 PLN
28008

360 PLN306 PLN
28014

1916 okupacja austro-węgierska, formularz wysłany 3.X ze szpitala zapasowego nr.3 IV Armii za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie; ładnie odbita pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania.

35 PLN32 PLN
28060

1917 okupacja austro-węgierska, karta polowa wysłana 12.II.1917 do Chrząstowa, ocenzurowana w Kielcach, z odbitym współcześnie fałszywym stemplem legionowym z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Kielce z wyróżnikiem d.

50 PLN45 PLN
28069

1917 okupacja austro-węgierska, całostka wysłana z Lublina do Biłgoraja z nalepką dobroczynną na fundusz wdów i sierot, ciekawe stemple, kasowniki austriackiej poczty etapowej Lublin i Biłgoraj.

150 PLN135 PLN
28071

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 7.III z Lipna do Krakowa, ładnie odciśnięty stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
28079

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany do Wiednia z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Piotrków z wyróżnikiem c, ocenzurowany w Piotrkowie. Mały format listu, znaczki i kasowniki na odwrocie.

70 PLN63 PLN
28080

1917 okupacja austro-węgierska, list wysłany do Wiednia z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Busk in Polen z wyróżnikiem b.

40 PLN36 PLN
28126

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 26.IV.1918 do Czech z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Chełm z wyróżnikiem c.

30 PLN30 PLN
28127

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka (Krasnystaw. Widok na kościół z łąk Zdworza.) wysłana 14.VI.1918 na Morawy z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Krasnostaw.

60 PLN60 PLN
28132

1918 kartka z Dąbrowy 19.VII.18 do Katowic,adnotacja o dpołacie, gwarancja.

45 PLN40 PLN
28137

1918 widokówka wysłana do Koluszek z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Zamość.

25 PLN25 PLN
28156

1914 czysta widokówka przedstawiająca SHS Polonez w stoczni Austro - Węgierskiej Flotylli Wiślanej przy moście Dębickim w Krakowie.

200 PLN180 PLN
28158

120 PLN108 PLN
28159

50 PLN45 PLN
28163

150 PLN135 PLN
28173

1915 Legiony Polskie - formularz datowany 13.VIII we Lwowie, wysłany do Centralnego Biura Ewidencyjnego Legionów w Piotrkowie, stempelek cenzury lwowskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN45 PLN
28179

250 PLN225 PLN
28183

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonym z pierwszego nakładu numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 4, stempel kontrolny IX 54 typ IV.

160 PLN170 PLN
28193

1916 kartka z poczty polowej 118 6.1.1916 do Nowego Sącza, ciekawy stempel formacyjny "ORKIESTRA / 5. PUŁKU LEG. POL.".

350 PLN525 PLN
28215

1916 całostka wydana przez NKN z wydrukowanym znakiem w formie pieczęci lakowej "16.VII.1914 (-) NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW i SAMARYTANINA", wysłana ze Lwowa 8.VII.16 na pocztę polową 101, gwarancja

90 PLN81 PLN
28237

1917 list poczty polowej 378 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej i "Von der Armee / Im Felde".

60 PLN54 PLN
28247

1917 karta polowa legionów z orłem (S) wysłana w okresie tzw. kryzysu przysięgowego z Dęblina 17.7.17 z Sądu Polowego Legionów do Warszawy, datownik K. u. K. ETAPPENPOSTAMT 199, niebieski stempel "SĄD POLOWY KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH / Pułkownika ZIELIŃSKIEGO", stempel cenzury "Millitarlac gepruft" i fioletowy stempel opłaty poczty miejskiej z Warszawy, bardzo ciekawy walor mino słabego stanu.

80 PLN80 PLN
28258

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria z pełną oryginalną gumą, poza kilkoma lekkimi zmatowieniami w ładnym stanie, gwarancja Mikstein, Schmutz, Malinowski, Łaszkiewicz, Rachmanow, Krawczyk, Ways, większość znaczków ma po dwie gwarancje.

6 700 PLN6 000 PLN
28260

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego za 5 kop dofrankowana znaczkiem za 5 kop, wysłana 21.5 z Bobrujska do Lublina, przesyłka prawidłowo opłacona z pełną treścią w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
28286

70 PLN63 PLN
28289

400 PLN400 PLN
28315

1919 wojna polsko - bolszewicka, kartka z Tarnopola 18.7.19 do Francji, kartka ze stemplem formacyjnym 6. Dywizji Strzelców Polskich armii gen. Hallera.

900 PLN500 PLN
28316

1919 list z poczty polowej nr. 12 z Kopyczyńców (dzisiaj Ukraina) do Warszawy, stempel "Dowództwo dworca Kopyczyńce" i stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie.

250 PLN311 PLN
28317

1919 list nadany z głównej poczty polowej w Warszawie 23.12.19 do Zakopanego, pieczęć pocztowa Stacji Zbrojnej W.P. w Warszawie.

130 PLN100 PLN
28318

1919 POCZTA POLOWA W.P.*1* - "Naczelne Dowództwo W.P. na Gal.Wsch./ Kwatermistrzostwo, Oddział sztabowy"; od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 18.I.1919. jest wczesny, dwa tygodnie po najwcześniejszej dacie użycia tego datownika - typu 4b tzw. "gruba 1"; początek roku 1919 to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor z dodatkową dwuwierszową pieczęcią formacyjną Naczelnego Dowództwa, ładna patriotyczna karta w niezłym stanie zachowania.

500 PLN450 PLN
28325

1919 kartka pisana 3.4.19z 8. pułku artylerii z frontu walk o Lwów do Warszawy, datownik poczty polowej "POCZTA POLOWA W. P. * 12 *" oraz stempel formacyjny z orłem "ĘDNA BATERJA 8.PUŁKU ARTYLE...".

110 PLN110 PLN
28326

1919 kartka pocztowa z Grodna 23.VIII.19 do Białej, rzadki datownik poczty polowej "FRONTOWA POCZTA POLOWA No 38", formacyjny stempel "Urząd Gospodarczy Grodno", stempel cenzury w ramce "Cenzurowano" oraz czerwona parafka cenzora.

220 PLN220 PLN
28331

1919 stemple formacyjne jednostek Armii gen. Hallera z okresu ich przyjazdu do Polski.

90 PLN80 PLN
28332

1919 kartka z Częstochowy 25.6.19 ze Sztabu Armii gen. Hallera do Somme we Francji, rzadki datownik "TRESOR ET POSTES * 310 * (-) 25-6-19, kasownik odbiorczy SOMME 30-6-19.

700 PLN600 PLN
28333

1919 kartka pisana z Krakowa 29.4.19 do 2. baterii 2. pułku artylerii legionów (w tym czasie biorący udział w walkach z bolszewikami w rejonie Wilna) na pocztę polową 20., czytelnie odbity rzadki stempel cenzury wojskowej w ramce "Gł. poczta polowa w Warszawie/ Cenzura wojskowa / L. 10.".

270 PLN243 PLN