29856

1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%", druk-koperta do przesyłek masowych, opłacona jak zwykły list i wysłana 30.III z miejscowości Kosów Huculski do Tarnowa, koperta firmowa: "BLIMA VOGEL WYTWÓRNIA KILIMÓW w KOSOWIE HUCULSKIM".

40 PLN35 PLN
29891

1939 całostka ostemplowana rzadkim okolicznościowym wirnikiem "Polski Biały Krzyż niesie oświatę żołnierzowi + Bądź członkiem Polskiego Białego Krzyża" z nieewidencjonowaną datą użycia z maja 1939 (Myślicki 37126 podaje XI.1937).

35 PLN35 PLN
29895

1939 Król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr. - karta ilustrowana przeznaczona do korespondencji zagranicznej, wysłana 9.IX.1939 z miejscowości Chomsk do Buenos-Aires, rzadko spotykany kierunek wysyłki! jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu; niezły stan zachowania; zdecydowanie niedoceniana w katalogach (Fi.1500.-).

1 800 PLN1 500 PLN
29947

1921 różne rysunki, 1 i 3 mk. - frankatura mieszana dwóch wydań, prawidłowo opłacona widokówka wysłana 5.VIII z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Święcian; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
29948

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym tłem i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
29952

1921 różne rysunki, makulatura próby znaczka za 6 mk., zasadniczy rysunek w zmienionym kolorze o podwójnym - jednym odwróconym druku, gwarancja.

60 PLN50 PLN
29980

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 6 mk., z podwójnym - normalnym i odwróconym tłem, gwarancja Schmutz.

240 PLN240 PLN
30020

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

120 PLN108 PLN
30032

1919 Konstantynopol, znaczek z nadrukiem LEVANT w kolorze matowym, gwarancja.

160 PLN160 PLN
30045

1926 Port Gdańsk, seria w najtańszych odmianach, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
30048

1926 Port Gdańsk, znaczek z cienkim nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

160 PLN140 PLN
30051

1926 cięta próba kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Gryżewski, Łaszkiewicz, Wiatrowski.

500 PLN400 PLN
30053

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim, gwarancja Kalinowski.

60 PLN65 PLN
30079

1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Kalinowski.

120 PLN120 PLN
30081

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu II: cyfra "1" z małym szeryfem, cyfra "5" pochyła; błąd w sygnaturze nakładu "brak kropki po Z"; po za lekkim zmatowieniem wzdłuż dolnej krawędzi - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta, nie znaleziono nawet czystego egzemplarza do reprodukcji w katalogu Fischera; gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 350 PLN
30082

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 19.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

400 PLN400 PLN
30096

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - ładnie frankowany list polecony wysłany 20.12 z Krakowa, m.in. znaczkiem z bloku nr.3, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie kasownik odbiorczy z 21.XII - "POLSKI URZĄD. P.-T." z wyróżnikiem "a"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN100 PLN
30105

1920 Kwidzyn, luzaki wydania obiegowego.

200 PLN150 PLN
30129

1920 wydanie definitywne Komisji Rządzącej Górnego Śląska, luzaki z serii.

100 PLN100 PLN
30152

1920 wydanie Komisji Rządzącej Górnego Śląska, luzaki z serii.

10 PLN10 PLN
30155

1920 Górny Śląsk, niemieckie fałszerstwo propagandowe znaczków polskich z nadrukiem propagandowym, luzaki.

30 PLN40 PLN
30156

1920 kartka niemieckiego wydawnictwa z Katowic z okresu plebiscytów.

28 PLN28 PLN
30190

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria cięta i ząbkowana.

100 PLN176 PLN
30208

1941-45 komplet znaczków wydań Polskiego Rządu na emigracji w doskonałym stanie.

200 PLN180 PLN
30209

1941-45 komplet znaczków wydań Polskiego Rządu na emigracji na listach poleconych z obiegu pocztowego.

220 PLN200 PLN
30213

1941 - 1945 komplet kasowany wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie; znaczki kasowane wydań emigracyjnych są o wiele trudniejsze do zdobycia niż czyste.

400 PLN300 PLN
30230

1938 Ziemie Północne, list z okresu inflacji w kopercie firmowej, wysłany 28.8 z Bytowa (Bütow) do Trzebiatkowa (Tschebiatkow); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN45 PLN
30231

1939 Obszary anektowane najpierw przez ZSRR, następnie Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy i ponownie ZSRR - dofrankowana karta wysłana 17.X z urzędu Wilno 2 do Lwowa, znaczek odbarwiony, na odwrocie minimalne pozostałości taśmy klejącej.

150 PLN135 PLN
30242

150 PLN135 PLN
30244

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, dofrankowana sowiecka karta pocztowa (część na odpowiedź karty podwójnej), wysłana 20.VII z Baranowicz do wsi Świeciechów pod Annopolem Lubelskim, znaczki unieważnione sowieckim datownikiem; kasownik tranzytowy Mińsk; dwa stemple cenzury niemieckiej; całość w dobrym stanie zachowania.

200 PLN150 PLN
30250

1940list z Krzemieńca 25.11.40 do Lwowa, radzieckie znaczki i stemple, polski wirmik ze Lwowa jako jeden ze stempli odbiorczych.

80 PLN70 PLN
30251

1940list ze Stanów Zjednoczonych 31.10.40 do Warszawy, zalepka i stemple cenzury niemieckiej.

80 PLN70 PLN
30252

1940 list ze Stanów Zjednoczonych 20.06.40 do Warszawy, stempel propagandowy na froncie i zalepki niemieckiej cenzury na odwrocie, gwarancja.

80 PLN80 PLN
30305

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 16.I ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; ładnie odciśnięty stempelek szpitala, pieczątka cenzury niemieckiej, kasownik urzędu rejonowego Iwieniec; minimalnie słabszy stan zachowania.

200 PLN150 PLN
30315

1941 list z Niemiec 3.8.41 do Skierniewic, rzadki stempel propagandowy Rzeszy wiktoria V i stempel odbiorczy Agencji Pocztowej Kawenczyn na odwrocie, gwarancja.

170 PLN170 PLN
30318

1941 kasownik okolicznościowy Dnia Znaczka z Wrocławia.

20 PLN40 PLN
30399

1939 Zaolzie, widokówka przedstawiająca dzwon Żwirki i Wigury, wysłana 19.VII z urzędu pocztowego Cieszyn 2 do miejscowości Rypne; temat - LOTNICTWO.

100 PLN100 PLN
30407

1940 Armia Polska we Francji, znaczek za 1 Fr.+50 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej.

150 PLN120 PLN
30408

1940 kartka wojska polskiego we Francji.

120 PLN108 PLN
30409

1940 list polecony z Modrzejowa do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN40 PLN