9780

1920 czworoblok znaczków urzędowych.

10 PLN10 PLN
9781

10 PLN10 PLN
9783

20 PLN20 PLN
9785

1920 Górny Śląsk, seria znaczków urzędowych z odmianami i błędami nadruku.

50 PLN40 PLN
9786

1920 seria stemplowanych znaczków urzędowych z odmianami.

60 PLN54 PLN
9811

1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
9830

1941 - 1945 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie.

250 PLN250 PLN
9837

1944 karnet pamiątkowy Stowarzyszenia Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii.

50 PLN50 PLN
9850

1938 Ziemie Zachodnie, list polecony wysłany z Hanoweru do Wrocławia, ponieważ znaczki nie zostały skasowane w urzędzie nadawczym, unieważnione je dopiero 3.V w miejscu przeznaczenia - w urzędzie Wrocław 5 - specjalnym stemplem "Nachträglich entwertet", nietypowa, bardzo ciekawa, dekoracyjna całość; dodatkowo dołączono spis urzędów, w których stosowano podobne stemple.

200 PLN180 PLN
9852

1939 kartka z Kielc 13.11.39 z oddziału PCK w Kielcach.

60 PLN60 PLN
9856

1939 mieszana frankatura ze znaczkami radzieckimi na liście poleconym z Samboru, przesyłka przekierowana do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

100 PLN100 PLN
9859

1939 mieszana frankatura ze znaczkami radzieckimi na ekspresowym liście poleconym ze Złoczowa 11.XI.39 do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

100 PLN100 PLN
9860

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, koperta (całostka) wysłana 17.VI z miejscowości Skole do Czortkowa, na odwrocie fioletowy kasownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta.

200 PLN180 PLN
9864

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - karta wysłana 10.I ze Stalagu XIB do Grodna, sowiecki kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

60 PLN54 PLN
9865

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa datowana 23.VI, wysłana z Warszawy do Lwowa, znaczki przez przeoczenie nie skasowane, kasownik odbiorczy Lwów 22.7, ponieważ nadawca niedokładnie zaadresował przesyłkę, biuro adresowe - na specjalnym druczku - podało dane trzech osób o takim samym nazwisku; wnosząc po adnotacjach drugi adres okazał sie właściwy; adnotacje i stempelek cenzury niemieckiej; bardzo rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN350 PLN
9868

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - listownik z Oflagu IIA wysłany 28.X do miejscowości Monasterzyska, sowiecki kasownik odbiorczy, stempelek cenzury obozowej.

200 PLN180 PLN
9927

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 10.V z miejscowości Dumbraveni w Rumunii do Konina, liczne stempelki cenzury; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.

80 PLN80 PLN
9954

1941 dwujęzyczna nalepka poczty polowej nr.1, stosowana na przesyłkach uszkodzonych, które zostały przez służby pocztowe zabezpieczone bądź przepakowane.

80 PLN72 PLN
9955

1941 wojsko polskie we Francji, brzegowa seria nalepek czerwonego krzyża dla wojsk lądowych, morskich i lotniczych, spotykanych czasem na listach poczty polowej.

30 PLN27 PLN
9968

1942 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, "Wykaz poczty służbowej i rozkazów przesłanych za pośrednictwem Poczty Polowej Nr.112 z D-twa O.Z. do Oficera Placu w Tel-Aviv" dokument wewnętrzny polskiej poczty polowej 112, idealnie odciśnięty datownik z dnia 28.VIII; niespotykany walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN108 PLN
9971

1942 znaczki tajnej poczty kwitujące przekazanie pieniędzy na cele konspiracyjne.

90 PLN81 PLN
9976

1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - znaczki za 1 i 2 zł. każdy z innym błędem, kolejno: "biała plama pod orłem", "ciemna plamka w narożniku", "Szkocja w innym kolorze niż Anglia", "przerwy w ramce pod nominałem".

800 PLN720 PLN
9978

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład na niebieskim papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

60 PLN150 PLN
9981

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład na niebieskim papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

50 PLN55 PLN
9984

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ciętego znaczka V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila na różowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

40 PLN45 PLN
10000

1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, pokwitowanie przekazu pocztowego dokonanego 4.VI na poczcie polowej 111, odbitka rzadziej spotykanego datownika z wyróżnikiem "A", niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

40 PLN36 PLN
10001

1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, zbiorcze zestawienie wypłat "Postal order'y" dokonanych przez pocztę polową 111 dnia 5.IV, przekazane do archiwum, poniżej odbitka rzadkiego datownik poczty polowej 111 z wyróżnikem "A" z 6.IV; niecodzienny dokument wewnątrzpocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN108 PLN
10002

1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, zawiadomienie z Referatu Opieki nad Rodzinami Wojskowych i Jeńców Wojennych o rozpoczęciu poszukiwań bliskich, wysłane 27.V za pośrednictwem poczty polowej 111 do żołnierza 3 Dywizji Strzelców Karpackich, stempelek cenzury z numerem 111; dobry stan zachowania.

200 PLN108 PLN
10006

1943 trzy wycinki z nalepkami poczty polowej 1 Korpusu, na papierach zielonym, białym i niebieskim.

300 PLN270 PLN
10037

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór II, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał I nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka.

250 PLN250 PLN
10038

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór IV, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał II nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka.

250 PLN250 PLN
10039

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór VIII, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; jeden z dwu znaczków luzem zgłoszonych na konkurs; nienagrodzony; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka.

150 PLN150 PLN
10040

1945 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł skasowany 5.10 na widokówce przedstawiającej gen. Władysława Andersa, datownikiem Poczty Polowej 117, na odwrocie dobroczynna nalepka Polskiego czerwonego Krzyża; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN180 PLN
10050

1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy stemplowana kasownikiem poczty polowej nr 130.

75 PLN75 PLN
10052

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria cięta.

120 PLN120 PLN
10053

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięte próby znaczków w kolorach definitywnych na białym sztywnym papierze, gwarancja.

600 PLN540 PLN
10057

1946 Poczta Polowa II Korpusu, kasowana grzecznościowo próba na białym papierze z jednym znaczkiem z bloku; podczas drukowania bloków powstawały na skrajach druki poszczególnych znaczków, ponieważ format nie pozwalał na dokończenie druku, pozostało nieco odbitek z jednym, dwoma lub bardzo rzadko z trzema znaczkami w układzie jak w bloku; większość wycięto i trudno odróżnić je prób arkuszowych; w tej formie zachowały się nieliczne; kasowany datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
10058

60 PLN95 PLN
10060

1946 pamiątkowa całość ofrankowana nalepką dopłaty I Korpusu, skasowaną na dekoracyjnej karcie datownikiem Poczty Polowej 117 II Korpusu.

40 PLN40 PLN
10063

1946 poczta polowa II Korpusu, blok ze stemplem poczty polowej 130.

180 PLN180 PLN