results
Num# Description Start price Buy price
11051918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

40 PLN

75 PLN

11211918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Korszeń.

20 PLN

18 PLN

11321918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

20 PLN

18 PLN

11711918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem czarnym, gwarancja Jendroszek.

30 PLN

27 PLN

11761918 drugie wydanie lubelskie, 45/80 hal. - mieszana frankatura ze znaczkami wydania koronowego, zagraniczny list polecony, opłacony zgodnie z obowiązującą taryfą (50 hal.), wysłany 24.II.1919 z Lublina do Wiednia, znaczki unieważnione kasownikiem unarodowionym (wyróżnik "c"), stempelek cenzury krakowskiej i fragment zalepki; koperta nieco zmniejszona do ekspozycji, uszkodzony narożnik znaczka, ale bardzo ciekawy obieg; wysoka wycena katalogowa (Fi.5000.-), atrakcyjna cena wywoławcza !!! gwarancja i opis (nie ma ich jeszcze na skanie) Schmutz.

3 500 PLN

3 500 PLN

11851918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, duże podlepki, gwarancja Jungjohann.

35 PLN

32 PLN

11981918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal - frankatura pojedyncza (Fi.5000.-); list polecony wysłany z Lublina (w dacie dziennej czytelna tylko cyfra arabska 3) do Genewy - gdzie dotarł 11.II - opłacony zgodnie z prowizoryczną taryfą zagraniczną za list polecony 25+25 hal, wprowadzoną dnia 15.I w śpiesznym tempie na drodze telegraficznego porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Pocztowym w Bernie; wskutek agresji czeskiej na południe Polski - Zaolzie, 23.I wstrzymano ruch pocztowy z zagranicą odbywający się tą drogą; zaczęto go stopniowo przywracać od 25.II; przesyłkę zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym cenzury korespondencji zagranicznej nadano w stanie otwartym; oferowany walor pomimo blokady granic zdołał dotrzeć do adresata, całość poza zaczernionymi danymi nadawcy i adresata w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

3 500 PLN

2 500 PLN

11991918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Jendroszek.

35 PLN

31 PLN

12011918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z błędem B6 "HAl zamiast HAL" w stanie postfrisch (Fi.120.-).

30 PLN

45 PLN

12081918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Rachmanow, Jungjohann.

280 PLN

280 PLN

12281919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.56, piekny stan, sygnowany, gwarancja firmowa Brajer, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

400 PLN

360 PLN

12291919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja Schmutz.

140 PLN

140 PLN

12301919 wydanie krakowskie, znaczki grzecznościowo stemplowane na firmowej kopercie z Cieszyna 25.I.19, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz.93, gwarancja Kronenberg.

500 PLN

500 PLN

12371919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja Schmutz.

200 PLN

180 PLN

12401919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, mocna podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

180 PLN

160 PLN

12411919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Schmutz.

90 PLN

90 PLN

12421919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2-3, gwarancja Schmutz.

180 PLN

200 PLN

12441919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Ryblewski, Schmutz.

240 PLN

220 PLN

12521919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Jungjohann.

1 400 PLN

1 500 PLN

12531919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikulski.

700 PLN

700 PLN

12641919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, gwarancja i opis usterki Schmutz.

360 PLN

360 PLN

12651919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.29, unieważniony rzadkim obiegowym kasownikiem rusztowym stosowanym na skarcie, gwarancja Mikstein, z opisem Berbeka.

120 PLN

130 PLN

12661919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Conrad, Friedel.

80 PLN

100 PLN

12671919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z" (Fi.130.-), słabe górne ząbki i rozmazana guma na dużej powierzchni, gwarancja i opis Gryżewski.

40 PLN

45 PLN

12681919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ślad po zagięciu widocznym od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

400 PLN

360 PLN

12701919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ślady po dwóch zagięciach widocznych od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

700 PLN

630 PLN

12781919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.72 "K z kropką", gwarancja i opis Mikstein.

50 PLN

50 PLN

12811919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja, sygnatura sprawdzajaca SM, i opis Mikstein.

200 PLN

180 PLN

12821919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Jungjohann, Mikstein.

600 PLN

540 PLN

12851919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Lewoński.

60 PLN

60 PLN

12861919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Jungjohann.

50 PLN

50 PLN

12881919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, lewy z błędem na poz.73 "dwukropek" (Fi.120+50.-), rozmazana guma na dużej powierzchni, sygnatura DOMAR POLONUS.

60 PLN

60 PLN

12901919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 92, gwarancja Korszeń.

70 PLN

70 PLN

12911919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.23, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Sutcliffe.

40 PLN

70 PLN

12931919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88-89, gwarancja Mikstein, Lewoński.

100 PLN

90 PLN

12941919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, gwarancja Lewoński.

50 PLN

50 PLN

12951919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadką usterką występującą tylko w części nakładu w postaci nie odbitych liter PP, gwarancja z opisem Schmutz.

500 PLN

450 PLN

12961919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja Lewoński.

50 PLN

45 PLN

12971919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37-38, gwarancja Lewoński.

100 PLN

100 PLN

12991919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja Landre.

35 PLN

35 PLN