1105

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

40 PLN75 PLN
1121

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

20 PLN18 PLN
1132

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

20 PLN18 PLN
1171

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem czarnym, gwarancja Jendroszek.

30 PLN27 PLN
1176

1918 drugie wydanie lubelskie, 45/80 hal. - mieszana frankatura ze znaczkami wydania koronowego, zagraniczny list polecony, opłacony zgodnie z obowiązującą taryfą (50 hal.), wysłany 24.II.1919 z Lublina do Wiednia, znaczki unieważnione kasownikiem unarodowionym (wyróżnik "c"), stempelek cenzury krakowskiej i fragment zalepki; koperta nieco zmniejszona do ekspozycji, uszkodzony narożnik znaczka, ale bardzo ciekawy obieg; wysoka wycena katalogowa (Fi.5000.-), atrakcyjna cena wywoławcza !!! gwarancja i opis (nie ma ich jeszcze na skanie) Schmutz.

3 500 PLN3 500 PLN
1185

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, duże podlepki, gwarancja Jungjohann.

35 PLN32 PLN
1198

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal - frankatura pojedyncza (Fi.5000.-); list polecony wysłany z Lublina (w dacie dziennej czytelna tylko cyfra arabska 3) do Genewy - gdzie dotarł 11.II - opłacony zgodnie z prowizoryczną taryfą zagraniczną za list polecony 25+25 hal, wprowadzoną dnia 15.I w śpiesznym tempie na drodze telegraficznego porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Pocztowym w Bernie; wskutek agresji czeskiej na południe Polski - Zaolzie, 23.I wstrzymano ruch pocztowy z zagranicą odbywający się tą drogą; zaczęto go stopniowo przywracać od 25.II; przesyłkę zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym cenzury korespondencji zagranicznej nadano w stanie otwartym; oferowany walor pomimo blokady granic zdołał dotrzeć do adresata, całość poza zaczernionymi danymi nadawcy i adresata w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

3 500 PLN2 500 PLN
1199

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Jendroszek.

35 PLN31 PLN
1201

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z błędem B6 "HAl zamiast HAL" w stanie postfrisch (Fi.120.-).

30 PLN45 PLN
1208

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Rachmanow, Jungjohann.

280 PLN280 PLN
1228

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.56, piekny stan, sygnowany, gwarancja firmowa Brajer, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

400 PLN360 PLN
1229

140 PLN140 PLN
1230

1919 wydanie krakowskie, znaczki grzecznościowo stemplowane na firmowej kopercie z Cieszyna 25.I.19, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz.93, gwarancja Kronenberg.

500 PLN500 PLN
1237

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
1240

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, mocna podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

180 PLN160 PLN
1241

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Schmutz.

90 PLN90 PLN
1242

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2-3, gwarancja Schmutz.

180 PLN200 PLN
1244

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Ryblewski, Schmutz.

240 PLN220 PLN
1252

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Jungjohann.

1 400 PLN1 500 PLN
1253

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikulski.

700 PLN700 PLN
1264

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, gwarancja i opis usterki Schmutz.

360 PLN360 PLN
1265

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.29, unieważniony rzadkim obiegowym kasownikiem rusztowym stosowanym na skarcie, gwarancja Mikstein, z opisem Berbeka.

120 PLN130 PLN
1266

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Conrad, Friedel.

80 PLN100 PLN
1267

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z" (Fi.130.-), słabe górne ząbki i rozmazana guma na dużej powierzchni, gwarancja i opis Gryżewski.

40 PLN45 PLN
1268

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ślad po zagięciu widocznym od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

400 PLN360 PLN
1270

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ślady po dwóch zagięciach widocznych od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

700 PLN630 PLN
1278

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.72 "K z kropką", gwarancja i opis Mikstein.

50 PLN50 PLN
1281

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja, sygnatura sprawdzajaca SM, i opis Mikstein.

200 PLN180 PLN
1282

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Jungjohann, Mikstein.

600 PLN540 PLN
1285

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Lewoński.

60 PLN60 PLN
1286

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Jungjohann.

50 PLN50 PLN
1288

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, lewy z błędem na poz.73 "dwukropek" (Fi.120+50.-), rozmazana guma na dużej powierzchni, sygnatura DOMAR POLONUS.

60 PLN60 PLN
1290

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 92, gwarancja.

70 PLN70 PLN
1291

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.23, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Sutcliffe.

40 PLN70 PLN
1293

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88-89, gwarancja Mikstein, Lewoński.

100 PLN90 PLN
1294

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, gwarancja Lewoński.

50 PLN50 PLN
1295

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadką usterką występującą tylko w części nakładu w postaci nie odbitych liter PP, gwarancja z opisem Schmutz.

500 PLN450 PLN
1296

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja Lewoński.

50 PLN45 PLN
1297

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37-38, gwarancja Lewoński.

100 PLN100 PLN
1299

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja Landre.

35 PLN35 PLN