6176

1923 znaczek dopłaty.

40 PLN40 PLN
6247

1930 JUNGFER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 22.7 z Jungfer (Marzęcino) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
6248

1930 KLADAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 2.8 z Kladau (Kłodawa) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
6249

1930 NEUMÜNSTERBERG - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 30.7 z Neumünsterberg (Nowa Kościelnica) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
6250

1930 STEEGEN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 16.7 ze Steegen (Stegna) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

30 PLN30 PLN
6251

1930 ZEYER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 28.7 z Zeyer (Bielnik) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
6285

1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze.

10 PLN10 PLN
6290

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, dwie odmiany znaczka.

20 PLN20 PLN
6311

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria.

25 PLN25 PLN
6312

1938 HÖLLE über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Hölle (Pieklisko), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w dobrym stanie zachowania (koperta ukośnie zgięta).

180 PLN199 PLN
6316

1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, znaczek w dwóch odmianach.

15 PLN15 PLN
6323

1939 "Gdańsk jest niemiecki" - niemiecka dekoracyjna karta propagandowa, czysta w idealnym stanie zachowania.

80 PLN90 PLN
6327

1940 znaczek na dekoracyjnej karcie (z treścią na odwrocie), ostemplowany 4.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI.

40 PLN40 PLN
6330

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 10.5.19 do Austrii ze stemplem cenzury przy MSZ, nadruk typ 11 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. .

70 PLN70 PLN
6372

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 25a, gwarancja Schmutz.

35 PLN35 PLN
6377

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15.

40 PLN40 PLN
6395

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 3 z opuszczoną literą l w hal.

100 PLN90 PLN
6468

130 PLN130 PLN
6472

130 PLN130 PLN
6487

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 17, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan dobry.

110 PLN110 PLN
6505

1937 całostka druk w sprawach żywnościowych z sygnaturą X-37.

80 PLN72 PLN
6506

1937 M/S Piłsudski - 15 gr, sygnatura V-1936, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

50 PLN50 PLN
6518

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!

20 PLN20 PLN
6561

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr - całostka z rzadką ilustracją nr 61 o tematyce czerwonokrzyskiej - Kolumna samochodów sanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża; przy wydaniu przedrukowym (Cp89) karta z tą ilustracją wyceniana jest 5 razy drożej od pozostałych; dobry stan zachowania.

400 PLN350 PLN
6583

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, całostka z ilustracją nr 5.

40 PLN40 PLN
6586

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, całostka z ilustracją nr 6.

40 PLN40 PLN
6588

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, całostka z ilustracją nr 7.

40 PLN40 PLN
6636

1949 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Trzcianki koło Lubuska do Przedeczy.

80 PLN80 PLN
6637

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z obiegu pocztowego.

50 PLN50 PLN
6648

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z karminowym nadrukiem typu 15, 6-wierszowe hasło propagandowe 16c, z portretem Józefa Chełmońskiego - karta z tą ilustracją wyceniana jest 4 razy drożej od pozostałych; wysłana 24.7.1950 z Cieszyna do Krakowa.\; bardzo dobry stan zachowania.

350 PLN350 PLN
6793

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Austrii, list przesłany 12.VII do Raciborza, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 118).

250 PLN225 PLN
6945

1969 królewski okręt wojenny "Wasa" - zeszycik znaczkowy.

40 PLN40 PLN
6946

1970 Turystyka - Szwecja Północna (Norrland), rejony koła podbiegunowego - zeszycik znaczkowy.

40 PLN40 PLN
6947

1970 Bajki szwedzkie - zeszycik znaczkowy.

50 PLN50 PLN
6948

1970 Turystyka - Szwecja Północna (Norrland), rejony koła podbiegunowego, znaczki z zeszyciku.

20 PLN20 PLN
6950

1973 Turystyka - Dalarna, znaczki z zeszyciku, trzy rytowane przez Czesława Słanię (górny i dwa dolne); ciekawostka - na górnym znaczku postać narciarza w lewym dolnym rogu ma znajome rysy!

25 PLN25 PLN
6953

1998 Zygmunt III Waza, karnet wspólnego wydania poczty polskiej i szwedzkiej, znaczki rytowane przez Czesława Słanię.

15 PLN15 PLN
7022

1915 Legiony Polskie - I Pułk - odpoczynek, karta pocztowa bez obiegu wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacji NKN i Samarytanina na cele humanitarne.

25 PLN25 PLN
7023

1915 Legiony Polskie - II i III pułk w Karpatach., karta pocztowa z obiegu (1920r.) wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacji NKN i Samarytanina na cele humanitarne.

25 PLN25 PLN
7024

1915 Legiony Polskie - MARCINKOWICE, karta pocztowa bez obiegu wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacji NKN i Samarytanina na cele humanitarne.

25 PLN30 PLN