4265

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze brązowym, znaczka za 50 gr. bez napisu J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka.

20 PLN20 PLN
4267

1945 zabytki Gdańska, próba gumowana.

20 PLN20 PLN
4269

1945 zabytki Gdańska, próba w kolorze czerwonym na papierze z1, dwie plamki na gumie, gwarancja Mikstein.

15 PLN15 PLN
4270

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, cięty znaczek za 50 gr. o podwójnym druku, co najlepiej widać na sygnaturze, gwarancja.

60 PLN60 PLN
4271

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonym znaczka za 50 gr., na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka.

40 PLN40 PLN
4273

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonobrązowym, znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka.

40 PLN40 PLN
4281

1945 list z Goleszowa 18.6.45 do Czechosłowacji, prowizoryczny kasownik Goleszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1070.

130 PLN110 PLN
4288

1945 zabytki Krakowa, znaczek makulaturowy na papierze z1 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Walocha.

40 PLN40 PLN
4290

1945 zabytki Krakowa, znaczek z podwójną perforacją poziomą.

35 PLN35 PLN
4291

1945 zabytki Krakowa, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

120 PLN120 PLN
4292

1945 lotniczy list polecony z Warszawy 3.10.45 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 1912, rzadka podwójna frankatura znaczka za 5 zł, prawy znaczek uszkodzony.

60 PLN54 PLN
4300

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.16 "kropka w 0 w lewej 10", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
4347

1945 Westerplatte, rzadki (jako prawdziwy) znaczek cięty, z poz.44, gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN680 PLN
4361

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł - frankatura wielokrotna (oba typy nadruku), miejscowy list polecony nadany 28.V w urzędzie Warszawa 19 Port Lotniczy; zwracają uwagę zalepka i adnotacja TAJNE, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony).

120 PLN108 PLN
4366

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

30 PLN30 PLN
4367

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja (MK) Melnik.

100 PLN100 PLN
4373

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (typ 1) - frankatura mieszana, list polecony wysłany 22.II z Pilicy do Warszawy, prowizoryczne kasownik i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
4394

1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 5.VII.1946 z miejscowości Lipnik nad Opatówką do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; walor w dobrym stanie zachowania, znaczek z niewielkimi przebarwieniami.

80 PLN145 PLN
4411

1945 kartka z Norwegii do obozu polskiego Larwik Reichenau, nie wiadomo czy kartka trafiała pod właściwy adres ale przeszła przez Gdańska - kasownik Gdańsk 3 - Port i otrzymała stempel cenzury wojskowej nr 1456, ciekawe do zbadania miejsca przeznaczenia.

100 PLN90 PLN
4419

1945 "Opł. got. 3.- zł Wyk. opł. got. poz 513 13/III" - list polecony opłacony gotówką, wysłany 13.3 z Torunia do Krakowa, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie cenzura wojskowa nr.345 i kasownik odbiorczy 22.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN150 PLN
4424

1945 list do jeńca obozu w Oświęcimiu po jego wyzwoleniu - część więźniów szczególnie chorych jeszcze przez pewien czas pozostała w obozie, adnotacja " par viale diplomatique",ciekawy dokument obrazujący sytuację końca wojny, stempel polskiej cenzury wojskowej 1462.

160 PLN155 PLN
4436

1946 list polecony z Świętna 19.1.46 do Łodzi, znaczek z przesuniętym nadrukiem, prowizoryczny kasownik z Świętna, brak jednego znaczka.

80 PLN100 PLN
4438

1946 list polecony z Witkowa 12.6.46 do Wiednia, stempel cenzury nr 3010 i stempel i zalepka cenzury austriackiej.

80 PLN80 PLN
4439

1946 list z Chojnowa 10.9.46 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej nr 3026, znaczki serii Warszawa oskarża prywatnie ząbkowane.

120 PLN108 PLN
4448

1946 kartka z Międzygórza 21.8.46 do Berlina, prowizoryczny kasownik "AGENCJA / Pocztowo Telekomunikacyjna / MIĘDZYGÓRZE", stempel cenzury nr 3045.

120 PLN100 PLN
4455

1946 list z Wałbrzycha 23.4.46 do Niemiec, prowizoryczny kasownik Wałbrzych 4, stempel cenzury nr 3221.

120 PLN80 PLN
4470

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach.

150 PLN150 PLN
4476

1946 list polecony z Jedlinia 26.2.46 do Kielc, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel odbiorczy, rzadszy na korespondencji znaczek z nadrukiem "Warszawa Wolna".

100 PLN100 PLN
4487

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

500 PLN450 PLN
4488

500 PLN500 PLN
4491

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja.

60 PLN54 PLN
4499

1946 obóz smierci w Majdanku, czworoblok.

40 PLN36 PLN
4500

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.470,-) gwarancja Krawczyk.

300 PLN490 PLN
4501

1946 1 rocznica zwycięstwa, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 15.VII z miejscowości Blachownia, znaczek unieważniony poprzez wpisanie atramentem nazwy miejscowości i daty, podobne kasowania z tak późnego okresu należą do rzadkości; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN150 PLN
4504

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek cięty, gwarancja Mikstein.

350 PLN500 PLN
4513

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, cięta parka , rzadkie, gwarancja Berbeka.

550 PLN550 PLN
4519

1946 zamek w Będzinie, 5 zł - prywatna perforacja - parka pionowa (dolny znaczek uszkodzony) na liście poleconym wysłanym 17.II.1947 z miejscowości Sejny do Warszawy, kasownik odbiorczy, gwarancja.

150 PLN135 PLN
4529

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach, doskonały stan zachowania.

2 700 PLN2 400 PLN
4542

1946 "BISKUPIN Wykopaliska" Gąsawa 18.VIII, widokówka z kasownikiem okolicznościowym (Myślicki 46 087); temat - ARCHITEKTURA.

25 PLN25 PLN
4545

1946 "Taxe perque 36 zł poz 83" opłacony gotówką zagraniczny polecony list lotniczy, wysłany 18.VIII w miejscowości Suchowola do Chicago, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

150 PLN135 PLN