20567

1944 formularze poczty obozowej:
listownik wysłany 10.8 z obozu do Łodzi, datownik nadawczy z pełną nazwą urzędu; stempelek cenzora nr.10; słabszy stan zachowania;
karta wysłana 24.2 z obozu do Katowic, datownik nadawczy z usuniętą nazwą urzędu; stempelek cenzora nr.22; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

60 PLN75 PLN
20568

1944 grafika obozowa.

70 PLN70 PLN
20569

1944 pocztówka z grafiką.

50 PLN50 PLN
20570

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

50 PLN50 PLN
20575

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

120 PLN110 PLN
20576

1944 "Cyfry" - nowy rysunek, dwie serie znaczków, o skrajnie - ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz,.

40 PLN36 PLN
20581

1942 budynek obozowy, cięty znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, z dużym marginesem wokół znaczka, gwarancja Schmutz.

50 PLN55 PLN
20585

1942 Wystawa Rybacka, znaczek za 15 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
20592

1943 menażka, znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
20604

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie Obozu, znaczek czysty, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
20607

1943 gołąbek, kartka z grafiką.

150 PLN200 PLN
20608

220 PLN220 PLN
20610

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

80 PLN80 PLN
20618

1943 całostka wydania obiegowego.

50 PLN50 PLN
20619

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, nacinany znaczek za 20 f. na karcie wielkanocnej obozu IIE projektu Bolesława Malisza, rytowanej przez Wacława Bulzackiego (inicjały autorów na dole po lewej i prawej), wysłanej 7.IV do majora dr Romana Rettingera, który w obozie był lekarzem, przewodniczył komisji lekarskiej badającej uczestników obozowych "Igrzysk Olimpijskich"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
20625

320 PLN320 PLN
20627

1944 Święto Żołnierza.

20 PLN20 PLN
20630

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja.

50 PLN50 PLN
20641

120 PLN120 PLN
20645

1944 całostka obozu IID użyta w obozie IIE - karta obozu IIE z nadrukiem "OBÓZ IID" bez napisu POCZTÓWKA, wysłana 24.V, znak opłaty unieważniony datownikiem oflagu IIE, karta pionowo i poziomo zgięta; gwarancja Kalinowski, Schmutz.

220 PLN220 PLN
20647

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
20651

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, dobry stan zachowania (na krawędziach minimalne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

90 PLN90 PLN
20657

1945 całostka wysłana 23.I.45, gwarancja Schmutz.

20 PLN20 PLN
20664

1943 Bożonarodzeniowa grafika obozowa, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN230 PLN
20677

1944 Gryf, karta pocztowa ostemplowana grzecznościowo 22.II wirnikiem poczty obozowej; doskonały stan zachowania.

70 PLN70 PLN
20679

1944 Caritas, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, bez napisu POCZTÓWKA; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN200 PLN
20680

1944 Syrena, karta pocztowa, papier szary szorstki sztywny, znak opłaty z usterką, bez napisu POCZTÓWKA; datowana 7.IV, znak opłaty unieważniony datownikiem obozu IID, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

250 PLN250 PLN
20686

1944 znaczek wydania definitywnego w kolorze czerwonym bez gumy, gwarancja.

280 PLN290 PLN
20698

1969 poczta harcerska zorganizowana z okazji 25 rocznicy Powstania Warszawskiego, numerowany arkusik znaczków pamiątkowych, skasowanych stemplami w typie powstańczych.

40 PLN40 PLN
20769

1943 Internowanie w Szwajcarii - list polecony, wysłany 13.V z Warszawy do obozu we Fribourgu, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; zalepki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, stempelki cenzorskie, w tym szwajcarski 376; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

400 PLN350 PLN
20797

1945 Libertas, próba znaczka z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym z napisem "wzór", pomimo lekkiego zaplamienia dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
20798

1945 Libertas, znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim, gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
20839

1945 Żaglowiec, nie złożony listownik dla poczty międzyobozowej z Lubeki.

50 PLN50 PLN
20857

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze.

40 PLN40 PLN
20864

1946 Dachau - Allach, blok z okazji rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau w bardzo ładnym stanie.

400 PLN360 PLN
20870

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem w kolorze czarnym, gwarancja Gryżewski.

120 PLN120 PLN
20872

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczki za 12, 20, 24, 30 gr. i 1 oraz 2 zł. z nadrukami obu typów, gwarancja Schmutz. (pozostałe wartości prawdziwe - Fi.1520.-, ale zagrzybione i bez gwarancji dodane gratis)

1 250 PLN1 250 PLN
20873

1944 Rudnik n.Sanem - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem typu III, gwarancja firmowa Witkowski.

75 PLN115 PLN
20876

1944 Wodzowie, seria znaczków skasowana 12.IX w Chełmie Lubelskim, na kopercie grzecznościowego, miejscowego listu poleconego; znaczki unieważnione gumowym kasownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "A."; zwraca uwagę prowizoryczny (polski przedwojenny) stempel polecenia z wypiłowaną nazwą miejscowości, osobnym stempelkiem dostawiono nazwę urzędu "CHEŁM LUBELSKI 1"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; fotoopinia.

1 800 PLN2 100 PLN
20884

1944 Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w rzadkim kolorze cynobrowoczerwonym, ze znacznie przesuniętą perforacją pionową; gwarancja i opis koloru Schmutz.

600 PLN550 PLN