19192

1940 formularz podwójny PCK w sprawie poszukiwań zaginionej osoby, wysłany z Krakowa, poprzez Staszów 8.VII do miejscowości Połaniec, niedoręczony i zwrócony do nadawcy; dobry stan zachowania (niewielkie rozdarcia na linii zgięcia); temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN127 PLN
19198

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 23.IX z Warszawy do Lublina.

60 PLN60 PLN
19199

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 15.VIII z Warszawy do Lublina.

50 PLN50 PLN
19200

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 11.VI z Krakowa do Częstochowy.

80 PLN80 PLN
19201

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", wysłana 8.VIII z Warszawy do miejscowości Podwody.

100 PLN100 PLN
19207

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 6.XII z Warszawy do Torunia; bardzo dobry stan zachowania.

220 PLN220 PLN
19220

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek za 6 gr. z przesuniętymi cyframi nominału, piękny stan, gwarancja.

40 PLN45 PLN
19223

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu specjalnych pamiątkowych kart, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

80 PLN80 PLN
19225

1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
19232

1941 kasownik okolicznościowy z okazji "Dni Mozarta" w Krakowie, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
19234

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz w sprawie poszukiwań zaginionej osoby, wysłany 2.IV.1942 przez Polski Komitet Opiekuńczy we Lwowie do PCK w Krakowie, całość w dobrym stanie zachowania, znaczek ze śladami archiwizacji (otwory po zszywce); temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN127 PLN
19243

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, karta ostemplowana okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

30 PLN30 PLN
19278

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

50 PLN45 PLN
19313

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

40 PLN40 PLN
19360

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, rzadki jako czysty znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 300 szt.), świetny stan, gwarancja Krawczyk z opisem 1Iaz2(300) Schmutz.

250 PLN250 PLN
19422

1942 Madonna, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

110 PLN100 PLN
19430

1942-43 pochodnia, seria kasowana na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz,.

40 PLN40 PLN
19452

1943 pocztówka z grafiką.

70 PLN70 PLN
19457

1943 pocztówka z grafiką, stempel Leopolis Semper Fidelis.

60 PLN60 PLN
19459

1943 pocztówka z grafiką.

60 PLN54 PLN
19463

60 PLN70 PLN
19467

1943 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy uczymy się latać.

0 PLN55 PLN
19468

60 PLN60 PLN
19470

1943 polecona kartka wysłana 21.IX.43 z grafiką stempel wystawy leśnej.

60 PLN70 PLN
19472

60 PLN60 PLN
19473

1943 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy konkursu odbudowy wsi.

60 PLN60 PLN
19474

50 PLN61 PLN
19478

60 PLN60 PLN
19482

1943 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy rocznicy odzyskania niepodległości.

60 PLN54 PLN
19491

60 PLN54 PLN
19492

1943 pocztówka z grafiką.

60 PLN60 PLN
19495

80 PLN72 PLN
19497

1943 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Dni Książki.

60 PLN54 PLN
19500

80 PLN72 PLN
19503

1943 25 lecie odzyskania niepodległości - Piłsudski, rzadka dwubarwna czarno/zielonoczarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Falkowski.

120 PLN108 PLN
19505

80 PLN72 PLN
19527

1943 grafika autorstwa M.Puchalskiego z okazji 440 rocznicy powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Wojsk Pancernych - Husarii, niewielkie zagniecenia papieru nie dochodzące do rysunku.

350 PLN315 PLN
19530

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok z czerwonym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Falkowski.

260 PLN260 PLN
19544

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Góra Świętej Anny.

60 PLN54 PLN
19545

1944 pocztówka z grafiką.

100 PLN90 PLN